فهرست
گزارش ویژه:آلگری، ورژن مورینیو؛هت تریک با یووه امکان پذیر است؟
گزارش ویژه:آلگری، ورژن مورینیو؛هت تریک با یووه امکان پذیر است؟

گزارش ویژه:آلگری، ورژن مورینیو؛هت تریک با یووه امکان پذیر است؟

آی اسپورت – تکرار کاری که ژوزه مورینیو سال 2010 در اینتر انجام داد واقعا دشوار است ولی یوونتوس ماسیمیلیانو آلگری همه شرایط برای قهرمانی در لیگ، جام حذفی ولیگ قهرمانان را داراست. ثبت هت تریک با یووه، درست مثل کاری که مربی پرتغالی با اینتر در سال 2010 انجام داده، غیرممکن نیست.  هواداران خرافاتی یووه حتی نمی خواهند این واژه را به زبان بیاورند. ولی رویا پردازی گناه نیست.

خود الگری که خیلی عادت ندارد این جور چیزها را مطرح کند، با کنایه گفته بود که جابجا کردن تاریخ فینال جام حذفی زیبا خواهد بود. فینال جام حذفی ایتالیا یک روز بعد از فینال لیگ قهرمانان انجام می شود و منظور آلگری این بود که اگر تاریخ فینال جام حذفی تغییر کند، پس یووه حتما در فینال برلین حاضر شده... مسوولان فدراسیون فوتبال ایتالیا از انجا که تقریبا مطمئن هستند هیچ تیم ایتالیایی راهی فینال چمپیونزلیگ نمی شود، این برنامه ریزی را انجام داده اند. از دوسال پیش جام حذفی ایتالیا دقیقا با زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان مصادف می شود و تازه تیم ملی ایتالیا هم روز 12 ژوئن با کرواسی دیدار می کند. بهرحال سوال اصلی اینجاست: آیا یووه می تواند هرسه جام را فتح کند؟

کسب سه عنوان قهرمانی در یک فصل واقعا شوخی نیست. به خصوص که تاکنون هفت تیم دراروپا توانسته اند به این افتخار دست پیدا کنند: بعد از اینتر در سال 2010، بایرن هاینکس در سال 2013 چنین کاری انجام داد. پیشتر سلتیک در سال 1967، آژاکس در سال 1973، پی اس وی در سال 1988، منچستریونایتد در سال 1999 و بارسلونا در سال 2009 قهرمان هرسه جام شده بودند. ظاهرا با شروع هزاره جدید، شانس کسب سه گانه نسبت به گذشته چند برابر شده است...

مورینیو می گفت:\" درلیگ تیمهایی که از بقیه قوی تر هستند، قهرمان می شوند. اما چمپیونز، لیگ جزئیات است... شاید در هیچ دوره لیگ قهرمانان تا این حد جزئیات سرنوشت ساز نبوده اند...یووه درست همانند اینتر درسال 2010 از شانس کمتری نسبت به رقبایش برخوردار است. موناکو یکی از همین جزئیات است... یووه روی کاغذ شانس بیشتری از تیم فرانسوی دارد. اما بعد چه اتفاقی می افتد؟ احتمال اینکه حتی پی اس جی ، اتلتیکو و پورتو مقابل بارسلونا، رئال و بایرن مونیخ به برتری دست پیدا کنند هم وجود دارد... بهرحال یووه چه بخواهد و چه نخواهد به طور حتم در نیمه نهایی با یک تیم بزرگ روبرو خواهد شد...

مسیری که اینتر در سال 2010 پیمود هم چندان با شرایط فعلی یووه تفاوت نداشت. این تیم درمرحله گروهی پشت سر بارسلونا در مکان دوم قرارگرفته بود. یووه امسال بعد از اتلتیکو مادرید قرار گرفت. اینتر در یک هشتم نهایی چلسی را ازپیش رو برد که دو سال قبل در دربی انگلیسی فینال چمپیونز با یونایتد در مسکو فینال را واگذار کرده بود. یووه هم دورتموندی را دراین مرحله حذف کرد که درسال 2013 در فینال از بایرن شکست خورده بود. نراتزوری در یک چهارم نهایی هم با زسکا مسکو یعنی بهترین قرعه ممکن روبرو شده بودند. شرایط یووه هم در رویارویی با موناکو همین است. سپس با بارسلونا در نیمه نهایی و بایرن مونیخ در فینال مادرید ملاقات کرده و جام را بالای سر برد. آلگری می تواند امیدوار باشد.

 

     
آی اسپورت
2015-04-09 13:34:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر