فهرست
بازی باخت - باخت وزارت و فدراسیون: تو عامل رفتن کی‌روش بودی!
بازی باخت - باخت وزارت و فدراسیون: تو عامل رفتن کی‌روش بودی!

بازی باخت - باخت وزارت و فدراسیون: تو عامل رفتن کی‌روش بودی!

آی اسپورت – وزیر ورزش نگران است با اتفاقاتی که در مذاکرات کفاشیان و کی‌روش می‌افتد، همه این وزارت را عامل جدایی سرمربی تیم ملی بدانند.

زمانی که رضا حسنی‌خو به عنوان نماینده وزارت ورزش در مذاکرات کفاشیان و کی‌روش انتخاب شد، ابتدا تصور می‌شد هدف گودرزی از این کار فشار بیشتر بر سرمربی تیم ملی و قطعی کردن پایان همکاری با او باشد، اما حالا به نظر می‌رسد هدف اصلی وزیر ورزش کنترل مذاکرات کفاشیان و کی‌روش است.

گودرزی از مدت‌ها قبل از طریق اطرافیان کفاشیان فشار روی فدراسیون برای قطع همکاری با کی‌روش را آغاز کرد. تلاشی که در نهایت بخاطر حمایت رسانه‌ها و افکار عمومی از کی‌روش ناکام ماند. حالا کی‌روش بعد از چند پیشنهاد خوب از انگلیس و قطر و جلسه‌ای بسیار بد با اسدی، تصمیم به جدایی گرفته است.

جدایی کی‌روش با سناریوی قعلی، فقط یک برنده دارد. علی کفاشیان هم توانسته از سرمربی گرانقیمت و پردردسر تیم ملی راحت شود، هم دستور وزیر را اجرا کند و هم تمام هزینه‌های قطع همکاری را روی دوش وزارت ورزش بیندازد. حرف‌های کی‌روش درباره اسدی و حضور کفاشیان در برنامه 90 به عنوان حامی کی‌روش باعث شده انگشت اتهام به سمت وزارت ورزش برود. جلسات بی‌نتیجه و متشنج کفاشیان و کی‌روش هم احتمال ادامه همکاری سرمربی فعلی تیم ملی را پایین‌تر آورده است.

وزیر ورزش که نمی‌خواهد «بدمن» ماجرا باشد، حسنی‌خو را به مذاکرات اضافه کرده تا مستقیم روی مذاکرات نظارت کند. حسنی‌خو رابطه نسبتا خوبی با کی‌روش دارد و می‌تواند با ذخالت در مذاکرات جلوی بدتر شدن ماجرا به نفع کفاشیان و به ضرر وزارت ورزش را بگیرد. هر چند فعلا رقابت بر سر کمتر کردن هزینه این قطع همکاری است و بعید به نظر می‌رسد پایان سناریوی فعلی، ماندن کی‌روش در فوتبال ایران باشد.

     
آی اسپورت
2015-04-10 13:23:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر