فهرست
برای شجاع‌ترین «بزدل» تاریخ
برای شجاع‌ترین «بزدل» تاریخ

برای شجاع‌ترین «بزدل» تاریخ

آی‌اسپورت- علی کریمی در مناظره‌ی نود همان بود که باید باشد. جسور، بی‌پروا، حاضرجواب و علی کریمی. او بدرستی از قاب خودش در نیامد. مشاورانِ کریمی -اگر فرض را بر وجودشان بگذاریم- از او نخواسته بودند قالب همیشگی را بشکند، لبخند بزند، خود را خونسرد جلوه بدهد. آنوقت شاید همذات پنداری با آن کریمی جدید برای ما که عمری می‌شناختیم‌ش سخت می‌شد. برای مایی که قبل از آشنایی با کریمی اخلاقش را شناختیم، در آن جام رمضانِ پرماجرا که استقلال و پرسپولیس را با خیل عظیم ستارگانشان مقهور جادوی خود کرد و با سکوهای هتاک مقابله به مثل کرد. کریمی از اول اهل مماشات نبود. جسارت در وجودش جوهری بود که با شیر اندرون شده با جانش برون رود. جنس وجودی‌اش با سازش جور در نمیامد، ناب ناب بود.

شاید برای همین بود که در اولین تورنمنت معتبر زندگی‌اش تصمیم گرفت «تورو کامیکاوا» داور جنجالی را شخصا تنبیه کند. این علی هم تاب بی‌عدالتی را نداشت. امروز پس از دو دهه باز چنین است؛ لجوج و یکدنده. به باورهایش شک نمی‌کند، شک‌هایش را هم باور نمی‌کند. خودش در بخشی از برنامه گفت اگر من بزدل بودم، حالا که سرمربی -یا مربی- هستم با دبیر فدراسیونم سرشاخ نمی‌شدم! راست می‌گوید. شاید در ایران، آسیا و حتی جهان نتوانید چنین موردی را پیدا کنید. اصلا مگر می‌شود جزئی از سیستم باشی و با آن در بیفتی؟ مگر می‌شود در کشتی باشی و با ناخدا بجنگی؟ برای کریمی اما غرق شدن از غرقه شدن در فساد خوش‌تر است. مدینه فاضله‌ و آرمانشهری که او در نظر دارد از خراب‌آباد تاج و کی‌روش و دوستان فرسنگ‌ها فاصله دارد. پس تلاش نمی‌کند این خانه‌ی از پای‌بست ویران را ترمیم کند، بلکه می‌خواهد بر سرشان خراب کند، چرا که ایمان دارد تا پریشان شود کار به سامان نرسد. معتقد است ز غارت‌گری‌ها گرش مانده باقی ، ز اسباب حجره درش مانده باقی! پس به جنگشان برمی‌خیزد.

حریف بزرگترین سخنورش را به میدان می‌فرستد؛ «ساکت». پیر دنیای مدیریت و سیاست با کوله‌باری از تجربه و سفسطه و مغلطه، اما ابزار کریمی در این جدال نابرابر چیست؟ فقط زبان سرخ و آتشینش. رستم است و همین یک دست اسلحه! کریمی همان اول تعارف را کنار می‌گذارد و به سراغ «ایران نوین» می‌رود تا نشان بدهد قداره‌اش را کج بسته و اهل سازشکاری نیست. ساکت بدون لکنت پاسخ می‌دهد اما رنگ رخساره‌اش نشان می‌دهد از ضمیر ناآرام. کریمی یک به یک آس‌هایش را رو می‌کند و به حریف اجازه دور شدن از گوشه رینگ را نمی‌دهد. ایران نوین، سامانه ۶۰۹۰، هوشنگ مقدس همه را از دم تیغ می‌گذراند تا نشان بدهد بر این خوان یغما چه دشمن چه دوست! این فدراسیون هم علی برکت الله! تا دلتان بخواهد سوراخ و سنبه و گیر و گرفت دارد. تا بوده و بوده طوطی را گذاشتند دهن قند! و سرنا را از سر وارونه‌اش زده‌اند. هرکس دیر آمده زود گرفته و رفته و آنها که مانده‌اند فقط از مهتری جو دزدیش را یاد گرفته‌اند!

جنگ با فدراسیون مغلوبه شده بود که در جایی اشارتی به ماجرای «سباستین» میشود. همین تلنگر کافی‌ست تا کارلوس کی‌روش یا علی بونه‌گیر فوتبال ما که دلش لک زده است برای عر و تیز کردن و جر و منجر کردن خودش را وسط بیندازد و به شرف فوتبال ایران، فخر آسیا و هشت مونیخ صفتی را نسبت بدهد که در هیچ قاموسی نمی‌گنجد؛ بزدل! مرد پرتغالی می‌توانست هزاران لغت در وصف کریمی بگوید اما شنیدن اسم سباستین محبوبش در برنامه، اسم رمز آشوب او بود تا برآشوبد و کف به دهن آورد و بدون فکر دم‌دست‌ترین اسم را روی منتقدش بگذارد. غافل از آنکه این‌بار حریف برانکوی محجوب و مأخوذ به حیا نیست که مار و عقرب و افعی‌اش بخوانی و نجابت کند و دم نزند. این علی کریمی است. بزرگمردی که نمی‌تواند مثل دیگران خاموش بنشیند که معتقد است طاعت ار دست نیاید گنهی باید کرد. این یکی از هارت و هورت و شارت و شورت و لاف و گزافت نمی‌ترسد و جواب هایت را با هوی می‌دهد. کریمی اما هوشمندانه باز بر خود مسلط شد، با همان فرمان پیش راند و بر اسم سباستین و نسبت عجیبش با کارلوس تاکید کرد. گویی می‌دانست برای حریف همین زخم کاری از هر نیشتری کشنده‌تر است. علی جواب توهین کی‌روش به خودش، ملیتش، سابقه‌اش را با سکوت داد و اجازه داد وجدان بیدار جامعه این بار قضاوت کند. جامعه‌ی ناامیدی که به اصلاح کمتر امید بسته است، مگر این موارد کمیاب، مگر این علی کریمی‌ها. اینجاست که امید در جامعه جوانه می‌زند که مردی از خویش برون آید و کاری بکند.

۱۸۶ ۲۹  
آی اسپورت
2018-02-13 11:37:00
نظر دهید

۲۹ نظر
تراكتور
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷
با اين دفاع اتوبوسي كه كيروش براي تيم ملي درست كرد ه يك نفر درون دروازه 10 نفر هم جلوي دروازه ديوار كشي كردن اونم جلوي تيم هاي درجه 2 و 3 جلوي تيم هاي بزرگ هم حق نداريم از 18 فدم خارج شويم انگار دفاع اتوبوسي فقط از طرف گسترس و پديده عيب داره و دفاع اتوبوسي كيروش عيبي نداره جالب است اين نوع دفاع اتوبوسي كيروش اسمش تاكتيك است ولي اگه از طرف كسترش و پديده و... اجرا بشه از نظر خبرنگاران طرفدار كيروش اسمش ضد فوتبال است
بابك
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۴
فرق دفاع كيروش با مربيان ايراني اينه كه فرصتي به حريف نميده فقط كافيه به نحوه دفاع كردن ذوب آهن مقابل تيم قطري نگاه كني كه 500 موقعيت نصيب قطري ها شد
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۶
..کیروش کارنامه فنی اش مشخصه.....برانکو هم بگین اتوبوسی بازی کنه...جلوی الهلال ها......برانکو چهارتا گل عقبه دقیقه هشتاد تعویض می کنه....کارنامه جناب برانکو تو تیم ملی و اسییایی های پرسپولیس و الاتحاد و دیدیم.......راستی نمی دونستم کره جنوبی و قطر و شیلی و درجه سه به حساب می ان ؟؟؟؟...کیروش هرچی نداشته باشه اقتدار داره.....که برانکو نداره
ایرانی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۶
جناب خاطره بازی... حالا این وسط چکار به برانکو دارید ؟!چرا تا یکی مخالفتی میکنه با کی روش سریع شماها مقابل برانکو جبهه میگیرید ؟؟؟
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۰
در جواب ایرانی:
چون اینها علاقه شون به کیروش از حب علی نیست از بغض معاویه است! برای همین همش پای برانکو رو وسط میشکن! اینها دل سوخته برانکو هستند داداش! تا ته دل سوخته ... خخخخخ
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۱
الانه کلا قلم به مزدهای خاله زنک باز از سوراخشون میزنند بیرون تا ببیند از این نمد استاد شون ...خاله زنک باز اعظم....فردوسی پور...کلاهی یا شکلاتی....گیروشون میاد یانه.....
بابك
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
هر كس در مربيگري ضعيفه اعتراض ميكنه مثل كريمي و مايلي كهن
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۳
درود بر کی‌روش لنگی کش و لعنت ابدی بر علیناز بزدل وطن فروش...
۹ ۱
ادبیات و فرهنگ دوستان استقلالی نشان دهنده میزان تربیت خانوادگی آنان است
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۴۲
ما هم سکوت می کنیم
۱
1234
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
کریمی اگر درستکار بود حق پخش را به تمسخر نمی گرفت... اگر درستکار بود در قبال هدایتی سکوت نمی کرد... و اگر درستکار بود به نود صدا و سیمای پر حرف و حدیث و پر از تناقض نمی رفت....
اقای تاج هستم تو فدراسیون
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۰
من عاشق این کیسه کشای بز دلم ک میان اینجا حرف مفت میزنن دیگه اینجا بحث رنگ نی حتی طرفدارای تیمای دیگم شخصیت فرهنگی ورزشی تیم رقیب ما از علی کریمی حمایت کردن اونوقت چار راس کیسه کش دوزاری میان اینجا توهین میکنن ب علی کریمی اقایون کیسسسسه کش حداقل وجود داشت علی کریمی رف نود کمم نیاورد شما چرا سوختین نکنه جیره مواجیب بگیر کیروش فدراسیونین ؟؟
سعید از خوزستان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۱
متاسفانه بعضی از هواداران استقلال میگن علی کریمی حرف حق میزنه و ازش حمایت خواهم کرد .......
اگر کسی خواست به شما این جمله را بگوید اجازه بدید تا اینجا که میگه ((من خودم استقلالی ام ولی)) بگه و حرفشو قطع کنید و این سوالات ازش بپرسید :
1_چرا در مورد رشوه هدایتی به فدراسیون فوتبال چیزی نمیگه ؟؟؟؟؟ (آیا این حرف نزدن ارتباطی با سهام ایشان در شرکت استیل آذین ایرانیان دارد ؟؟؟؟؟)
2_چرا در مورد جعل قرارداد طارمی چیزی نمیگه؟؟؟؟؟(چون به نفع تیم محبوبش نیست؟؟؟؟چون باعث افت محبوبیت در بین پرسپولیسی ها می شود؟؟؟؟)
3_علی کریمی چرا نمیگه که بعد از اخراج از نفت با تاج جلسه گذاشت و دو روزه حکم دو میلیارد و دویست میلیونی اش از نفت اومد در حالی که خیلی از مربیان هشت ساله دنبال پولشونن. چرا اون موقع از فدراسیون چیزی نگفت و تا مدتی ساکت شد تا وقتی سر معامله بعدی و گرفتن پست …. باهم به مشکل خوردن و شروع به افشاگری کرد ؟؟؟؟؟
4_مگر امیر قلعه نوعی این حرفها را چند سال قبل علیه جوادی و خبر ورزشی نزد ؟ چرا حمایت نکردید و چرا هواداران پرسپولیس نگفتن در این مورد باهم یک دل باشیم ؟ امیر قلعه نوعی سالهای سال قبل علیه نود گفت و میکروفن هم پرت نکرد و مودبانه تر گفت ولی خودی ها هم لقب مافیا دادن به همراه نا خودی ها و کسی حمایت نکرد . چرا ؟؟؟؟؟
5_وقتی اول فصل منصوریان از فساد همین ساکت گفت خودی ها به همراه نا خودی ها بهش لقب کچلِ بی خاصیت دادن و بحث اتحاد نبود . چرا ؟؟؟؟؟
6_همین کیروش که الان دارید بهش فحش میدید مگر همین حرفهای علی کریمی در مورد دخالت های بی جای او در فوتبال ایران را مهدی رحمتی چند سال قبل نزد ؟؟؟؟؟ چرا اون موقع رحمتی شد باندباز و برخورد کیروش ستودنی بود و الان که کریمی در برابرش ایستاده رگ غیرت ایرانیتان بیرون زده ؟؟؟؟

بعد از فوت خدابیامرز هادی نوروزی , همه عوامل پرسپولیس و عوامل فدراسیون باهم حول محور آن مرحوم متحد شدند و این تیم در آستانه سقوط را بلند کردند اکنون نیز این اتحاد هواداران رقیب حول محور کریمی شکل گرفته است و متاسفانه خیلی از هواداران ظاهر بین استقلالی را هم همسوی خود کرده است.......

چرا همیشه باید اتحاد برای یکی از نیروهای سرخ باشد ؟
فرزاد مهریار
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
دمت گرم سعید جان
۷
خاطره بازی با العین
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۵
نمی دونم تو روانی واقعا خوزستانی هستی یا نه ؟؟؟اما اگه واقعا خوزستانی هستی برو برای تیم های استان خودت سینه بزن تیم کیسه خوزستان داره تشریف میبره دسته یک تیم کیسه اهواز هم که تشریف بردن به جایگاه اصلی همه کیسه کش ها دسته سه......فولاد خوزستان که حداقل مدعی نایب قهرمانی ه....اما تو داری برای تهرانی ها ناله می کنی یک بار نذیدیم در ظاهر دلت برای فوتبال استانت بسوژوزه...یک بار ندیدم از یه تیم خوزستانی دفاع کنی...همیشه هم با واسطه دیگران خودت و داماد می کنی...مطالب دسته چندم کیسه کش های دیگه رو کپی پیس می کنی و امار های عجیب و غریب می دی!..از دری بری گفتنات مشخصه یک روان پریش زنجیری هستی....از خدا می خوام شفا بهت نده....بزار همین جور باشی به شعر هات بخندیم
حرف حساب
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۳۷
در مناظره باید حرفی زد که بشه ازش دفاع کرد و مدرک رو کرد! نه ادعای واهی شما جماعت شش تایی که هیچ سند و دلیلی پشتش نیست! رشوه هدایتی به فدراسیون! شاید باشه ولی کی میتونه ثابت کنه؟ سهام علی کریمی از استیل آذین؟! این حرف همون قدر مسخره است که کیروش گفته کریمی بزدله! چون کریمی اینقدر داره که نیازی به این خرده پولها نداره! و آخر اینکه رحمتی از تیم ملی فقط به خاطر اینکه از دانیال داوری دعوت شد قهر کرد و رفت! خودت رو به کوچه علی چپ نزن دوست من! ملت که خر نیستند اراجیف تو رو باور کنند! رحمتی گرد خاک کفش علی کریمی هم در صداقت و شجاعت نمیشه! اون استقلالی ها هم که از کریمی حمایت کردند منطقی و واقع بین بودند نه مثل شما که تعصب و باختهای متوالی چند سال اخیر چشم و عقلت کلا رو تعطیل کرده!
۶
مسعود
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۶
سعيد جان حرفايي كه گفته بودي رو همه قبلاً شنيده بودن و ازش اطلاع دارن.اما حالا سعي ميكنن خودشون و به ندونستن بزنن. كسي رو كه خودش و به خواب زده نميشه بيدار كرد. كريمي هم واقعاً جرات گفتن همه حقايق و نداشت.فك كنم بزگترين سئوال حتى هر غير فوتبالي تو سال گذشته كه ازش متاجب شد داستان طارمي و بخشيده شدنش و قهرماني پرسپوليس بود كه طبق قانون نبايد قهرمان ميشد. كه هرگز صحبتي در موردش نشد. و يه مطلب ديگه اينگه شما از پرسپوليسيا به دل نگير.متاسفانه اينا از كامنت هاي اينجا تا فرهنگ تو استاديومشون همينه !ما ديگه واسمون عادى شده.
۲
مجید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
پر از فسفر یا همون پروفسورتان مگر جلوی الهلال تهاجمی بازی کرد که خریبین سوری مفتضحانه حذفتان کرد...کدام دفاع اتوبوسی....بی نظیرترین اردوی امادگی رو امیدها داشتند دیدید ممد مایلی و شرکا چطوری گند زدنندو حذفتان کردند...چهارتا فوتبال نفهم یه انالیزی میکنند بقیه شروع میکنند مثل میمون و طوطی ادا اطوار در اوردند...کیروش بزرگ کجا..لمپنی مثل ممد مایلی و کریمی کجا...کریمی چه تاجی بهسر فوتبال ما زده..که اینگونه به کیروش بزرگ حمله میکنند...علی شریعتی و جلال ال حمد چه بر سر ما نیاوردندکه حالا یه لمپن عصبانی.... افتاده وسط... حرفهای کهنه ایی که ممد قصاب محله ما بهتر از اونها رو بلده ..برای جبران ناکامیهای سرمربی گریش فرافکنی میکنه...
مجیدپرسپولیسی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
کیسه جان پرسپولیس برانکو با تیم منتخب جهان بازی کرد نه با چین و سوریه و قطر و ضعیف ترین کره جنوبی تاریخ ! بقول عزیزی کیروش خودش هم میخواست نمیتونست چنین قرعه اسونی برداره . تا قبل از قرعه کشی همش میخواست فرار کنه ولی وقتی دید قرعه راحت افتاد چه چیزی بهتر از این ؟
۸
شمال فراموش نمی گند
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۰
در جواب مجید
نمی دونستیم قشقایی و صنعت نفت هم جز منتخب جهان حساب می کنی؟؟؟؟فکر می کنم همین جناب برانکو تو جام ملتها به همین چین باخت.....برانکو صد سال مربی ه...هنوز مشکل پنالتی زن تیمش حل نشده..دو تا حذفی به قشقایی و نفت و یک جام ملتها به چین و تو پنالتی ها وا داد....ضعیف ترین کره جنوبی تاریخ!!!!چرا جام جهانی رفته الان ؟؟؟؟؟سوریه هم که داشت استرالیا رو حذف می کرد...دو تا از عمرهای سوریه...عمر الخربین بازیکنسال اسیا و اقای گل مگه بازیکن سوریه نیست...والا برانکو دو تا عمر اومدن جلوش بازی کردن سوراخ سوراخ شد تیمش...جناب برانکو از پس دو تا سوری بر نیومد..نه عمر سوسمار نه عمر الخربین...حالا چه برسه تیم ملی سوریه....یک مشت متعصب کوره نفهم....فقط به خاطر برانکو علیه کیروش قد علم می گنن...کیروش رفتارش ایراد داره..اما فنیش ایراد نداره...برانکو جلوی مربی های در پیت ایرانی مثل پور موسوی و جلالی و قلعه نوعی نتیجه می گیره نه مربیان درجه یک دنیا....فاصله الهلال با پرسپولیس چهار تا گل نبود...پرسپولیس می تونست ببره الهلال و....مربی بین المللی شما تا حالا بردی مقابل الهلال نداره...در حالی که پروین همیشه الهلال و میبرد....حد و اندازه برانکو به اندازه پروین نیست...قهرمانی های که شماها با برانکو حال می کنید پروین سالها قبل هشت دوره پشت هم به دست می اورد...تو حذفی و لیگ دبل می کرد..تمام تیم های غرب اسیا رو می برد به هیچ تیم عربی باج نمی داد...عرب ها قدیم هم بازیکن نان منتخب جهان داشتن نه بازیکن های سوریه مثل عمر سوسمار یا عمر خره......
۴
بهمن
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۱۱
آخه طفلک، "شرف فوتبال ايران"؟:)) برای چی؟ چون ياد گرفته هر وقت ميبازه
به يکی بند کنه و برای امثال تو فردين بازی در بياره؟:) ايشون شرف فوتباله
چون مثل آب خوردن ميليارد ميليارد از هدايتی و حسن زاده پول ناپاک
ميگيره اونوقت دو بازی پشت سر هم که تر ميزنه شروع ميکنه ادای تختی و گاندی در آوردن؟
به خدا همون برانکو هم از سر شماها زياده چه برسه يکی از منچستر و مادريد.
شما رنگ پرستها که برای اين روانی هورا ميکشين يادتون رفته چه قدر درشت بار همون
برانکو در تيم ملی کرد؟ وقتی ميگفت برانکو مربی واقعی نيست شرف فوتبال ما بود؟
يا نکنه بعد از چرخش 180 درجه و لج کردن با کروش به اين مقام نايل شد؟؟

مرتضی سلطان
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
حسین خان غفوری دم شما گرم..
داش علی کریمی یه دونه اس..
فکر کنم سباستین gf کارلوسه که یهو اینجوری کف و خونش قاطی شد..
۷
مارال
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۴
دمش گرم دیشب ساکت نمیدونست چی بگه با اون فدراسیون 5 ستاره شون .
۹ ۱
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
کاش چند تا از اون ستاره هاشون رو بدن به آلمان و اسپانیا. اخه طفلکا خیلی بی ستارن. دلم براشون میسوزه.
۶
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۴۸
جناب آقای غفوری. در این که کریمی و مردم دیشب تنها برنده های اصلی بودند تردیدی ندارم و معتقدم گذر زمان اینو به خوبی نشون میده. اما بازنده اصلی من و شما خواهیم بود اگر فقط در همین فاز تعیین برنده و بازنده مناظره دیشب بمونیم‌. دیشب ادعاهایی مطرح شد و من شخصا دوست دارم در مورد اون ها بیشتر صحبت بشه. در راس همشون مساله اساسنامه فدراسیون و بعدش قرارداد ایران نوین. برداشت من این بود که فدراسیون به خاطر عدم رعایت یکسری تعهدات جریمه شده.چرا فدراسیون باید بر پایه چیزهایی که اختیارشون رو نداره تعهد برای خودش ایجاد کنه؟ خب مگه نمی دونستن صاحب اختیار ورزشگاه ها نیستن؟ این مثل این میمونه که من الان برای تبلیغات روی برج ایفل قرارداد ببندم در حالیکه صاحبش نیستم. از این جور موارد تو حرف های کریمی زیاد بود که همشون باید پیگیری بشه. این مساله رو من در درجه اول وظیفه شما و همکاراتون میدونم و منتظرم در روزهای آتی در موردشون بیشتر بخونم.
۴
قائدی مست قااااتل
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
سعید از خوزستان دیدی لیاقت نداری که بهتون احترام بذارن
تو فقط لیاقتت اینه که فلکه رو بازکنن روت..
مردک بی شعور لمپن فقط بلده زر بزنه
هوادار تیم بدون اسطوره اینقد شعور نداره و تعصب خشک کورش کرده که نمیفهمه بحث فدراسیون و فساد مدیراش وسط بود نه پرسپولیس..
یابو حرف حق طلاست فرقی هم نداره گوینده اش کیه هروقت عقلت رسید که این موضوع رو درک کنی‌ بعدا بیا اینجا تف بده..
۹ ۱
حمید
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۲
تو ساده ای که میشینی حرفاشو می خونی. من که هر وقت اسمشو می بینم ازش رد میشم.
۳
پرسپولیس واقعی
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۶
بازنده فقط پرسپولیس است که یک روز کریمی در این باشگاه بوده و امروز از رانتش استفاده میکند ،
حرفهای عمومی کریمی را من و شما هم می دانستیم ولی جزییات دیگرش را قبول کن که بهش رسوندن !
کریمی شجاع نیست بی فکر است از این بی فکرها که با بلوایش راهای دیگر را می بندد.
پرسپولیس چند سالیست که از دست این آدمها خلاص شده و دارد نفس راحتی میکشد ، حالش خوب است و منت کن نداردبهترین راه ض ربه به این تیم جار و جنجالهای بیهوده ایست که گاهی توسط عادل و گاهی به وسیله طارمی و گاهی هم عایدینی و ....این بار توسط کریمی بپا می شود.
آقای حسین آقا
درست میگم ، الان بیشتر از فدراسیون و کی روش ، این پرسپولیس و تیم ملی است که دچار حاشیه شده اند ، به انبوه کامنتهای هواداران سرخ نگاه کن ،
کریمی بعد از پرت کردن میکروفون نود ، در صدد جبران برآمد انهم چه جورش
عادل را که با خام کردن طارمی نمک نشناس از چشمها افتاده بود دوباره زنده کرد ، هم با میکروفون پرت کردنش و هم با مناظره اش !!!
۵ ۱
... ..... کسی که با نام جعلی کامنت میذاره
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۶:۴۴
سیب زمینی شرف داره بهت :)))
بی رگ و ریشه نباشیم
حافظ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
به جای شعر گفتن مطالبات علی کریمی رو پیگیری کنین
مثلا روزنامه نگارین. هستین؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر