فهرست
بیست نکته آماری- تاریخی از استقلال- ذوب؛ رکوردهایی به نام ناصرخان!
بیست نکته آماری- تاریخی از استقلال- ذوب؛ رکوردهایی به نام ناصرخان!

بیست نکته آماری- تاریخی از استقلال- ذوب؛ رکوردهایی به نام ناصرخان!

1.این 2تیم تاکنون 18بار در تهران با هم بازی کرده اند که 9پیروزی سهم استقلال بوده، تساوی و 4پیروزی برای ذوب آهن به دست آمده.


2.از میان سرمربیان استقلال، عبدالصمد مرفاوی رکورد 100% پیروزی برابر ذوب آهن در تهران را دارد. منصور پورحیدری هم با هیچ تیمی زمانی که میزبان ذوب آهن بوده برابر این تیم شکست نخورده است!3.از میان سرمربیان استقلال،پرویز مظلومی در لیگ و در دیدارهائی که میزبان ذوب آهن بوده (2دیدار) برابر این تیم پیروز نشده. از میان سرمربیان ذوب آهن،محمود یاوری و شادروان ناصر حجازی هیچ گاه و با هیچ تیمی در دیدارهائی که میهمان استقلال بوده اند،پیروز نشده اند.


4.شادروان ناصر حجازی اولین سرمربی استقلال در مصاف با ذوب آهن بوده. محمود یاوری اولین سرمربی ذوب آهن در مصاف با استقلال بوده.


5.شادروان ناصر حجازی اولین سرمربی استقلال بوده که برابر ذوب آهن در تهران امتیاز گرفته و پیروز شده. محمود یاوری اولین سرمربی ذوب آهن بوده که برابر استقلال در تهران امتیاز گرفته و رضا وطنخواه هم اولین سرمربی ذوب آهن بوده که برابر استقلال در تهران پیروز شده.


6.شادروان ناصر حجازی اولین سرمربی استقلال بوده که برابر ذوب آهن در تهران امتیاز داده و شکست خورده. محمود یاوری اولین سرمربی ذوب آهن بوده که برابر استقلال در تهران امتیاز داده و شکست خورده.


7.از میان سرمربیان استقلال،یوگنی سوکومورخوف-رولاند کخ و فیروز کریمی تنها یکبار رو در روی ذوب آهن در تهران قرار گرفته اند. از میان سرمربیان ذوب آهن،رضا وطنخواه-شادروان ناصر حجازی-ساموئل دارابینیان،بیژن ذوالفقارنسب و مجتبی تقوی فقط یکبار جدالهای این دو تیم را تجربه کرده اند.


8.در میان سرمربیانی که فقط یکبار جدالهای این دو تیم را تجربه کرده اند،یوگنی سوکومورخوف و رولاند کخ دو سرمربی خارجی استقلال این دیدار تنها دیداری بوده که در دوران سرمربیگری خود برابر ذوب آهن قرار می گرفتند.


9.یوگنی سوکومورخوف روس و رولاند کخ آلمانی از استقلال و ساموئل دارابینیان ارمنی از ذوب آهن،سرمربیان خارجی جدالهای این دو تیم بوده اند.


10.جدال هفتم دو تیم در چهارچوب دور رفت لیگ 82-1381،تنها دیداری بوده که سرمربیان دو تیم خارجی بوده اند.


11.شادروان ناصر حجازی که سابقه سرمربیگری هر دو تیم در جدالهای رو در رو را دارد،اکنون در قید حیات نیست.12.آتیلا حجازی اولین گلزن استقلال در مصاف با ذوب آهن بوده. سیدکمال حسینی(سرمربی فعلی جوانان ذوب آهن اصفهان)اولین گلزن ذوب آهن در مصاف با استقلال بوده.


13.از میان گلزنان استقلال در این مصاف،رضا عنایتی-امیرحسین صادقی و آرش برهانی به عنوان بازیکن و محمود فکری جویباری به عنوان مربی در تیم کنونی استقلال هم حضور دارند. از میان گلزنان ذوب آهن،اسماعیل فرهادی به عنوان بازیکن و سیدکمال حسینی به عنوان سرمربی تیم جوانان در تیم کنونی ذوب آهن حضور دارند.


14.از میان گلزنان استقلال، آتیلا حجازی سابقه بازی برای ذوب آهن را هم دارد. از میان گلزنان ذوب آهن،سیدفراز فاطمی-فیلیپ آلوز ده سوزا و محسن بیاتی نیا سابقه بازی برای استقلال را دارند.


15.مصافهای این دو تیم هیچ گلزن مشترکی نداشته است.


16.فیلیپ آلوز ده سوزای برزیلی تنها گلزن خارجی مصافهای این دو تیم بوده است.


17.از میان سرمربیان استقلال،فیروز کریمی سابقه سرمربیگری در ذوب آهن را هم دارد. از میان سرمربیان ذوب آهن،بهرام عاطف و بیژن ذوالفقارنسب سابقه بازی برای تاج (البته ذوالفقارنسب به عنوان یار کمکی) و بیژن ذوالفقارنسب سابقه سرمربیگری استقلال را دارند.


18.شادروان ناصر حجازی بازیکن اسبق تاج و استقلال،سابقه سرمربیگری هر دو تیم در جدالهای رو در روی دو تیم را دارد.


19.این دو تیم یکبار در هفته 25ام لیگ 77-1376(البته در اصفهان) به دیدار هم رفتند که در آن ذوب آهن با نتیجه 2-0 موفق به شکست استقلال شد.استقلال در آن فصل ضمن کسب عنوان قهرمانی،بهترین تیم تهرانی شد و ذوب آهن هم با کسب عنوان سوم،بهترین تیم شهرستانی شد.


20. از میان سرمربیان ذوب آهن،ساموئل دارابینیان هیچ گاه و با هیچ تیمی برابر استقلال شکست نخورده.

     
آی اسپورت
2015-04-10 14:19:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر