فهرست
کوبا سومین قربانی ایران در وارنا؟
کوبا سومین قربانی ایران در وارنا؟

کوبا سومین قربانی ایران در وارنا؟

آی اسپورت – تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی در بازی اول خود در رقابت‌های قهرمانی جهان که به طور مشترک در ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود، در دیدار دوم به مصاف یکی از میزبانان رفت. بلغارستان که به همراه ایتالیا میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده دارد، در دومین دور برابر ایران قرار گرفت. بلغارها که از حضور 5000 تماشاگر خودی سود می‌بردند، با توجه به شرایط گروه، نیاز مبرمی به پیروزی برابر ایران داشتند که البته شاگردان کولاکوویچ‌ آن‌ها را ناکام گذاشتنند. والیبالیست‌های ایران پس از برد قاطع در دو ست ابتدایی، در حالی ست سوم را به حریف واگذار کردند که مشخص بود بر حریف و تماشاگرانش برتری دارند. در نهایت هم ست چهارم به آن‌ها رسید تا با یک برد سه امتیازی دیگر، به همراه لهستان در صدر جدول گروه بایستند.

صدرنشینی در کنار لهستان مدعی

تیم لهستان که مدعی اصلی این گروه به حساب می‌آید هم شرایطی درست مانند ایران دارد. آن‌ها در اولین مسابقه خود توانستند با نتیجه 3 بر 1 کوبا را از پیش رو بردارند و در دومین مسابقه هم به راحتی و با نتیجه 3 بر صفر از سد پورتوریکو گذشتند. حالا هر دو تیم با شش امتیاز در صدر قرار دارند اما لهستانی‌ها به لطف معدل امتیازی بهتر خود، جایگاه اول را در اختیار دارند و ایران نیز دوم است. بلغارستان با سه امتیاز که از بازی اول خود برابر فنلاند بدست آورده در رده سوم قرار دارد و سه تیم دیگر بدون برد و امتیاز در رده‌های چهارم تا ششم ایستاده اند.

کوبا سومین حریف ایران

شاگردان کولاکوویچ پس از دو مسابقه اول، روز جمعه را استراحت کردند و از ساعت 18:30 روز شنبه در سومین مسابقه خود به مصاف کوبا می‌روند. کوبایی که اگرچه در سال‌های آغازین دهه اخیر میلادی یکی از قدرت‌های والیبال دنیا به حساب می‌آمد اما چند سالی می‌شود که دست به تغییر نسل گسترده‌ای زده و برای رسیدن به جایگاه گذشته‌اش به زمان بیشتری نیاز دارد.

در سایر دیدارهای این گروه، لهستان به مصاف فنلاند می‌رود و بلغارستان نیز با پورتوریکو دیدارهای خواهد کرد. سه دیدار امروز هم به نظر نمی‌رسد بتواند تغییری در سه تیم اول جدول ایجاد کند و برای رسیدن به رده بندی نهایی منتظر دیدارهای روز یکشنبه بود. جایی که ایران بر سر صدرنشینی با لهستان دیدار می‌کند و سه تیم دیگر هم تلاش می‌کنند تنها شانس باقی مانده برای صعود به دور بعد را از آن خود کنند.

در پایان پنج بازی مرحله اول گروهی، چهار تیم اول گروه‌های چهار گانه راهی مرحله دوم می‌شوند و 16 تیم این مرحله را تشکیل می‌دهند. 16 تیمی که در چهار گروه چهار تیم با یکدیگر رقابت‌ خواهند کرد تا در نهایت شش تیم برتر مرحله نهایی مشخص شوند.

 

۲    
آی اسپورت
2018-09-15 12:35:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر