فهرست
گزینه سوم و چهارم اخراج از استقلال را می‌شناسید؟
گزینه سوم و چهارم اخراج از استقلال را می‌شناسید؟

گزینه سوم و چهارم اخراج از استقلال را می‌شناسید؟

آی اسپورت - با کنار گذاشتن گرو و نویمار هم لیست استقلال برای جذب بازیکنان بیشتر باز نمی‌شود و یکی از آن 3 بازیکنی که از ابتدای فصل با استقلال تمرین کرده اند ممکن است از لیست نیم فصل دوم نیز باز بمانند. به این ترتیب تصمیم گیران فنی درباشگاه استقلال اگر می‌خواهند این 3 بازیکن به لیست نیم فصل دوم اضافه شوند ویکی، دو بازیکن جدید هم به خدمت بگیرند باید علاوه بر گرو نویمار 2یا 3 بازیکن دیگر را هم از فهرست نیم فصل دوم کنار بگذارند تا فضا برای اعمال تغییرات بیشتر دراستقلال باز شود.

جذب چهاربازیکن جدید و درجه برای استقلال درحالی که هنوز جا برای بازگشت داریوش شجاعیان، محسن کریمی و مرتضی آقاخان بازنشده بیشتر شبیه رویا می‌ماند تا واقعیت است. اگر بخواهیم به صحت این اتفاق پی ببریم کافی است به دنبال یافتن پاسخ این سوال باشیم که استقلال برای جذب بازیکنان جدید و بازکردن لیست برای ورود 3بازیکنی که ازابتدای فصل با آن ها تمرین کرده اند، کدام بازیکنان را ازلیست کنار خواهد گذاشت؟ آیا گزینه های قابل توجهی برای خروج از لیست استقلال پیش روی مان قراردارند؟

استقلال همین حالا اگر بخواهد این 3 بازیکنی که از ابتدای فصل تمرین کرده اند را وارد لیست کند باید علاوه گرو و نویمایرکه گفته می‌شود اخراج آن ها قطعی شده یک نفر دیگر را از فهرست کنار بگذارد تا جا برای ورود این 3 نفر بازشود. حال تصور کنید که جذب چهاربازیکن جدید نیز صحت داشته باشد، آنگاه استقلال چگونه می‌خواهد معادله لیست نیم فصل دوم خود را حل کند؟ آیا علاوه برالحاجی گرو و نویمایر که شایسته کنارگذاشتن از استقلال هستند گزینه های متعددی برای قرارگرفتن در فهرست خروجی پیش روی مان قرارمی‌گیرند؟

لیست استقلال را که برانداز می کنیم به این نتیجه می‌رسیم که غالب بازیکنان جزو نفراتی هستند که عملکرد بدی نداشته اند و استقلال به غالب آن ها نیاز دارد. حتی برای کنار گذاشتن بازیکنانی همچون میثم تیموری، جابرانصاری وحتی روح الله باقری که زمزمه های شان را درهفته های اخیر می‌شنیدیم تردیدهای بسیاری وجود دارد. میثم تیموری دربازی های اخیر برای استقلال به میدان رفته و عملکرد بدی نداشته است. جابرانصاری هم با گلزنی مقابل سپیدرود جایگاهش را محکم کرده است واز دست دادن روح الله باقری نیز برای استقلال یک خطای بزرگ محسوب می‌شود هرقدرهم که شفر تمایلی به ادامه کار با این بازیکن نداشته باشد، باقری نسبت به دیگر مهاجمان آماربهتری داشته است؛ بالا ترازگرو که مرد محبوب آقای سرمربی است و مرتضی تبریزی.

این شرایط احتمالا تصمیم گیران درباشگاه استقلال را مجاب به تغییرات حداقلی خواهد کرد مگر آنکه شاهد اتفاقاتی باشیم که از نظرها پنهان مانده باشد. یکی از احتمالات این است که مرتضی آقاخان نیز درفهرست خروجی های استقلال قرار بگیرد تا جا برای ورود بازیکنان جدید یا به اصطلاح همان ستاره هایی که رسانه های نزدیک به استقلال از آن دم می‌زنند باز شود. دیگر احتمال این است که شفر به رغم آنکه جابرانصاری دربازی های اخیر نمایش خوبی داشته باز هم حکم به کنارگذاشتن این بازیکن دهد و البته میثم تیموری را هم از فهرست نیم فصل دوم حذف کند. البته بازیکنی همچون خسروحیدری هم هیچ کمکی به این تیم نمی‌کند اما این طور که پیدا است سران باشگاه استقلال تمایل به حذف نام این بازیکن ندارند و می‌‌خواهند در شرایط بهتری با حیدری قطع همکاری کنند تا شان این بازیکن هم حفظ شود.

با این حال اگرمسئولان باشگاه استقلال به تقویت تیم شان اعتقاد دارند ناگزیرند که علاوه برگرو ونویمار بازیکنان دیگری را هم از فهرست کنار بگذارندو طی اجمالی که با وینفرد شفر خواهند داشت تعداد بیشتری از بازیکنان را در فهرست خروجی قرار دهند تا جا برای ورود بازیکنان جدید به استقلال باز شود و استقلال بتواند بازیکنان شاخص تری را به خدمت بگیرد. اکنون صحبت از جذب جبارف و قوچان نژاد است. بازیکنانی که می‌توانند به وضعیت هجومی استقلال در نیم فصل دوم سروسامان بدهند.

راه عاقلانه برای به تعادل کشاندن بازیکنان استقلال وتقسیم قوا درخطوط سه گانه این است که وینفرد شفر از تعداد قابل توجه وینگرها درتیمش بکاهد و درخطوط دیگر بازیکن جذب کند. پرواضح است که استقلال از داشتن یک بازیگردان رنج می‌برد. چیزی شبیه سرورجبارف. یا درخط آتش نیاز به بازیکنی تمام کننده است. نقشی که تبریزی و گرو نتوانستند به خوبی بازی کنند و شاید با جذب قوچان نژاده _اگرشایعه نباشد_ این مشکل نیزبرطرف شود.

ایران ورزشی

۷ ۳  
آی اسپورت
2018-12-11 01:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
در فیفا اشنایانی دارم
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۱۴
وزیر پرسپولیسی پول داره میده شوفر دلال حالش رو میبره
۲
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۷:۰۶
تیم حکومتی اینقدر بازیکن جذب کرده دچار دردسر شده اما تیم مردمی یکسال محروم از نقل و انتقالات بوده و الان هم مدیری نداره که براش بازیکن جذب بکنه!
تفاوت رو ببینید...
۱
علی
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷، ۰۸:۵۱
اولا محسن کریمی تو لیست هست. دوما گرو و نیومایر و جابر میرن تا جا برا جدیدا باز بشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر