فهرست
کلاس درسی با استادی مسی و اینیستا
کلاس درسی با استادی مسی و اینیستا

کلاس درسی با استادی مسی و اینیستا

آی اسپورت- یکشنبه روز رئال مادرید بود. بزرگترین رقیب بارسلونا در دنیا توانست قهرمانی جام جهانی باشگاه ها را از آن خودش کند و سال 2016 را هم به عنوان صدرنشین لالیگا به پایان ببرد. اما برگردیم به نیوکمپ، جایی که مسی و اینیستا نشان دادند فوتبال چیزی فراتر از بردن عنوان و جام است و باید هر هواداری از این ورزش و تماشای آن لذت ببرد.

هر دو در دربی کاتالونیا عملکردی فراتر از فوق العاده داشتند و همین موضوع باعث شد بارسلونا اسپانیول که این روزها آماده است را 4 بر یک شکست دهد. عملکرد بارسا در این بازی شامل پاسکاری فوق العاده، حرکات ترکیبی بی نظیر، دریبل های موفق و پاس گل ها و گل های دیدنی بود. همه این ها واقعا نفس گیر بودند.

در نیمه دوم ال کلاسیکو به محض این که اینیستا از روی نیمکت وارد زمین شد عملکرد بارسلونا هم متحول شد، اوایل دسامبر را می گویم. این بار در بازی با اسپانیول و دربی بارسلونا دوباره همان اتفاق افتاد. او وقتی به زمین آمد یک پاس بلند دیدنی به سوارس داد و پایه گذار برد شگفت آور آبی و اناری ها شد.

وقتی توپ روی پای راست او در شرایطی ایده آل قرار گیرد یعنی هر تیمی باید از حرکات این بازیکن بترسد. جادوی او ذره ای تغییر نکرده است، حتی در سن 33 سالگی، انقدر که برای بارسلونا کاملا دشوار است که کسی را برای جایگزینی او پیدا کند.

مسی هم همین طور. در صحنه گل دوم بارسا ستاره آرژانتینی حرکتی فوق العاده انجام داد. او شوتی زد که دروازه بان اسپانیول آن را بلوکه کرد و سوارس توپ بازگشتی را وارد دروازه کرد. یک بار دیگر مسی نبوغش را به رخ همه کشید، کسی که در فضاهای کوچک چندین مدافع حریف را به هم می ریزد باز هم این کار را کرد. فقط خودش می داند چه زمانی هایی قرار است حرکات جادویی اش را انجام دهد، این یعنی به شکل وحشتناکی غیرقابل پیش بینی است. مطمئنا زمانی که قرار باشد مسی بازنشسته شود فقط گل های او نیستند که بایگانی می شوند، بلکه می توان برای سال ها از حرکات و دریبل هایش هم درس گرفت. در صحنه گل سوم هم او کاری مشابه انجام داد. روی گلی که یوردی آلبا زد.

این نمایش از مسی بی نظیر بود، اینیستا هم در شرایطی ایده آل پشت سر او بود. همکاری آن ها یادآوری کرد که نباید شانس بارسا برای قهرمانی هم در لیگ و هم در لیگ قهرمانان اروپا را نادیده گرفت. آن ها هنوز هستند.

در روزی که عملکرد مسی بی نظیر بود هواداران بارسلونا توپ طلاهایشان را بالا آورده بودند تا در واکنش به این که رونالدو چندی پیش توپ طلا را برده بود از ستاره شان حمایت کنند. این کارشان بی تاثیر هم نبود و برنده 5 توپ طلا در این بازی به اوج بازگشته بود.

در حالی که رونالدو هت تریک کرد و یک عنوان قهرمانی دیگر در ژاپن به دست آورد، در قاره سبز بارسا الگویی بی نظیر از فوتبال تهاجمی را به نمایش گذاشت. مسی و اینیستا هم با هم کار بارسا را زیباتر کردند.

 هوادار هر تیمی که باشی نمی توانی از عملکرد این دو فوق ستاره دنیای فوتبال، مخصوصا در این بازی تمجید نکنی.

۹ ۳  
آی اسپورت
2016-12-19 16:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
برزو
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۵
بارسلونا رو تو الكلاسيكو ديديم همچين مالي هم نبود. همين مسي جانتونم يه تك به تك خراب كرد
۱ ۲
جابر
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۲۰:۰۷
میشه شما حرف نزنی؟ این متنو بن هیوارد نوشته نه خبرنگارای ایرانی.
۱
بهنام
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۲۰:۱۸
ریال حتما مالی بود با اتوبوس کاشتنش :))

موقعیتا رو میزدن ریال راحت تحقیر میشد حتی با اینکه تیم فعلا راه نیفتاده

ببینیم فوتبال علی اصغری ریال جواب میده در اخر یا فوتبال زیبای بارسا

۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر