فهرست
دلایل تجمع هواداران استقلال؛ آسمان بی‌ستاره
دلایل تجمع هواداران استقلال؛ آسمان بی‌ستاره

دلایل تجمع هواداران استقلال؛ آسمان بی‌ستاره

آی اسپورت - برای هواداران استقلال، تجمع کردن مقابل درب باشگاه به یک تفریح تبدیل شده است. هر اتفاقی که در تیم می‌افتد، هواداران راهی باشگاه می‌شوند تا به آن اعتراض کنند. اعتراضاتی که امروز هم ادامه داشت و با حضور تعداد کمی از استقلالی‌ها این قرار پابرجا ماند. اگرچه اوضاع استقلال در ظاهر آرام است وبا حضور سرمربی ایتالیایی و شروع شدن تمرینات و اردوها باید رضایت هواداران آبی فراهم شده باشد اما هنوز نارضایتی‌هایی وجود دارد. اتفاقاتی که باعث ناراحتی هواداران استقلال از عملکرد مدیریت شده چه بوده است؟

استقلالی‌ها در حفظ بازیکنان خود در این چند سال ناموفق بوده‌اند و امسال دیگر صبر هواداران خود را سر برده‌اند. بازیکنان استقلال به دو دسته تبدیل می‌شوند. یا عملکرد خوبی در تیم ندارند و یا عملکرد خوبی دارند و بعد از پایان فصل جدا می‌شوند. بعد از تیام و جپاروف و بازیکنانی که باشگاه قادر به جذب آنها نبود حالا رفتن پاتوسی هم حسابی هواداران را عصبانی کرده است. این در حالی است که فتحی و مدیران باشگاه با اطمینان از ماندن او صحبت کرده بودند اما در نهایت به راحتی بازیکنان قبلی او هم رفت و بدتر از این که قرار است به تیم شفر برود! پاتوسی اگرچه نتوانسته بود جای خالی تیام را برای آبی‌ها پر کند اما عملکرد بسیار خوبی در استقلال داشت و از زمان حضورش روی بسیاری از گل‌های زده این تیم تاثیر داشت و در بازی‌هایی که او گل نمی‌زد یا پاس گل نمی‌داد استقلال به سختی می‌توانست دروازه حریفان را باز کند. بازگشت کابوس گل نساختن و گل نزدن بزرگترین دغدغه آبی‌ها برای فصل آینده است.

در فصول گذشته اگر مدیران نمی‌توانستند بازیکنان را حفظ کنند حضور چند نام پرسروصدا می‌توانست تا حدودی هواداران را آرام کرده و آنها را به آینده امیدوار کند. امسال اما از آن نام‌های پرسروصدا هم خبری نیست. بازیکنان باتجربه و ملی‌پوش و کارآمد استقلال مانند منتظری و رحمتی و صیادمنش جدا شده‌اند و از آن سو هیچ ملی‌پوشی به جمع آبی‌ها اضافه نشده است؛ دقیقا برعکس اتفاقی که در پرسپولیس افتاده. حضور بازیکنانی مانند بلبلی، دشتی و رضاوند اگرچه چهره های موفقی در تیم‌های خودشان بودند و شاید هم در استقلال بتوانند بدرخشند اما هواداران را در این مقطع راضی نمی‌کند.

بخشی از ناراحتی استقلالی‌ها هم بیش از این که مربوط به فصل نامعلوم بعدی باشد از فصول گذشته است. فصولی که نتوانستند نتایج خوبی به دست بیاورند و برعکس آنها حریف سنتی‌شان یکی پس از دیگری جام‌ها را درو می‌کرد. با توجه به تغییرات گسترده‌ای که استقلال در کادرفنی و بازیکنان تیم داشته است این احتمال وجود دارد که آنها باز هم مانند فصول گذشته در هفته های ابتدایی لیگ به دلیل ناهماهنگی نتوانند نتایج مطلوب را کسب کنند. تجربه نشان داده که از دست رفتن امتیازات اول فصل ضربه بدی به استقلال خواهد زد و در این چند سال اخیر نتایج درخشان نیم‌فصل دوم هم نتوانسته عقب‌ماندگی آنها را جبران کند.

البته در این تجمعات اخیر بعضی از شعارها در مورد افرادی خاص، حضور خودجوش این هواداران را زیرسوال برده است. این شعارها این تصور را به‌وجود آورده که در میان ناراحتی هواداران استقلال، عده‌ای هم به دنبال منافع شخصی خود هستند و از این نارحتی سوء استفاده می‌کنند.

نود

۱    
آی اسپورت
2019-07-15 18:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر