فهرست
این رسمش نبود آقای طاهری!
این رسمش نبود آقای طاهری!

این رسمش نبود آقای طاهری!

آی اسپورت – پرسپولیس این روزها در یکی از حساس ترین مقاطع خود، مدیرعامل ندارد. در مقطعی که همه ایران بسیج شده اند تا باشگاه های آسیایی از رقابت های لیگ قهرمانان حذف نشوند، پرسپولیس بدون اینکه مدیرعاملی داشته باشد، کارهایش را پیش می برد.

 همه چیز از دو هفته پیش شروع شد. علی اکبر طاهری به ناگهان گفت خداحافظ پرسپولیس و عازم کربلا شد. درست در روزهایی که پرسپولیس علاوه بر مسئله بدهی ها و حذف از لیگ قهرمانان آسیا، پرونده بلیت فروشی و درگیری با شرکت برهان مبین را هم پیش روی خود داشت. به دیگر سخن، طاهری در سخت ترین روزهای پرسپولیس طی چند سال اخیر، دست سرخ پوشان را در پوست گردو گذاشت. ناز کردن طاهری و تنها گذاشتن پرسپولیسی ها  باعث شده تا پرسپولیس طی چند وقت اخیر، از لحاظ مدیریتی لطمه ببیند.

 در شرایطی که دولت و به تبع آن وزارت ورزش سخت گیری ها و محدودیت های قابل توجهی را برای مدیران بازنشسته اعمال کرده است، طاهری هم به ظاهر استعفا داده و در محل کار خود حاضر نمی شود تا شرط و شروطی که برای وزارت گذاشته محقق شود. شروطی که با توجه به وضع نه چندان مساعد پرسپولیس از لحاظ مدیریتی شاید چندان اخلاقی و درست نباشد. طاهری می توانست علی رغم محدودیت ها و ممنوعیت هایی که برای او در نظر گرفته شده، با قدرت به کارش ادامه دهد تا مثل همتای استقلالی اش، هرجور شده بهانه ای برای ماندن پیدا کند.

 طی سه سال اخیر طاهری در سمت مدیرعاملی پرسپولیس آزادی عمل بالایی برای اجرای برنامه هایش داشته. این مدیر توانست با استفاده از روش های خود، درآمدزایی بالایی برای پرسپولیس داشته باشد و تا حد زیادی برنامه هایش در این تیم را پیش ببرد. برنامه هایی که بدون حمایت وزارت ورزش به هیچ عنوان پیش‌برد آن ها ممکن نبود. از آوردن مربی ای مثل برانکو گرفته تا استفاده از برند پرسپولیس برای درآمدزایی.

 طاهری به برکت حضور محمود گودرزی و مسعود سلطانی فر در مقام وزارت، چندان هم مورد حسابرسی وزارت ورزش قرار نگرفت و توانست با آرامش و هر طور که مایل است کارهایش را پیش ببرد.

 اما حالا درست در اولین چالش جدی ای که گریبان طاهری در پرسپولیس را گرفته، این مدیر خیلی سریع از مسئولیت شانه خالی کرده و عطای پرسپولیس را به لقایش بخشیده. در مقطعی که شاید مثل گذشته در باشگاه پول وجود نداشته باشد و متدهای درآمدزایی طاهری دیگر جواب ندهد، انتظار می رفت که طاهری بماند و بجنگد اما مدیر محبوب پرسپولیسی ها تا الان که مسیر دیگری را برگزیده.

 

عرفان حاج بابایی/ خبرآنلاین

۱۳۳ ۷  
آی اسپورت
2017-11-19 09:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
ویلی
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۰۹
مثل یه ورزشکار حرفه ای خواسته در اوج خداحافظی کنه چه بهتر با نام خوش و محبوبیت نامش در اذهان ثبت بشه بالاخره تا یه جایی میشه یه سیستم معیوب و فشلو با چنگ و دندون نگه داشت و خاکارو جارو کرد زیر فرش دیگه بوی الرحمن بلند شده
هوادار متوهم پرسمولیس
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
الحق که متوهم هستین خخخخخخخ. اثرات کاپیتان بنگیه
کاوه 6 & 4
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
دو تا خبر رو قاطی کرده اید؟ آخه موضوع استعفای طاهری چه ربطی داره به استقلال و شفر؟!!! خدایی خیلی سرسری کار می کنید...
بهرام
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
....یعنی بشه این طاهری داستانش به اخرش برسه دیگه یا بیاد یا بره داستان دکترطاهری وپرسپولیسم شده مثل فیلمای اصغرفرهادی یک پایان بازه کلن هیچ رقمه تموم بشو نیست !!البته با اجازه اقای حسین غفوری که کپی رایت منظومه طاهرنامه حق مسلمشه!!!
هوادار متوهم پرسپولیس
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۳۹
تف اقا خیلی هم وقتش بود چون به اندازه کافی پول بیت المال رو به جیب زدن
حمید
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
توی روزهای قبل و با توجه به مقالات جهت داری که علیه آقای طاهری مطرح شده که به وضوح بیان کننده مواضع اسپانسر مال مردم خور بود مشخص شد که مهمترین مشکل ایشون ایستادگی شون در مقابل شیرازی و داورزنیه. البته این مشکل از نظر ما هوادارا مایه افتخاره که مدیر عاملمون اجازه دست اندازی به اموال باشگاه و ما رو نمیده. آقای طاهری باید بمونه تا دزدین اموال ما اون هم به این شکل زشت، دریده و وقیحانه تبدیل به رویه وزارت نشه. اما آقای طاهری نیاز داره پیش خودش بدونه که داره برای کی این قدر ایستادگی می کنه؟ آیا هوادارا واقعا اهمیتی میدن به حفاظت از اموالشون؟ برای دونستن این مساله باید استعفا می کرد تا واکنش ها رو بسنجه. بنابراین مساله مهم توی این شرایط اینه که ما واقعا می خوایم طاهری به جای ما و به عنوان نماینده ما دنبال احقاق حقوق ما باشه یا نه؟ اگر مثل استقلالیها برامون مهم نیست که پولمونو دزدین و بازم می خوان بدزدن، خب مشکلی نیست نه ازش حمایت می کنیم و نه هم می خوایم که بمونه. وزارت هم اونو برکنار می کنه و دوباره داورزنی و شیرازی میشن صاحب جیب ما. اما اگر برخلاف استقلالی ها برامون واقعا مهمه- که البته و صد البته که هست- همین الان وقت حمایت از آقای طاهریه. همین الان باید در صفحه وزیر فعال بود و ازش خواست که طاهری بمونه. همین الان باید پیاممون رو خیلی محکم و قوی به امثال داورزنی و شیرازی برسونیم که ما احمق نیستیم که دوباره به شما اجازه بدیم پول ما و پرسپولیس رو بزارین تو جیبتون.
ناگفته نماندکه آقای طاهری قطعا معصوم نیست و در کارش اشتباه بعضا حتی بزرگی هم داشته اما نکته اینه که حالا که در مقابل دزدها واستاده و از قضا تنها کسیه که در مقابل این دزدا واستاده باید و باید ازش حمایت کنیم.

#طاهری_باید_بماند
....
يكشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۰۵
چند ماه دیگه دم خروس ایشون هم میزنه بیرون.حتما رقمش بالاست که به این زودی فرار رو بر قرار ترجیح داده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر