فهرست
یک سوال مهم از منصوریان: چرا برزای؟
یک سوال مهم از منصوریان: چرا برزای؟

یک سوال مهم از منصوریان: چرا برزای؟

آی اسپورت- «چرا»های بزرگی درباره استقلال منصوریان از ابتدای لیگ شانزدهم وجود داشته و همچنان هم وجود دارد. «چرا»هایی مثل جذب آرش افشین و میعاد یزدانی یا مانند پایان دادن به همکاری برهانی که حداقل از افشین بهتر بود. «چرا»ی این فصل را می توان درباره بهنام برزای مطرح کرد. بازیکنی که منصوریان مدعی شده بود قرار است یک مهدوی کیای جدید باشد ولی بعد از اتمام قراردادش، کسی برای تمدید با او تماس نگرفت تا جدایی اش از استقلال قطعی شود.

برزای در لیگ شانزدهم 1127 دقیقه برای استقلال بازی کرد و 4 گل زد. آبی ها با گلهای او، 2 امتیاز گرفتند ولی هرکدام از این دو امتیاز، تاثیری شگرف در این تیم و آینده منصوریان داشت. بدون گلهای برزای در نیم فصل اول که باخت برابر پیکان و سپاهان را در دقایق پایانی به تساوی بدل کردند، منصوریان رنگ نیم فصل دوم را نمی دید.

مثلا او را مقایسه کنید با محسن کریمی که قرارداد داشت و ماند. کریمی در 746 دقیقه بازی برای استقلال لیگ شانزدهم، 3 گل زد و 3 امتیاز گرفت. یا مثلا یعقوب کریمی که 1148 دقیقه بازی کرد بدون اینکه گلی بزند یا پاس گلی بدهد. فرشید اسماعیلی هم کارنامه چندان بهتری نسبت به برزای ندارد. او 1763 دقیقه بازی کرد، 2 گل زد، 2 پاس گل داد و یک پنالتی گرفت. آبی ها با عملکرد او، 6 امتیاز از پرسپولیس و ذوب آهن و سیاه جامگان گرفتند. حتی جابر انصاری را هم باید در نظر داشت. او 1570 دقیقه بازی کرد و 6 گل زد و یک پاس گل داد و 8 امتیاز گرفت.

مهمترین نکته برزای در مقایسه با این نفرات که در استقلال ماندنی شدند، توانایی بازی در چند پست بود. برزای می توانست در سمت راست خط دفاع بازی کند و توانایی بازی در همه پست های خط سوم را داشت و البته در نقش مهاجم هم به کار گرفته شد. درحالیکه اسماعیلی و محسن کریمی و یعقوب کریمی مدافع و مهاجم نوک نبودند و جابر انصاری هم چیزی برای عرضه در دفاع نداشت. البته قیاس برزای با اسماعیلی با توجه به فقدان یک بازیساز در استقلال، چندان درست نیست ولی با قاطعیت می توان گفت شماره 77 اگر از محسن کریمی و یعقوب کریمی و جابر انصاری و حتی مجتبی حقدوست (که البته هنوز زیر 23 سال محسوب می شود) چیزهایی بهتر و بیشتر نداشت، بازیکن کمتر و بی کیفیت تری نبود.

۳۰ ۸  
آی اسپورت
2017-06-25 20:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
...
يكشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۲۱
چرت نگو . کسی که فرشید اسماعیلی رو با برزای مقایسه میکنه مشخصه به اندازه ی یه... هم فوتبال نمی فهمه.
۶ ۱
دقت کردین بچه ها
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۳۳
از روزی که العین شش تا زده دوستان استقلالی اعصاب ندارن:))))
در فیفا آشنایانی دارم
يكشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۴۶
هر کسی بیشتر به من کمک کنه زودتر جایگاهشو از دست میده.
فرهاد
يكشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۴
احتمالا بی زبات تر از همه بوده وگرنه منصوریان که بازیکن شناس نیست
در فیفا آشنایانی دارم
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۰
زیاد بهم پول نداد.بقیه بیشتر دادن
م
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۸
جرمش مصاحبه کردن زمان اعتصاب بود همین

ولی حیف شد رفت
۸
hhhhh
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶، ۰۲:۰۳
اقای خبرنگار کیروش چقدر بازیکن دعوت نمیکنه که از نظر خیلی باید دعوت کنه بازیکن سکو نشین مصدوم دعوت نکرد برانکو نریمان جهان گرفت چقدر بازی داد ساسان انصاری سه تا دیپورتی با کلی هزینه حالا منصوریان هرچقدر بازیکن بیرون کرد یک نمونه موفق کدامشان بود بختیار مجیدی عمران زاده یک نمونه نداریم که موفق شد باشند بعد رفتن از استقلال برانکو ساسان انصاری بیشترین گل زد جا نداشت برزای تو پستی بود که بهتر داشت تو چپ یعقوبو نمیخواست دیگه کسی بهتر نبود که بگیر یا باید میرفت سکو برزای اگر میموند یزدانی فرستاد تا بازی کنه وگرنه قرضی نمیداد اینقدر نظر های یکطرفه ندین مربی به حر حال حق دار یکسریو بخواد یا نخواد
۱
مشکل ما فرار مغزها نیست
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۰
موندن امثال شماهاست:)))))
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر