فهرست
آنالیز ربیع‌خواه در آی‌اسپورت: بد یا افتضاح؟
آنالیز ربیع‌خواه در آی‌اسپورت: بد یا افتضاح؟

آنالیز ربیع‌خواه در آی‌اسپورت: بد یا افتضاح؟

آی‌اسپورت- اصلی‌ترین سوالی که ذهن هواداران پرسپولیس را درگیر کرده به محسن ربیع‌خواه برمی‌گردد. این که چرا باید یک نیم فصل فیکس بازی کند. با وجود تاثیر نداشتن روی هیچ کدام از گل‌های پرسپولیس، همچنان برانکو به جایگاه او دست نمی‌زند. در روزهایی که استقلال مورد شماتت قرار می‌گیرد که جز سانتر از راه راست هیچ برنامه دیگری ندارد، پرسپولیس هم فقط از یک سمت به گل می‌رسد. استقلال سال‌هاست خسرو حیدری را دارد و پرسپولیس هم تا زمانی که ربیع‌خواه را در دفاع چپ داشته باشد، باید یک «خسرو حیدری» یا همین «رامین رضاییان» را در ترکیب داشته باشد. همه گل‌هایی که پرسپولیس در این فصل زد را مرور می‌کنیم. گل این تیم به استقلال خوزستان از طریق ضربه ایستگاهی از سمت راست بوده، گلش به نفت تهران از طریق کرنر سمت راست بود، گلش به سایپا از اوت سمت راست زده شد. گل به سپاهان از طریق ضربه ایستگاهی سمت چپ و گل به گسترش‌فولاد هم روی سانتر سمت چپ وحید امیری بوده که با اشتباه دخسوس وارد دروازه شد.

همه گل‌های این فصل پرسپولیس در جریان بازی را مرور می‌کنیم. گل‌هایی که چه در جریان مسابقه و چه از روی ضربه ایستگاهی هیچ رد پایی از محسن ربیع‌خواه در آن دیده نمی‌شود. بیشتر گل‌های این فصل پرسپولیس از جناح راست به ثمر رسیده است.

سانتر از سمت راست و گل وحید امیری.

گل به فولاد
گل به فولاد
۱ / ۲

سانتر رامین رضاییان از سمت راست و گل وحید امیری.

گل به ماشین سازی
گل به ماشین سازی
۱ / ۲

باز هم سانتر رامین رضاییان از سمت راست و گل پرسپولیس.

گل به نفت تهران
گل به نفت تهران
۱ / ۲

سانتر رامین رضاییان از سمت راست و گل مهدی طارمی.

گل به پدیده
گل به پدیده
۱ / ۲

سانتر از سمت راست و گل برای پرسپولیس مقابل صبای قم.

گل به صبای قم
گل به صبای قم
۱ / ۲

تنها گل پرسپولیس از سمت چپ که در جریان بازی به دست آمد. این گل هم روی هوش عالیشاه در صحنه پاس و فرار طارمی به دست آمد. محسن ربیع‌خواه هیچ تاثیری روی این گل هم نداشت.

گل به سپاهان
گل به سپاهان
۱ / ۲

مشخص شده که ربیع‌خواه رد پایی در گل‌های پرسپولیس به جای نگذاشته است. اما محسن در دفاع چطور بود؟ سه گل از پنج گل خورده پرسپولیس از سمت چپ دفاعی این تیم بوده است. یک گل دیگر که روی ضربه ایستگاهی بوده و گل از ذوب‌آهن هم روی شوت از راه دور پهلوان. هر چند که روی گل ذوب‌آهن، مدافعین سمت راست پرسپولیس هم کم‌تقصیر نبودند.

 

عبدالله ناصری / فولادخوزستان

تنها گل فولاد مقابل پرسپولیس، از فضای پشت محسن ربیع خواه به ثمر رسید. عبدالله ناصری پا به توپ حرکت کرد، ربیع‌خواه حتی نتوانست با خطا او را متوقف کند و در نهایت هم ناصری با شوت دروازه این تیم را باز کرد.

 

۱ / ۲

احسان حاجی‌صفی / سپاهان

احمد نوراللهی برای پوشاندن ضعف ربیع‌خواه مجبور شد که منطقه مربوط به خودش را ترک کند. حتی محمد انصاری هم برای کمک به ربیع‌خواه از دفاع وسط تا آن منطقه از زمین کنار رفته بود. در نهایت یک پاس کافی بود تا حاجی‌صفی در منطقه‌ای از شوت‌زنی قرار بگیرد که تهی از بازیکن است.

 

۱ / ۲

محسن یوسفی / پدیده

یونس شاکری در سمت چپ دفاعی پرسپولیس صاحب توپ می‌شود. توپ را حفظ می‌کند تا محسن یوسفی از کنار مدافعین پرسپولیس حرکت کند. محسن هم کار سختی برای گل کردن این توپ نداشت. باز هم ردی از سمت چپ دفاعی پرسپولیس در این گل خورده به جای مانده است. همه مدافعین مجبورند در منطقه‌ای جمع شوند که فضای ربیع‌خواه جا مانده را پر کنند.

۱ / ۲

 

برانکو به خوبی می‌داند که ربیع‌خواه به درد حضور در سمت چپ دفاعی پرسپولیس نمی‌خورد. ولی تا زمانی که ضربه‌ای سنگین‌تر در دیداری حساس‌تر از این منطقه نخورد، به ترکیب دفاعی تیم برنده‌اش دست نمی‌زند.

 

 

مطلب مرتبط
«امیدوارم سه درجه زاویه فوتبال ایران رو تغییر بدم». این صحبتی است که ماه‌ها قبل در یک جمع خودمانی از زبان آنالیزور برنامه 90 شنیده بودم. حالا بیشترین رای را در تاثیرگذارترین برنامه تاریخ صدا و سیما آورده (بدون در نظرگرفتن به 90 درجه‌ای که صرفا فان است و تاثیری در فوتبال ندارد). حالا علاوه بر علاقه مردم به بخش آنالیز، حتی در کنفرانس‌ها هم سوالاتی فوتبالی‌تر مطرح می‌شود تا این که سراغ حاشیه بروند. دقیقا مثل خود برنامه 90 که از زمان حضور رضا عباس زاده، فوتبالی‌تر شده تا پرداختن به حواشی. اتفاقی که مردم هم به آن رای مثبت داده‌اند.
۱۲۲    

۶ ۷  
آی اسپورت
2016-12-20 16:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
مصطفی
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۸
اگه همه میخواستن مث شما فکر کنن علی دایی و نادر محمدخانی هنوز داشتن تو پرسپولیس بازی میکردن. شاید بشه گفت ربیخواه ضعیفتر از سایر مدافعان پرسپولیس بوده ولی به هیچ وجه نمیشه گفت ربیعخواه بد بوده یا افتضاح، چون دفاع پرسپولیس فقط پنج گل خورده داره و ربیعخواه هم جزیی از همین خط دفاعی هست. در ثانی عدم دخالت در گلهای زده شده به هیچ وجه برای مدافع ضعف محسوب نمیشه.
احسان
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۳
این بازیکن نه جوونه که آینده دار باشه نه تو دفاع خوبه نه تو حمله کله تیم باید بیان ضعف اونو پوشش بدن تیم تو جناح چپم فلجه من نیفهمم چرا برانکو بهش بازی میده
arash
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۵
در اینکه افتضاح هست شکی نیست،ولی اگر میدونست حسام محسنیان قراره یه روز اونو انالیز کنه اصلا فوتبالیست نمیشد.
این بابا بلد نیست مقاله بنویسه الان شده انالیزور سایت جانشین سایت گل فارسی.از تو لپ لپ پیداش کردن
سینا
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۳
خطاب به آرش:
سلام فرشید صفایی. تو ... نخوری زلزله نمیاد
۱
arash
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۰۱:۳۴
خطاب به سینا،باشه من نمیخورم همش خودت بخور
مجتبی فرد
چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۳۱
حالا این که ربیع‌خواه است، شما آمار مسلمان رو در بیارید که در چند گل پرسپولیس نقش داشته.
چند گل زده؟ چند پاس گل داده؟ ناسلامتی پشت مهاجمان بازی می‌کنه.
بعد برسید به این ربیع بدبخت که ته زمین بازی می‌کنه.
۵
بهراد
جمعه ۳ دی ۱۳۹۵، ۱۷:۲۹
هر روز به خودم این بدترین تحلیلیه که خوندم اما ای اسپورت باز سورپرایز تازه ای داره. به نویسنده هیج ایرادی وارد نیست. کی بدش میاد مزخرفاتش چاپ بشه و حتا بابتش پولم بگیره؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر