فهرست
هت‌تریک استقلالی‌ها بعد از ۲۰سال؛ تیام به یاد فرهاد
هت‌تریک استقلالی‌ها بعد از ۲۰سال؛ تیام به یاد فرهاد

هت‌تریک استقلالی‌ها بعد از ۲۰سال؛ تیام به یاد فرهاد

آی اسپورت - استقلال برای بازی برگشت مقابل ذوب‌آهن بیش از هر چیز نگران مصدوم‌هایش بود. شجاعیان که پرونده‌اش تا اطلاع ثانوی بسته شده، امید ابراهیمی بحث سلامت و تیم‌ملی احتمال بازی نکردنش را بیشتر کرده بود به همین دلیل کادرفنی و کادر پزشکی استقلال تمام تمرکزش را روی رساندن تیام گذاشت و در پایان ۹۰ دقیقه مشخص شد که این اصرار بیهوده نبوده است. تیام نام خود را به عنوان اولین خارجی که برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هت‌تریک کرده ثبت کرد. او دومین بازیکن خارجی است که برای یک تیم ایرانی سه گل زده؛ قبل از او لوسیانو پریرا مهاجم فولاد خوزستان در جریان برتری ۵-۱ این تیم مقابل الفاتح عربستان در اردیبهشت ۹۳، توانست سه بار دروازه حریف را باز کند.

تیام با این هت‌تریک نام خود را در کنار سه استقلالی دیگر یعنی غلامحسین مظلومی، فرهاد مجیدی و علی لطیفی قرار داد. مظلومی در جریان بازی مقابل سلانگور مالزی سه گل زد. در بازی مقابل هامن‌من لبنان لطیفی و فرهاد مجیدی هت‌تریک کردند و در بازی مقابل ذوب‌آهن هم نوبت تیام بود تا بعد از حدود ۲۰ سال یک بار دیگر یک هت‌تریک آسیایی را به نام استقلال به ثبت برساند. البته تیام و مظلومی بازیکنانی بودند که هت‌تریکشان باعث صعود تیمشان شد و سه گلشان ارزش بیشتری دارد.

دو بازیکن از تیم‌های ایرانی که برای آخرین در لیگ قهرمانان آسیا هت‌تریک کرده هم از پرسپولیس بودند. مهدی طارمی مقابل الوحده امارات و قبل از او هم ایمون زائد مقابل الشباب امارات. استقلالی‌ها که مدت‌ها بود برخلاف همتای ایرانی‌شان هت‌تریک در آسیا را تجربه نکرده بودند با سه گل تیام مقابل یک تیم ایرانی این خاطره را بعد از سال‌ها تجدید کردند.

نود

۶ ۵  
آی اسپورت
2018-05-16 15:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
دبل قهرمانی
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۳۸
داور عمانی هم به یاد فغانی در نیمه نهایی جام حذفی ...
۵ ۲
عمر خری بین برادر بغداد
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۸
تو چی میگی واسه خودت زرت و پرت میکنی تمام داورای اسیا و ایران رو هدایتی دل دزدتون با پول حرومی میخره چپ و راست براتون پنالتی میگیرن اصلا اسم تیم لنگ حمومت شده پنالت لیس
00
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۱۱
جالب ترین عکس العمل ها از طرف کیسه کشا همینه به اب و اتیش میزنن و هزار تهمت تا کثافت کاری خودشون رو پنهان کنن. یک فصل دائم از سود بردن پرسپولیس از داوری نوشتن اخرش معلوم شد کیسه بیشترین سود رو برده و پرسپولیس بیشترین ضرر رو! تو حذفی از همون بازی اول با اشتباهات داوری تا همون بازی اخر و نهایتش دیشب که یه مفتخوری تمام عیار واسه کیسه بود. الان همه در برابر داوری فاجعه بار دیشب سکوت کردن
۱
عمو داور اسیایی
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۳۸
سلانگور مالزی خخخخ
۲ ۱
Kian
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۴۷
بسوز ک سوز تو کارها کند،تو که به محمدان بنگلادش میبازی ....بقیشو دیگه خودت میدونی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر