فهرست
شیلی – اروگوئه؛ نبرد بزرگ ماراکانا
شیلی – اروگوئه؛ نبرد بزرگ ماراکانا

شیلی – اروگوئه؛ نبرد بزرگ ماراکانا

آی اسپورت - پرونده مرحله گروهی کوپا آمریکای ۲۰۱۹ بامداد فردا (سه‌شنبه ۴ تیر) با برگزاری دیدار‌های گروه C بسته خواهد شد. دیدار‌هایی که از ساعت ۳:۳۰ بامداد شروع می‌شوند و در مهم‌ترین آن‌ها شیلی و اروگوئه برای صدرنشینی در ورزشگاه ماراکانا رقابت خواهند کرد. شیلی که دوباره به روز‌های اوج برگشته و اروگوئه که همیشه تیم بزرگ و مدعی جام بوده است. دیدار اروگوئه و شیلی مصاف اولین و آخرین قهرمان کوپا آمریکا هم هست.

شیلی؛ خاطرات همیشه شیرین کوپا

حدود یک سال و نیم پیش وقتی شیلی به جام جهانی نرسید و حتی بین ۵ تیم برتر قاره آمریکای‌جنوبی نبود، مردم این کشور خیال می‌کردند دوران افت لاروخا سر رسیده است. کافی بود فقط یک گزینه برای احیای شیلی انتخاب شود تا راهی که سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با خورخه سمپائولی و خوان آنتونیو پیتسی رفتند را برود. حالا شروع شیلی در کوپا آمریکا خیلی خوب بوده، اگرچه اولین بازی بزرگ‌شان برابر اروگوئه خواهد بود. با این حال ۴ گل به ژاپن زدند که همین تیم اروگوئه را متوقف کرد و برابر اکوادور هم نمایش خوبی از خودشان نشان دادند. شیلی یکی از نمونه‌های بارز جذابیت کوپا آمریکاست. تیمی که تا سال ۲۰۱۵ قهرمانی نداشت و هر دهه یک مرتبه تا نیمه‌نهایی می‌رسید، ۲ دوره متوالی قهرمان شد. حالا می‌تواند باز هم مدعی قهرمانی باشد. رینالدو روئدا می‌داند اگر تیمش صدر جدول را از دست بدهد مسیر سخت‌تری تا نیمه‌نهایی خواهند داشت و باید با کلمبیای آماده این روز‌ها روبه‌رو شوند، اما در صورت صدرنشینی در مرحله بعد شاید با پرو و شاید حتی پاراگوئه یا قطر مصاف بدهند. نبرد‌های شیلی و اروگوئه در چند سال اخیر جالب بوده. در ۶ بازی هر تیم ۳ برد داشته. آخرین بازی‌ها در انتخابی جام جهانی را هم هر تیم در خانه و با ۳ گل برده است.

اروگوئه؛ تعویض مسیر

لاسلسته یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های حاضر در کوپا آمریکاست. ستاره‌های بزرگ تیم‌های بزرگ اروپایی مثل سوارس، کاوانی، بنتاکور، خیمنس، گودین، توریرا و خیلی‌های دیگر که با هدایت یک مربی کهنه‌کار و باهوش مثل اسکار تابارس می‌توانند مدعی قهرمانی باشند. کشوری که هنوز هم لقب «پرافتخارترین» را در کوپا آمریکا یدک می‌کشد. اروگوئه آخرین مرتبه ۸ سال پیش در کوپا آمریکا قهرمان شده و هدفی جز قهرمانی ندارد، اما همه‌چیز در اردوی لاسلسته خوب نبوده. آن‌ها برابر ژاپن تیمی که با مهره‌های جوان و کم‌تجربه به آمریکای‌جنوبی آمده متوقف شدند. حالا باید برای فرار از دوم شدن و مصاف احتمالی با کلمبیا تلاش کنند شیلی را شکست دهند. تیم تابارس در سال ۲۰۱۹ همه بازی‌هایش را برده بود و تساوی برابر ژاپن نخستین ناکامی‌شان به شمار می‌رفت. حالا به‌دنبال ادامه دادن روند پیروزی‌ها هستند. اروگوئه ۴ سال قبل در دیداری به‌یاد‌ماندنی و پربرخورد برابر همین تیم شیلی در یک‌چهارم نهایی کوپا آمریکا باخت و حذف شد. دیداری که در آن ۲ بازیکن لاسلسته اخراج شدند و تابارس هم در آخرین دقیقه از کنار زمین اخراج شد. تابارس آن بازی را خوب به یاد دارد و دوست دارد تیمش با چاشنی انتقام صدرنشین شود. صدرنشینی می‌تواند مسیر اروگوئه به سمت هدف را هموارتر کند.

۱    
آی اسپورت
2019-06-24 13:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر