فهرست
وینفرد؛ آتشفشان فعال
وینفرد؛ آتشفشان فعال

وینفرد؛ آتشفشان فعال

آی اسپورت - اواخر فصل گذشته، همه طرفداران استقلال روی یک باور مشترک پافشاری می‌کردند. آنها معتقد بودند که اگر استقلال فصل را به‌جای منصوریان با خود شفر آغاز کرده بود،حالا به جای تلاش برای رسیدن به نایب‌قهرمانی، روی سکوی اول لیگ برتر می‌ایستاد. عملکرد مرد آلمانی در همان چند ماه فوق‌العاده به‌نظر می‌رسید و تصور می‌شد که اگر او از همان هفته اول بالای سر تیم باشد، قهرمانی به‌سادگی رخ خواهد داد. حالا بعد از 6‌مسابقه ابتدایی استقلال با مربی آلمانی در فصل جدید،زمانی برای شک کردن به این فرضیه از راه رسیده است. وینفرد شفر چند ماه برای بستن تیم رؤیایی‌اش زمان داشت اما اوضاع مطابق میل او پیش نرفت. ستاره‌های مدنظر این مربی برای تمدید قرارداد با باشگاه به توافق نرسیدند اما باز هم تصور می‌شد او زمان کافی را برای خرید مهره‌های جایگزین در اختیار خواهد داشت. شروع دیرهنگام جلسه‌های تمرینی و البته خرید بازیکنانی مثل نویمایر و الحاجی‌گرو که هنوز در حد و اندازه‌های جپاروف و تیام نشان نداده‌اند، خیلی زود آبی‌ها را با چالشی بزرگ روبه‌رو کرده است. شفر هنوز هم با شال آبی‌رنگ ویژه‌اش در کنار زمین می‌ایستد و با جنب و جوش، جریان مسابقه‌های تیمش را دنبال می‌کند اما باید پذیرفت که دیگر خوش‌بینی سابق در مورد این مربی در اردوگاه آبی‌ها وجود ندارد.

در جریان مسابقه خارج از خانه با نساجی قائمشهر، وینفرد شفر بیشتر از بازیکنان تیم خودی، مشغول صحبت با داور چهارم بود. او به هر بهانه‌ای به عملکرد داور اعتراض می‌کرد و حاضر نمی‌شد برای لحظه‌ای از این اعتراض دست بکشد. واکنش‌های مرد آلمانی در شرایطی شکل گرفتند که هیچ صحنه مشکوکی درون محوطه جریمه نساجی رخ نداد و این هواداران تیم میزبان بودند که از تصمیم داور برای ادامه بازی بعد از برخورد توپ به دست آرمین سهرابیان و خسرو حیدری، گلایه داشتند. اگر تا قبل از این منصوریان به خاطر «نمایش» بازی کردن در کنار زمین سرزنش می‌شد، حالا شفر گونه تازه‌ای از نمایش را با خودش به استقلال آورده است. او در بازی‌های آسیایی چنین موقعیتی به دست نمی‌آورد اما در دیدارهای داخلی، 90 دقیقه روی کادر داوری فشار وارد می‌کند. مربیان بزرگ فوتبال دنیا نیز کم و بیش به داوری معترض هستند اما طبیعتا یک مربی «حرفه‌ای» با چنین رفتاری، آرامش و تمرکز تیمش را به هم نمی‌ریزد. درست در روزهایی که استقلال به آرامش و مسئولیت‌پذیری بیشتر نیاز دارد، شفر مثل یک آتشفشان فعال، هر لحظه روی نیمکت آماده انفجار است.

شفر برای مدتی نماد حرفه‌ای‌گری در استقلال به شمار می‌رفت اما عملکرد امروز او «حرفه‌ای بودن» را به ذهن تداعی نمی‌کند. مرد آلمانی از پسرش در کادر فنی استقلال استفاده می‌کند و بعد از جدایی جفری ساناک، هیچ تمایلی به ترمیم این ترکیب نشان نمی‌دهد. آیا حضور ساناک هیچ تأثیری در استقلال نداشته که آبی‌ها به‌دنبال یک مربی برای جایگزینی او نیستند؟ آیا قرار گرفتن بیژن طاهری روی نیمکت به تنهایی برای کمک به شفر کفایت می‌کند؟ سرمربی استقلال در این فصل تندتر و بی‌رحمانه‌تر از فصل گذشته مورد قضاوت قرار خواهد گرفت. او در لیگ هفدهم هنوز با شرایط فوتبال ایران آشنایی نداشت اما حالا اوضاع عوض شده و همه انتظار دارند که این مربی تفاوت‌هایش را به نمایش بگذارد. او باید تیمش را از همین داربی، به سطح بالاتری ببرد و البته از اعتراض مداوم به داورها در کنار زمین دست بردارد. چرا که جنگ ابدی با داورهای چهارم، هیچ کمکی به تحول آبی‌های پایتخت نخواهد کرد.

همشهری ورزشی

۹ ۳  
آی اسپورت
2018-09-24 18:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
عمر خری بین هستم
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۵
تیم قدرتمند پارسال رو وزیر لنگی نابود کرد که استقلال طبق معمول هر سال تو بحران باشه و وقتی لنگ تا نیم فصل دوم خوب امتیاز جمع کرد برا اینکه صدا هواداران استقلال رو بخوابونه تیم رو بالا میکشه و این داستان تکراری فوتبال مافیایی و کثیف ایرانه که لنگیها زدن نابودش کردن!
۶ ۱
بغداد بونجااااااح
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۳۹
پسرم دیگه با اسم من کامنت نمیدی؟
۵
كسري
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۲۳:۲۱
يعني خاك تو سر كسي كه اين اسم رو روت گذاشته،شايدم رابطه اي با عمرخريبين داشته ننه جونت.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر