فهرست
پرسپولیس – ماشین سازی؛ سه پنالتی عجیب
پرسپولیس – ماشین سازی؛ سه پنالتی عجیب

پرسپولیس – ماشین سازی؛ سه پنالتی عجیب

آی اسپورت - بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی در تبریز یک پنالتی مشکوک داشت. پنالتی‌ای که بیشتر کارشناسان داوری آن را تأیید کردند، اما برخورد دو بازیکن به شکلی بود که باعث اعتراض برخی هواداران فوتبال شد. برخی می‌گویند علیپور خودش را به مدافع ماشین‌سازی زده و داور می‌توانست حتی خطای علیپور را هم اعلام کند و برخی هم می‌گفتند علیپور زودتر به توپ رسید و مدافع ماشین‌سازی بود که روی او خراب شد. توجه شما را به پنالتی بازی رئال‌مادرید و یوونتوس در بازی‌های لیگ قهرمانان دو فصل قبل جلب می‌کنم. جایی که بن‌عطیه از پشت سر لوکاس واسکس رسید و دستش را روی کمر او گذاشت تا مهاجم رئال خودش را روی زمین بیندازد. دقیقه ۹۰+۳ بازی داور پنالتی گرفت که نتیجه بازی را عوض کرد و رئال به مرحله بعد رفت. در مورد این صحنه نظرات زیادی مطرح شد و خیلی‌ها معتقد به پنالتی بودند و خیلی از کارشناسان هم از مدافع یوونتوس دفاع کردند. در این‌گونه صحنه‌ها که ۵۰-۵۰ است نمی‌شود نظر دقیقی داد و معمولاً داور‌ها ادامه بازی می‌دهند، اما اگر هم سوت بزنند جای دفاع دارد. از صحنه پنالتی که عبور کنیم به چند نکته جالب می‌رسیم.

 

سوت: دقیقه ۸۰

هر سه پنالتی این فصل پرسپولیس برابر ماشین‌سازی بعد از دقیقه ۸۰ بازی اعلام شده است.

 

تابلو نتیجه: صفر - صفر

هر سه پنالتی در شرایطی اعلام شد که بازی با نتیجه صفر- صفر مساوی پیگیری می‌شد.

 

شهر پنالتی‌ها: تبریز

هر دو پنالتی در تبریز روی علیپور اتفاق افتاد.

 

زوج گلزنی پرسپولیس: علیپور-ترابی-لک

دو پنالتی روی علیپور و یک پنالتی روی ترابی گرفته شد که این دو بازیکن زننده ضربه هر سه پنالتی هم بودند.

 

سنگربان: لک پای ثابت

در هر سه پنالتی حامد لک درون دروازه ایستاده بود.

 

جنجال: عدم مالکیت توپ

هر سه پنالتی مشکوک و جنجالی بودند و در هر سه آن‌ها هیچ بازیکنی مالک قطعی توپ نبود.

 

قاضی: ۳ داور متفاوت

پنالتی‌های بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی را سه داور متفاوت گرفتند. کوپال ناظمی، علی صفایی و رضا کرمانشاهی داوران این سه بازی بودند.

 

به چند نکته فانتزی و البته مهم اشاره کردیم. تنها نکته‌ای که ذهن ببینده بازی‌ها و خواننده این مطلب را می‌تواند درگیر کند صحبت‌های چند ماه پیش شاه‌حسینی رئیس اسبق کمیته انضباطی است که گفت کاپیتان تیم ملی اعتراف کرده برای تیم آن‌ها در دقیقه ۸۰ به بعد بازی پنالتی گرفته شده که درست نبود. نمی‌خواهیم کسی را محکوم کنیم ولی اگر تاس هم بیندازید سه بار پشت سر هم شش آوردن چیزی در حد معجزه است و پرسپولیس در سه صحنه ۵۰-۵۰، سه بازی تاسش شش آورد!

 

خبر ورزشی 

۳ ۱  
آی اسپورت
2020-07-13 09:59:00
نظر دهید

۱ نظر
حرف حساب
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۰۴
آقا صد دلار این هژبری رو بدید! فکر کنم دیر شده!! از اربابش کیروش یاد گرفته!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر