فهرست
ناپولی-اينتر؛ مبارزه مدعيان جديد
ناپولی-اينتر؛ مبارزه مدعيان جديد

ناپولی-اينتر؛ مبارزه مدعيان جديد

آی‌اسپورت- شاید جالب‌ترین اتفاق 8 هفته نخست سری A صدرنشینی ناپولی و البته حضور اینترمیلان بالاتر از یوونتوس در رده دوم جدول باشد. رقابت‌های لیگ ایتالیا به هفته نهم خودش رسیده و ناپولی و اینترمیلان در حالی امشب از ساعت 22:15 در ورزشگاه «سن‌پائولو» به مصاف هم خواهند رفت که ناپولی میزبان صدرنشین است و اینتر در جایگاه دوم قرار گرفته، جدالی که شاید در پایان 90 دقیقه نام تیمی که در صدر قرار گرفته را تغییر بدهد.

ناپولی‌؛ پارتنوپی قدرتمندتر از همیشه

مائوریتسیو ساری با ناپولی کاری کرده که همه را به تحسین واداشته است. تیمی که در 2 فصل اخیر مدعی اول گرفتن جایگاه یوونتوس بود به نظر می‌رسد این فصل در نزدیک‌ترین فاصله به خواسته‌اش و پایان دادن به رؤیای 28 ساله هوادارانش است. اگرچه هنوز راه درازی تا پایان فصل در پیش است و ناپولی هم 2 رقیب قدرتمند در قهرمانی یعنی یوونتوس و اینتر را در کنار خودش می‌بیند اما با نمایش‌هایی که این تیم از خودش نشان داده و صلابت شاگردان ساری باید شانس بیشتری برای قهرمانی آنها قائل باشیم. ناپولی‌ امشب در یکی از جدال‌های خاصی که برای تعیین قهرمان اهمیت زیادی خواهد داشت در خانه به مصاف اینتر می‌رود. نکته خوب برای ناپولی این است که آنها در یک دهه اخیر از زمانی که به سری A برگشته‌اند در خانه هیچ‌گاه مقابل نراتزوری بازنده نبوده‌اند. 

اینترمیلان‌؛ اثبات نراتزوری

شروع فوق‌‌العاده نراتزوری در این فصل نشان می‌دهد مالک چینی این باشگاه حساب‌شده‌تر از مالک آث‌میلان وارد کارزارِ سری A شده است. اسپالتی همان مربی‌ای بود که اینتر به آن احتیاج داشت و فعلاً بهتر از انتظار هم نتیجه گرفته است. البته آمار خوب اینتر هم باعث نشده برخی این تیم را مدعی قهرمانی بدانند و حتی پائولو مالدینی گفته نتایج شاگردان اسپالتی نشان‌دهنده واقعیت فنی این تیم نیست. در هر صورت اینترمیلان اگر پس از 7 سال به لیگ قهرمانان اروپا برسد هم برای این باشگاه موفقیت بزرگی خواهد بود. رقابت بر سر اسکودتو حساس‌تر از سال‌های گذشته شده و اینتر علاوه بر ناپولی و یوونتوس، لاتزیو را هم به عنوان رقیب خودش می‌بیند. امتیاز گرفتن از سن‌پائولو برای نراتزوری راضی‌کننده خواهد بود چراکه همان‌طور که گفتیم این تیم آمار خوبی در زمینِ ناپولی نداشته. 

مصدومان و محرومان

آرکادیوش میلیک مهاجم لهستانی ناپولی باز هم دچار مصدومیتی شده که او را تا سال آینده از میادین دور کرده. لورنتسو اینسینیه ستاره این روزهای پارتنوپی هم در جدال با منچسترسیتی در لیگ قهرمانان آسیب دید اما کادر پزشکی ناپولی در تلاش است او را به این بازی حساس برساند. مارسلو بروزوویچ کروات تنها بازیکن آسیب‌دیده اینتر است که اسپالتی نمی‌تواند از او استفاده کند. 

آخرین جدال

در بازی برگشت فصل قبل که به میزبانی اینتر برگزار شد ناپولی با تنها گل کایخون به پیروزی رسید. 

آمار بازی

6) در 6 جدال آخر 2 تیم در تمامی رقابت‌ها سهم ناپولی 3 برد و سهم اینترمیلان 2 برد بوده و یک بازی هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

8) ناپولی تنها تیم در 5 لیگ معتبر اروپایی‌ است که تمامی دیدارهایش در 8 هفته نخست لیگ را با برد سپری کرده.

26) پارتنوپی با به ثمر رساندن 26 گل در 8 بازی و میانگین 25/3 گل زده در هر دیدار برترین خط حمله سری A را در اختیار دارد.

5) بهترین خط دفاع لیگ تا پایان هفته هشتم به طور مشترک در اختیار ناپولی، اینتر و رم است که همگی 5 گل دریافت کرده‌اند.

8) آخرین شکست خانگی ناپولی در سری A به 8 ماه قبل برمی‌گردد که برابر آتالانتا شکست خوردند. از آن بازی به بعد در 8 بازی در سن‌پائولو بدون باخت بوده‌اند.

ترکیب احتمالی دو تیم

ناپولی: رینا، هیسای، آلبیول، کولیبالی، غلام، همشیک، جورجینیو، آلان، کایخون، اینسینیه و مرتنس

اینترمیلان: هاندانوویچ، دِآمبروسیو، اشکرینیار، میراندا، ناگاتومو، گالیاردینی، وسینو، کاندروا، والرو، پریشیچ و ایکاردی

 

۱    
آی اسپورت
2017-10-21 15:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر