فهرست
در نکوهش نقدهای بی‌مایه/ کریمی، آتش‌بیار معرکه
در نکوهش نقدهای بی‌مایه/ کریمی، آتش‌بیار معرکه

در نکوهش نقدهای بی‌مایه/ کریمی، آتش‌بیار معرکه

آی‌اسپورت- در فوتبال ایران حتی شاخص‌ترین چهره‌ها تحلیل‌های غلط و برداشت‌های فرومایه‌ای از مسائل فوتبال دارند و با درک نادرست از مفاهیم، مسائل و حتی خبرها، موضع‌گیر‌ی‌های دور و پرت و گنگ را به خورد مخاطبان خود می‌دهند. دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها منجر می‌شود به اینکه دیدگاه چهره‌های ورزشی بدون ویرایش منتشر شود و چه خوب که مخاطبان بیشتر با اغلاط آنها در ادراک ساده‌ترین مباحث مواجه‌اند.

اختلافات کی‌روش و برانکو درباره اردوهای تیم ملی خارج از روزهای فیفا، جدل بین این دو مربی را به جایی رسانده که نباید می‌رسید، اما حالا کسانی که با کارلوس کی‌روش رابطه مخدوشی داشتند، از این فرصت استفاده کرده‌اند تا در کنار برانکو بایستند و علیه کی‌روش موضع بگیرند. این متن را که علی کریمی پیش از بازی پرسپولیس - تراکتورسازی روی صفحه اینستاگرام خود نوشته، بخوانید: «چه خوب که با اضافه وزن با اختلاف در صدر هستیم!!! به امید یه بازى زیبا و یک برد دیگه، یه پیشنهاد دوستانه به بازیکنان ملى پوش تیم، انقدر عالى بودین و عالى تر خواهید بود که مجبور میشن با اضافه وزن هم دعوتتون کنن، پس با اعتماد به نفس و باانگیزه به کارتون ادامه بدین حتماً لطفاً.»

فارغ از نگارش زننده‌‌ی متن که غلط‌های ابتدایی‌اش در بین ستاره‌های ورزشی و حتی سینمایی اینستاگرام رواج دارد و ذوق را برای خواندن این متن‌ها کور می‌کند، حوصله‌ی این چند خط نوشته‌ی علی کریمی را داشته باشید تا برسیم به اشتباهی که در برداشت علی کریمی از ماجرا وجود دارد. علی کریمی خواسته با اشاره به موضوع اضافه وزن پرسپولیسی‌ها، به کی‌روش کنایه بزند، اما این برانکو بود که در مصاحبه‌اش گفته بود بازیکنانم در اردوی تیم ملی چند کیلو چاق می‌شوند و کی‌روش در واکنش به ادعای برانکو از بازیکنان و نحوه تمرینات‌شان در تیم ملی دفاع کرد و حرف برانکو را توهین به جایگاه حرفه‌ای خود دانست و سرسختانه در تمام یادداشت‌هایش در فیسبوک و مصاحبه‌هایش سعی کرد به سرمربی پرسپولیس بفهماند که نباید این اتهام برخورنده برای یک مربی را به زبان می‌آورد.

علی کریمی اما آنچه را برانکو علیه بازیکنان ملی پرسپولیس و علیه تمرینات کی‌روش گفته بود، به متلکی علیه کی‌روش تبدیل می‌کند و نشان می‌دهد که قدرت تحلیل یک ماجرای ساده را ندارد. او می‌خواهد کنار برانکو بایستد و علیه کی‌روش موضع بگیرد و خود را حامی بازیکنان ملی پرسپولیس جلوه دهد اما پایه استدلالش معوج است و بر همین غلط آتش‌بیار معرکه می‌شود و می‌خواهد چالش‌ها را بیشتر کند و در میان اختلافات یار بکشد.

حالا که بحث با علی کریمی به اینجا رسید، باید روی میز کارش در باشگاه خونه به خونه بابل -اگر دفتر و دستک و میز کاری در باشگاه خونه به خونه برای مدیرفنی در نظر گرفته باشند- چند پرسش گذاشت و از او پاسخ خواست:

علی کریمی که وقتی جایگاهش در کنار کی‌روش در تیم ملی را پرطمطراق ندید، از مربیگری در تیم ملی کنار کشید، حالا چگونه در باشگاه خونه به خونه نقش یک ستاره تبلیغاتی را در شمائل ظاهری یک مدیرفنی ایفا می‌کند؟ او در تیم ملی و به عنوان دستیار کی‌روش می‌خواست جایگاه یک فوق ستاره را داشته باشد و با خیال ستاره بودن و شماره هشت رویایی‌اش می‌خواست مربیگری را شروع کند اما از این خبرها نبود. کریمی با کمک‌های پر از شائبه حسین هدایتی می‌خواست جایگاه تأثیرگذاری در تیم ملی داشته باشد اما او راه مربی شدن را اشتباه طی کرد و حالا رسیده به اینجا که کنار مالک متمول باشگاه خونه به خونه بنشیند و شهرتش را خرج تبلیغات آن تشکیلات کند. این یعنی خونه به خونه بابل، تیمی متمول در لیگ یک مغز متفکری را استخدام کرده که در تحلیل ماجرای کی‌روش و برانکو وامی‌ماند و نمی‌داند چه کسی به آن دیگری گفته چاق و دم‌دستی‌ترین موضوع جدل کی‌روش و برانکو را دستمایه و بهانه ورودش به ماجرا می‌کند.

می‌توانیم از بنیان با حمله‌های رسانه‌ای کی‌روش یا برانکو مخالف باشیم، می‌توانیم یک طرف سنگر بگیریم و بحث کنیم، می‌توانیم کی‌روش و سخت‌گیری‌اش را حرفه‌ای بدانیم یا ادا و اطواری زشت و بی‌محتوا، می‌توانیم مثل کی‌روش به برانکو یادآوری کنیم که حق ندارد به دانش مربیگری کی‌روش متلک بپراند و بگوید در تمرینات او بازیکنان چاق می‌شوند، می‌توانیم برداشت‌های مختلفی از زاویه‌های متنوع در این بحث داشته باشیم اما حق نداریم مثل کریمی در متنی پر از غلط نگارشی، وقتی حتی نمی‌دانیم چه کسی پرسپولیسی‌ها را اول‌بار در بحثی سخیف چاق خطاب کرده و با موضعی که منافع جمعی در آن گم شده، بیراه بگوییم و لایک بگیریم، بیراه بگوییم و فالوورها ای‌جان - ای‌جان بنویسند.

عجیب‌تر اینکه تنها علی کریمی به این وارونه‌کاری نپرداخته و بسیاری از روزنامه‌نگاران هم این‌روزها این گوشه و آن گوشه‌ی یادداشت‌ها و گزارش‌های خود آنچه برانکو درباره بازیکنانش گفته را به کی‌روش نسبت می‌دهند و کنایه‌هایی را که باید خطاب به برانکو بنویسند، رو به کی‌روش خط‌خطی می‌کنند. 

ایران ورزشی

۵۶ ۸۱  
آی اسپورت
2017-02-06 01:18:00
نظر دهید

۸۱ نظر
آرش 6
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۸
یعنی از اون ناقص عقل هایی که رفتند تو پیج الهلال زبونی و پستی خودشون رو نشون دادند هم شما ها کمترید

تا کی کاسه لیسی امثال کیروش

فکر میکنم شما ها مازوخیسم دارید هر چی کیروش بهتون لجن پرت میکنه و کثافط تو دهنتون میکنه بیشتر خوشتون میاد

ننگ بر شما ها

بعد میریم از تاریخ قاجاریه انتقاد میکنیم

اون وقت هم امثال شما ها راس کار بودند که هر کی رسید یه تیکه از مملکت رو کند و برد دیگه

از سرنوشت آجرلو و اون یکی ها کهمیخواستند علی کریمی رو خراب کنند درس بگیرید

علی کریمی خدا نیست و کلی هم اشتباه داره ولی علی کریمی یه چیز رو داره شما ها ندارید

علی مردم داره و میدونه چجوری با مردم باشه

پس علی کریمی مال ما برده فروش موزامبیکی مال شما ها
منتقد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۰
یاد فریدون فرخزاد افتادم میگه آدمی نون نداشته باشه بخوره اما فاحشه مغزی نباشه... کاس نزاد یکی از اونهاست
شاهرخ
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۴
شما همین که فک میکنی برده فروش موزامبیکی فحشه... ول کن اقا اصلا جای بحث کردن هم نداری
رضا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۵
نویسنده گفته دعوای برانکو کیروش فرصتی داده به مخالفانش که بر ضد کیروش حرف بزنن! ولی چیزی که مشخصه کریمی از تیمش طرفداری کرده و این شما هستین آقای نویسنده که از فرصت استفاده کردین تا کریمی رو بکوبین. کریمی روزی که مچ بند سبز بست رفت تو رختکن برگشت هنوز مچبند سبز دستش بود بر خلاف امثال نکونام مشخص شد که در آینده حاشیه هایی براش بوجود میاد. شاید دفتر هم تو خونه به خونه نداشته باشه ولی شرافتی داره که آقای نکونام روزی که برای عوام فریبی مچبند بست و وسط نیمه از ترس بازش کرد نداره، امثال نکونام موندن تو تیم ملی و با احمدی نژاد درد و دل کردن و شدن کاپیتان و سوگلی تیم ملی، الانم درسته دستیار مربی تیم ملیه ولی برای نشستن رو اون نیمکت شرافت خودشو داد. وگرنه امثال این نویسنده که وضعش مشخصه و نیازی به موشکافی نداره اصلا اون چیزی که مهمه جریانیه که کریمی رو میکوبه.
Majid Banaee
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۰
متن مزخرفیه بود.اگر شما فکر میکنید قبل از یه بازیه حساس همچنین تصمیمی بگیره کسیم صداش در نیاد ،بعدشم امصال کریمی دست رو دست بذارند کاملا اشتباه است
الف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۰۷
کلا بعضی از شماها فقط می شینین که کی روش چی گفته واسه همین نمی دونین که اول برانکو گفت ملی پوشان با اضافه وزن بر می کردند باشگاه و حالا کی روش این مطلب را به کنایه گفته ولی معلومه هیج کس نمی خواد بپذیره و کاس نژاد همین رو گفته حالا همه فکر میکنند کی روش گفته پرسپولیسی ها چاقند.
ازش پرسیدند راجع به پرسپولیسی ها گفت مربی شون میگه اینا چاق می شوند پس چرا باید چاقها را دعوت کنم به همین سادگی
۹
مهدی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۵۷
آی اسپورت خودش از سلاطین نقدهای بی مایه هست بعد میاد در نکوهش نقد بی مایه مطلب میذاره!!!
جاوید
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۵۵
دوستان این کاس نژادِ مشنگ با فرافکنی و توهین به شخصیت های معروفِ پر طرفدارترین تیم ایران ،فقط میخواد خودشو متمایز و معروف کنه ، هر مطلبی از این یارو ناقص و العقل دیدین نادیده بگیریدو هیچ کامنتی نذارید که یه موقع توهم نزنه که خزعبلاتش ارزش خوندن داره
علی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۰۳
آقای کاس نژاد عزیز با تحلیل و دلایلت کاری ندارم، فقط میتونی بگی نگارش زننده متن و غلط های ابتداییش کجاست؟!
سیا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۹
داداش چند میفروشی قلم؟
47
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۱۸
يادداشت عالي بود. مرسي اقاي كاس نژاد
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۰۹
یا همه یا هیج
این روزها منطق همه ی کسانی است که از برانکو یا کی روش طرفداری می کنند.
اگر باب میل هر گروهی ننویسی قلم فروش و بی وجدان هستند.
ولی کریمی همون به درد استیل آذین و خونه به خونهدمی خوره
از هرجایی عبور کرده فتنه ای بپا شده تاریخش را ورق بزنید.
۸
47 ما شما را می شناسیم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۷:۵۰
وطن فروشانی که به پیج الهلال روی اوردند و حاضرند تن خود را بفروشند تا پرسپولیس محروم شود! از شما هیچ امیدی نمی توان داشت.
۴
میثم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۳۲
یکی باید نوشته بی مایه خودت رو نقد کنه.
کاس نژاد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۳۵
می دانیم لقمه حلال سر سفره بردن در روزگاری که بدست آوردن هر لقمه رنجی عظمی است، بسی دشوارتر است.. می دانیم آدم خرج دارد و گاهی اوقات قلمش و شرفش را می فروشد اما امیدوارم ته ِ ذهنتان که با وجدان خداحافظی کرده است، کمی و فقط کمی مرور کنید که مخاطبین شما باهوش هستند... نه یاشارهای جعلی و نه بروزها و واقع بین ها، بلکه کسانی که نسل اندر نسل شما را می شناسند... از لارودی تا احمدپور و جدیدن جوادی و راهبر و جوجه فکلی هایی که با راه انداختن سایت ادعای نویسندگی و نخبگی می کنند... آنها می فهمند کدام قلم شرف دارد و کدام حب و بغض، کدام سالم است و کدام آلوده... قلعه نویی از جنس شماهاست اما شماها را خوب میشناسه که هواش رو دارین.. اون همیشه میگه عمر وعاص های قلم به مزد... امیدوارم به شعور مخاطبتان احترام بگذارید. با تشکر
علیرضا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۵۲
من کاری به موضع گیری ایشان علیه یا له کوئیرش ندارم ولی مطلبش درسته و این برانکو بود که گفته بود بازیکنانم بعد از اردوی تیم ملی با اضافه وزن برمی گردن
در پاسخ به علیرضا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۸
سخت است فهماندن چیزی به کسی که در قبال نفهمیدنش پول دریافت می کند!
احسان غفوری
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۵
لارودی، پژمان راهبر، فرشاد کاس نژاد یا بقیه نویسنده‌ ها هر کدوم نظری دارن و من دیدم که بارها با هم مخالفن. چرا فکر میکنی همه با هم مافیا ساختن؟ ( جوادی نمی شناسم. اون کیه؟ ) بعد هم اینکه تو اول این موضوع که نوشته را بخووون بعد حرف بزن. اصلا فهمیدی که چی نوشته؟
مموتی هستم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۶
آب رو بریز همانجا که می سوزه
در پاسخ به احسان غفوری
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۰
سخت است نفهمیدن و سخت تر است بد فهمیدن... بنده خدا همه حرفهای من را فهمیدند و لایک کردند و تو نفهمیدی و داری برای خودت هذیون میگی... جوادی سردبیر خبروروزشی است، وقتی نمیشناسیش دیگه چی بگم بهت :))))) بعدشم من نگفتم این نویسندگان وطن فروش هستند یا مواجب بگیر، گفتم ما با نوشته های این نویسندگان عمری را گذراندیم و جوجه های مث کاس نزاد نمیتونه سر ما شیره بماله... افتاد ؟
Reza
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۳۵
آقای کاس نژاد چرت گفتی
hamid
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۴۸
می گن یه روز یه نفر داشته تو اتوبان رانندگی می کرده رادیو رو روشن میکنه و گوینده رادیو میگه که یک دیوانه داره توی اتوبان در جهت عکس رانندگی می کنه. راننده هم پیش خودش میگه "نه! مثل این که تعدادشون خیلی بیشتر از یه نفره". با کمال احترام جناب نویسنده من شما رو در موقعیت همین راننده توی این جک می بینم. اما نه به این معنی که بگم کل حرفتون غلطه. شاید درست بگین که کریمی بلد نیست نقد بنویسه و متنش پر از غلط نگارشیه. ولی آقای نویسنده باز هم درکش از واقعیت به نظرم بهتر از شماست! چون شما دقت نکردین که کیروش برخلاف برانکو که فقط حرف از چاقی بازیکن ها زد، نه تنها حرف چاقی بازیکن ها زد(که این بخش رو شما در مورد هر دو نفر درست مشاهده کردین) بلکه بر مبنای این ادعای غلط تصمیم گرفت که بازیکن ها رو دعوت نکنه و این فرق بسیار بسیار بسیار بسیار واضحیه که شما در نوشته تون اونو نادیده گرفتین. بله آقای نویسنده! کریمی اصلا هنر نوشتن رو بلد نیست اما به نظرم قدرت قضاوتش بهتر از شماست چون تمام تمام واقعیت رو دیده و نه برخلاف شما بخش کم اهمیت واقعیت رو!
مهدی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۵
برانکو گفت که بازیکن ها در تیم ملی چاق میشن. کیروش هم میگه حالا که چاق میشن دیگه نیان. موضوع خیلی ساده و روشنه. علی کریمی فکر کرده کیروش به بازیکنا گفته که چاقرهستن. حتی همین رو نفهمیده.
موراتا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۱۳
آقا مهدی اشتباه متوجه شدی کیروش گفته بازیکنهای پرسپولیس سه کیلو اضافه وزن دارن به همین خاطر نمیتونم دعوتشون کنم
حمید
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۳۰
و دقیقا به همین دلیلی که شما جناب مهدی آقا میگین این همه از کیروش انتقاد میشه که چرا بهشون گفت چاق ولی از برانکو انتقاد زیادی نشد.
۵
الف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۲۹
به موراتا
مصاحبه ی کی روش را کامل بخوان
ازش پرسیدند که آیا دوباره پرسپولیسیها را دعوت میکنی گفت.
وقتی مربی خودشان می گوید آنها از اردو برمی گردند سه کیلو چاقند پس چرا من باید چاقها را دعوت کنم.
کی روش توضیح داد که برانکو به بازیکنان خودش توهین کرد وقتی که گفت با اضافه وزن بر می گردند یعنی آنها مسئولیت پذیر نیستند و نمی توانند از خود مراقبت کنند. یعنی آنها در اردوی تیم ملی می خورند و می خوابند و مسئولیت حرفه ای خود را انجام نمی دهند.
بعد پرسیدند از طرفداران پرسپولیس نمی ترسید جواب داد آنها قرمز می پوشند و من آنها رادوستدارم ولی آنها باید از دست مربی خود ناراحت باشند که ملی پوشان را فاقد مسئولیت حرفه ای خواند.
بعید میدانم کسی از شماها متن مصاحبه ی کی روش را خوانده باشد فقط تیتر شیطنت آمیز رسانه ها را خواندید.
۴
لايك
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۴۸
خيلي خوب موضوع رو تحليل ميكنيد و متن هاتون خيلي خوبه
به همين رويه ادامه بديد تا آگاهي مردم بالا بره
درضمن علي كريمي، ًً از زبان فارسي حذف شده
در جواب لایک
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۱
سوزش شما را درک می کنیم... بالاخره زیرشی و دردناک است.. توی یخ بشین تا فرش بشی
مموتی هستم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۰
آب رو بریز همانجا که می سوزه
امیر
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۵۱
دارم یواش یواش ب شک میوفتم که هیچ کس تو سایت نظارتی رو کامنتهای خوانندگان نداره. این چه کامنتیه که از «در جواب لایک» چاپ کردین. الان چه فرقی با کامنتهای مردم غیور و جو گیر بی فرهنگ زیر پستهای سلبریتیها داره. واقعا خوندینش؟؟
۹
در جواب لايك
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۲۰
انگار حرف من براي شما خيلي سوزناكتر بوده،كه البته اينجا جاش نيست در مورد زيرو رو حرف بزنم،البته تازگيها اومدي ...متوجهي كه چي ميگم
در جواب لایک
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۳۸
کیسه غمگین می بینمت... تقلا کن نجات پیدا کنی خخخخخخخ
کاس نژاد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۵۴
الکسیس سانچز معروف شرف داره به شماها... شماها پاش بیفته به جان سیس هم یه حال اساسی میدین...
مهدی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۲
شما چرا با اسم کاس نژاد کامنت مینویسی؟ تو حتی بلد نیستی که باید اسم خودت رو در جایگاه نام کامنت گذار بنویسی، نه اسم نویسنده ای که میخوای یادداشتش رو نقد کنی. بعیده حتی این موضوع را هم بفهمی.
۵
حسین خان
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۶
جناب کاس نژاد متن کریمی را چند باری خوندم و زننده بودن مورد ادعای شما را پیدا نکردم. غیر از اینکه مثل شما نیم فاصله رعایت نکرده یا محاوره ای نوشته که اطلاق زننده به اینها خیلی اغراق است.
اتفاقا زننده به نوشته پر کینه شما بیشتر بار می شود تا یک متن سهل و ممتنع اینستاگرامی.
آنجا که موذیانه به موقعیت فعلی کریمی متلک انداخته اید و نهیبش زده اید در دعوای بزرگان ورود نکند و انگار نه انگار طرف شماره هشت بایرن مونیخ بوده و مرد سال آسیا.
زننده آنجاست که ورود کریمی به تیم ملی را رانت هدایتی دانسته اید که بقول رایج دوستان «دارید اشتباه میزنید اخوی» این کیروش و اعوان و انصارش بودند که سعی داشتند به واسطه کریمی حاج حسین را تیغ بزنند که موفق شدند وقتی هم نیازشان نبود مهره را از میدان خارج کردند
.
احساستان قابل درک است
پرسپولیس روی نوار برد است
برانکو و پسرانش به رغم حیله های کثیف مرادتان که خبر چند ماه بعد را شب بازی سرنوشت واگویه میکند، می تازند
حرص و حسادتتان از لابلای جملات خودنمایی میکند
کاش که قلمها پاک میشد از این زنگار کینه، کاش
مرسی حسین خان
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۲
عالی بودی پسر و بسی حظ بردم.
کمال
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۸
عالی نوشته. شما چه بی فکرهایی هستین که نفهمیدین چی میگه. علی کریمی تو باغ نیست بعد هم اینکه دشمن کیروشه و الکی حامی برانکو شده
تحلیل فرشاد کاس نژاد دقیق و منطقیه . این مخالفت ها برای چیه
۸
امیر
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۱۹
اتفاقا حرف درستیه. تحلیل جناب عالی هم موشکفانه و صحیحه. فضای مجازی کاری کرده که فرق بین دوغ و دوشاب معلوم بشه. حرف های احساسی با چاشنی تمسخر و رو کم کنی. از ایشان استاد تر جناب عظام میناونده. یعنی علی کریمی فک میکنه داره کمک میکنه ب پرسپولیس؟ ب نظر من هدف اصلیش فقط خراب کردن کیروشه. حالا این بحث چاق بودن ملی پوشارو کی شروع کرده، براش مهم نیست. مهم ماهی گرفتن از این آب گل آلود ه
شاهرخ پارسا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۲
آفرين ، عالي مطرح كردين ! علي كريمي متاسفانه در تمام تيمهايي كه بازيكن بوده با مربيان خود درگير شده ! حد علي كريمي دخالت و اظهار نظر در مورد كيروش نيست و مصالح و منافع تيم ملي را در نظر نميگيرد و موارد شخصي خود اوست
امین
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۵
خدایی حیف نیست مطلب بنویسید و وقت با ارزشتون رو به باد بدید واسه ملتی که در طول سال یه ثانیه هم مطالعه ندارن وقتی یه موضوع رو باز میکنید و توضیح میدت ولی باز یه عده فقط و فقط چشم بسته و کور کورانه باز میان چند خط مینویسن بدون لحظه ای فکر کردن و درک موضوع و مطلب .
۷
بی طرف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۳۱
وقتی که دوستان نویسنده این حق رو به خودشون می دن که به خاطر تعصب از تمام رفتارهای کی روش دفاع می کنند علی کریمی هم این حق رو داره که درباره باشگاه مورد علاقه خودش نظر بده و همان طور که اینجا از کی روش دفاع می شه ایشون هم از باشگاه مورد علاقش دفاع کرده اگر این بیانیه ها به خاطر منافع شخصی هم باشه شروع کننده اون علی کریمی نبوده.
فرزاد مهریار
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۴۹
به جای این کارها ، برانکو و کیروش رو هرچه سریع‌تر آشتی بدین ، تمام . البته علی کریمی هم متاسفانه جو « خود چه گوارا پنداری » گرفتتش...در کل این مطلب با مطلب آرامس برانکو قابل جمعه...
۴ ۱
حمید
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۵۳
شدیدا باهات موافقم. باید این دو تا رو آشتی داد. هر چند که تصورش خیلی سخته که کیروش با کسی دعوا داشته باشه و بعدش حاضر بشه باهاشون صلح کنه. ای کاش همه قلم به دست ها به این نتیجه برسن که به جای کشف واقعیت-دروغ های گذشته بهتره به صلح در آینده فکر کنند.
فرهاد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۵۰
تکنیک به هیچوجه نشان دهنده سواد نیست ، کریمی و قلعه نویی اوج بی سوادی بهترین فوتبالیست های این مملکت هستند.
۳
amir
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۰۹
نویسنده خود فروخته!!! متاسفانه حرمت اون قلمی که در دستان شماست سال هاست که شکسته شده...البته تقصیر شما نیس...کسی نبوده یادتون بده حرمت چیه! اسطوره کیه! نگاه رنگی چیه!!! واقعا متاسفم برای امثال این به اصطلاح نویسنده -اگر جلوش دفتر دستکی گذاشته باشن!- البته.
سیا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۴
در نکوهش مطالب بی مایه/کاس نژاد سر پیاز معرکه
متن زننده و نقد مستهجن شما در توجیه دلایل عدم ورود کریمی به این بحث همونقدر بی ارزشه که خودتون رو محق میدونید بدون داشتن هیچ گونه پیشینه فوتبالی و فقط به صرف قلم زدن در مورد ورزش در بحث بزرگان فوتبالی و پیشکسوتان این مملکت ورود کنید و طرف یکی رو بگیرید
همونقدری که کریمی حق داره در مورد فوتبال مملکت و مربی ای که یه مدت اندک دستیارش بوده نظر بده شما حق ندارید بدون داشتن سبقه ورزشی در مورد برانکو و ایشون و کیروش نظرات درخشان بدید چه برسه به اینکه بهتون اجازه داده بشه در یک سایت ورزشی مطلب بنویسید.
بهداد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۳۲
خندیدیم آقای سیا، این نویسنده که ازش میگی یکی از قدیمی هاست که نویسنده مهم ورزش مملکته. از علی کریمی بیشتر میفهمه که فوتبال و مدیریتش چطوریه
علی کریمی که چیزی جز دریبل زدن بلد نیست. مگه علامه فوتباله ؟
یه جور درباره کریمی حرف میزنی انگار همین الان از دانشگاه مدیریت ورزش توی لندن فارغ التحصیل شده.
۷
Reza
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۱۷
مشكل اينه كه موقعي اين اتفاقا افتاده كه تيم ملي بازي نداره و پرسپوليس داره خوب نتيجه ميگيره و طرفداراى پرسپوليس رو اين موج سوار شدن.. نويسنده كاملا درست نوشته.. يه سريا از لونشون اومدن بيرون پشت برانكو قائم شدن فقط دارن حاشيه ميسازن،. فقط اينو بدونين اگه كيروش بره و برانكو بياد جاش ورزشگاه ازادي دو رو سر برانكو خراب ميكنيم
۶
Sirous
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۲۸
دوستان عزیز هر کسی برداشت خودش را میتونه از این مطالب داشته باشه، سعی کنیم به نظرات همدیگر سوای درست یا غلط بودن احترام بگذاریم. کاری که مخاطبان در پیامهاشون نکردند، و حتی خود نویسنده هم در مورد علی کریمی انجام نداد. این ایرادی که نویسنده به علی کریمی گرفته به نظر من هم وارده، ولی این طرز بیان هجومی که با تخریب و تحقیر ستاره ای مثل علی کریمی همراه بوده، بیشتر کینه توزی نویسنده را میرسونه تا یک نقد منصفانه. وقتی این متن را میخوندم جملات و انتخاب کلمات نویسنده فقط این سناریو را جلو چشمانم ترسیم میکرد که نویسنده دشمنی عمیقی با علی کریمی دارد و انگار همان موعد کوه به کوه نمیرسه ، آدم به آدم میرسه برای نویسنده و علی کریمی فرا رسیده و بی محبا علی کریمی را باید تحقیر کنه. آخه برادر گرامی، نویسنده فرهنگی و روزنامه نگار شریف، نقد شما اگر محترمانه و به دور از عداوت باشه خیلی راحتتر پذیرفته میشه و این طرز برخورد با کسی که ستاره و الگوی ورزشی میلیونها نفر بوده درست نیست. متن سراسر توهین و تحقیر شما باعث شد نقدی که به یک برداشت اشتباه از سوی خیلی ها من جمله علی کریمی وارد بود به حاشیه رانده بشود.
و اما در مورد علی کریمی که به اعتقاد من ستاره ی بی بدیل فوتبال ایران بوده، من هم کاملا موافق نویسندم که برداشت اشتباهی داشته مثل خیلی ها چون مزدک میرزایی که فکر کرد تیکه ای که در حین گزارش کرد به کیروش خواهد خورد. اینکه مدام بگوییم پرسپولیسی ها با اضافه وزن چنان میکنند و چنین دقیقا اعتراض به برانکوست و نه کیروش. چون برانکو بود که گفت بازیکننان در تیم ملی سه چهار کیلو اضافه وزن پیدا میکنند و نه کیروش.
در نهایت برای جلوگیری از قضاوت دبگران از نظر من در مورد این دعوا، خیلی روشن بگم که نظر من دقیقا نقطه ی روبروی کی روش ایستاده. رفتار کی روش و بیانات اخیرش نشان از خلاء شخصت اش ، خود بزرگبینی مفرطش و روان پریشانش داره. یک مربی با سابقه 6 سال یدک کشیدن عنوان جنتلمن باید خیلی تنگ نظر، خودخواه و نامرد باشه که از یک عده بازیکن بی گناه برای ضربه زدن به برانکو به عنوان ابزار استفاده کنه. امیدوارم فدراسیون بی هنر، بی اراده و بدن غرور و شخصیت ما هرچه سریعتر جلوی این توهین های بی پایان کی روش به شعور ملت ما را بگیره و یکبار از خودش وجودی نشان بده و یا دهن کیروش را از یاوه گویی ببنده یا حتی به فیمت یک میلیون دار غرامت دادن از ایران پرتش کنن بیرون که بفهمه ایرانی هم غرور داره. این جناب جنتلمن اوج افتخارش دستیاری فرگوسن و قهرمان کردن جوانان پرتغال در با نسل طلایی اش بوده که احتمالا مربیان زیادی با اونهمه بازیکنی که ستارگان دنیای فوتبال شدند میتونست این کار را هم بکنه. ولی فراموش کرده که برانکو در کارنامش دستیاری بلازویچ در رسیدن به یکوی سوم قهرمانی جهان را داره. پس جناب تاج اگر غیرتی داری یه تکونی به خودت لده.
نمازی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۳۷
متاسفم که سایت های ورزش در ایران چنین مخاطبان داغونی دارن. نقدی تا این حد منطقی را چطور درک نمی کنین ؟ فرشاد کاس نژاد که همیشه منتقد کروش بودن اومده بحث درستی را مطرح کرده ، ولی ملت با کوتاه فکری فکر میکنن این نویسنده طرفدار کروشه . وقتی نویسنده را نمیشناسی چی میگی . اصلا خواننده سایت ها هستی ؟!!
نمازی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۰۲
یکی تو می فهمی یکی کاس نژاد... تمام کنید این شوی منورالفکری را... پشت این نمایشِ تاریکخانه ای است به وسعت جهل و تعصب و حرص و طمع...
نمازی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۵۰
آقای کاس نژاد نوشته کسی که حاضر نشده دستیار کیروش باشه ، رفته نوچه مالک خونه به خونه شده. راست میگه دیگه. چرا تعصب دارین به علی کریمی ؟
۹
sadegh KARIMI
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۰۱
ما وقتی کوچک بودیم و جایگاه کلام رو نمیفهمیدیم و گاهگاهی حرفی رو جایی میزدیم که اصلا بجا نبود یکی میگفت اگه حرف نمیزدی نمیگفتیم لالی حالا خدایی باید به شما هم گفت واقعا چی فکر کردی ترسیدی فکر کنیم لال تشریف دارید واقعا که
موراتا
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۴:۱۱
باعث تعجبه که سایت شما هر حرکت علی کریمی رو به باد انتقاد میگیره
یه ایرانی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۰۸
خدائی مدتی بود تصمیم گرفته بودم در این سایت زرد هیچی ننویسم . اما خب گاهی نمیشه ننوشت .
در چند روز گذشته عزیزان دل برای کوبیدن پرسپولیس قبل از مسابقه با تراکتورسازی هر هنری داشتند بکار بستند . قبلا هم در اینجا در مورد شخصیت کیروش مطلبی نوشته بودم ؛ همان زمان که بازیکنان را برگرداند و شکرخدا تا کنون همان شده که نوشته بودم . بگذریم . امروز بازی تمام شده و اینبار تمام هنر عزیزان دل بر سر لوث کرد موفقیت پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ به هر قیمت ممکن است . هر طور که شده باید یک راهی پیدا کنند برای تبرئه رفتارهای روانپریشانه و شیدایی مفرط سرمربی تیم ملی کارلوس کیروش . اما بعد :
جناب کاس نژاد وقتی نوشته تان را خواندم ، واقعا حیف آمد برای نوشته پُر مایه شما چیزی ننویسم .
شما درست نوشته اید ؛ برانکو قبل از اردوی غیر ضروری و بیخود در نیم فصل که بر همگان هم واضح و مشخص بود بی ارزش است ؛ به سیم آخر زد و گفت : بازیکنان وقتی از اردوی تیم ملی بر میگردند اضافه وزن دارند . از دید تئوری گفتن این حرف خوب نبود ؛ اما کدامیک از مخالفان یا موافقان بر سر تمرین تیمهای دارای ملی پوش حاضر شدند و یا با مربیان دیگر مصاحبه ای انجام شد تا مشخص شود حرف برانکو راست است یا دروغ ؟؟؟؟؟
ماشالا همه روزنامه نگاران و خبرنگاران شب قبل از بازی ترکیب تیم را میدانند ، میدانند بازیکان تا نصف شب در اینستاگرام با کی حرف میزده اما نمیتوانستند درست یا غلط بودن حرف " برانکو" را تحقیق کنند ؟؟؟؟؟؟
لزومی به تکرار اتفاقات نیست که چه ها بر سر این حرف شد و بازیکنان برگردانده شدند و تاج قول سکوت سرمربی تیم ملی را داد و تمام افرادی همانند شما با همه وجود جانفشانیها کردید برای توجیه رفتار ناشایست " کیروش " و رسیدیم به بازی بزرگ لیگ و تمام حواشی که میدانیم و میدانید .
جناب کاس نژاد ؛ بر اساس کدام عرف منطقی ، عقلی ، شعوری ، فرهنگی یا هر عرف سطح بالائی میتوانید رفتار " کیروش " را در شب قبل از بازی و دادن بیانیه توجیه کنید ؟؟؟؟؟ آیا رفتار " کیروش " چیزی جز کینه ورزی ، حقارت ، حسادت ، شیدائی ، روانپریشی و کوته فکری بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی کریمی ، بیسواد ؛ ناوارد به قلم فرسائی ، ناوارد به اصول روزنامه نگاری و .......... ( این قسمت رو گذاشتم تا شما همه کینه ورزی رو که نسبت به علی کریمی دارین در این قسمت پُر کنید )
آیا علی کریمی سالها در سطح اول فوتبال این مملکت و آسیا بازی کرده است ؟؟؟
آیا علی کریمی زیر نظر مربیان بایرمونیخ تمرین و بازی کرده است ؟؟؟؟؟
آیا علی کریمی در کنار " رائول " در شالکه زیر نظر یکی از منظبت ترین و سخت گیر ترین مربیان آلمان و جهان تمرین و بازی کرده است ؟؟؟؟؟
آیا علی کریمی در کنار " کارلوس کیروش " در تمرینات تیم ملی بوده است ؟؟؟؟؟؟؟
شما که تمام کینه ورزیتان از علی کریمی را در ایم مقاله گنجائید چنانکه " کیروش " نسبت به " برانکو " شب قبل از مسابقه انجام داد ؛ با تمام تجربیات روزنامه نگاریتان متوجه نشدید که " علی کریمی " دقیقا به هدف زده است ؟؟؟؟؟؟؟؟
احتمالا یکبار نه چند بار متن گفتگوی " کیروش " شب قبل از مسابقه را بخوانید :
بازیکنان پرسپولیس 3 کیلو اضافه وزن دارند بنابراین من آنها را دیگر دعوت نمیکنم . مربیشان میگوید آنها زیاد میخورند و چاق هستند .

خب برای این لحن سخفیف که در زمان نامناسب از دهان آدم سخیفی در می آید ، علی کریمی چه نوشته :
چه خوب که با اضافه وزن با اختلاف در صدر هستیم!!! به امید یه بازى زیبا و یک برد دیگه،
یه پیشنهاد دوستانه به بازیکنان ملى پوش تیم، انقدر عالى بودین و عالى تر خواهید بود که مجبور میشن با اضافه وزن هم دعوتتون کنن، پس با اعتماد به نفس و باانگیزه به کارتون ادامه بدین حتماً لطفاً.

علی کریمی قبول کرده بر اساس حرف " برانکو " یا " کیروش " بازیکنان اضافه وزن دارند و چاق هستند ؛ با اینحال و با توجه به رفتار سخیف و چاله میدانی " کیروش " به او یادآور شده که با اینکه چاق هستند اما .......
آیا این جز حمایت از بازیکنان ملی پوش و همچنین باشگاه محبوبش است ؟؟؟
آیا با تجربه کاپیتانی پرسپولیس و تیم ملی و همچنین محبوبیتی که نزد بازیکنان دارد نباید کاری برای افت روحی آنان انجام میداد .
متاسفانه آب که سرابالائی برود ، قورباغه ابوعطا میخواد ؛ حکایت ما با " کیروش " هم چنین شده . به هر علتی در فدراسیون توانائی مدیریتی شایسته نیوده و همه چیز درهم است و " کیروش " ابوعطا میخواند .
عزیزانی هم هستند که در کنار این ابوعطا خوانی ؛ عقده گشائی های شخصی میکنند
بسیار طولانی شد ، باقی بقایتان
محمد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۴۹
واقعا این همه اصرار شما برای اینکه اول برانکو گفت رو نمی فهمم. برانکو این حرف رو اما در اعتراض به اردویی که هیچ توجیهی نداشت گفت و حرفش هم طوری منطقی بود که عادل فردوسی پور بهش گفت حق داری. اما کیروش این حرف رو برای ضربه زدن به تیم برانکو توی مسیر قهرمانی گفت. این دوتا با هم خیلی فرق دارند آقایون آی اسپورت. واسه همینه که علی کریمی و کریم باقری و مهدوی کیا و همه ملت به کیروش ایراد میگیرند، اینقدر درکش سخته؟
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۳
همین عزیزم
چرا الان همه دور بر پرسپولیس جمع شدند.
بوی شیرینی اومده و ....جمع شدند.
هنر می خواهد
در این شرایط پشت پرسپولیس در بیایی؟؟
۱
امید از تفت
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۱۴
متأسفانه کیروش با بداخلاقی به دنبال اخراج خودش و گرفتن خسارت یک میلیون دلاری است. استعفاهای کیروش هم صوری است و رسمی نیست. مرد باشه جنم داشته باشه توی یک کنفرانس خبری استعفای خودش را اعلام کنه. کیروش فدراسیون و فوتبال ایران را به گروگان گرفته و متأسفانه باید تا بعد جام جهانی تحملش کرد. ولی ایکاش استعفا میداد تا بیلسا را بیاریم.
hsn
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۴۲
جزو معدود متن هایی بود که خیلی منطقی ، حاشیه های اخیر به وجود اومده رو نقد کرده.
۱
sorkh
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۵۵
من با اینکه پرسپولیسیم اما حق رو به کی روش می دم . علی کریمی و قلعه نویی از هر فرصتی برای زدن کی روش استفاده کردن.اولین بار برانکو بود که تو برنامه ورزش و مردم بحث چاقی رو پیش آورد .... تازه برانکو چند روز پیش در مصاحبه با یه نشریه خارجی گفته خیلی از مردم ایران من رو جانشین کی روش میدونن . که فک نکنم واقعیت داشته باشه و این حرف کی روشو در مورد اینکه برانکو به نیمکت تیم ملی چشم داره تقویت میکنه.
۱
علی پرسپولیسی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۵۹
ببند دهنتو بابا. تو داری فوتبال به مارادونای آسیا یاد میدی؟! ننگ بر کیروش و مافیای رسانه ایش.
بهروز
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۱۱
اتفاقا به نظر من هوش کریمی اینقد بالاست که همچین جمله ای گفته...خواسته از این راه به ضرر کیروش استفاده بشه و همین که نشون داد کنار ملی پوشا و برانکو هست خودش یه دل گرمیه
مهران
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۷
سلام خدمت دوستان
خواهش من از ای اسپورت اینه بی طرف باشه.من واقعا کی روش رو به عنوان یه مربی بزرگ بول دارم شاید بزرگ تر از برانکو هم باشد ولی این رفتارها و کارها واقعا زشته.تمام ایران دارن نکوهش میکنن این رفتار و گفتارش رو ولی شما باز هم به طرفداری ایشون مطلب مینویسین.
بله برانکو نباید اون مصاحبه رو انجام میداد ولی جواب های هووی نه اینکه هر روز یه بیانیه هر روز یه حرف.
مطمین بشید برانکو جواب حرفای کی روش رو داره ولی آقایی نشون میده چیزی نمیگه.
خواهشا شما هم بیطرف باشید.
ممنون
ms
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۲۸
ناموشا کامنتهاس لنگیا رو بخونید واقعا سطح پایین و خالی از ادب و فرهنگ و منطق...
۱ ۱
محمد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۳
1-شما که ادب و فرهنگ و منطق داری باید بگی پرسپولیسیا، نه لنگی ها
2- همه رو نشستی خوندی و این حرف رو زدی؟! انصافم خوب چیزیه جناب با ادب با فرهنگ با منطق
3- جناب با ادب با فرهنگ با منطق احیانا شما جزو اون هوادارای با ادب با فرهنگ با منطق نیستی که رفتن پیج الهلال؟
4- اگر هستی که هیچ و اگر نیستی نظرت راجع به اون هوادااری با ادب و با فرهنگ و با منطق چیه؟
مریم عرب
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۴۱
یعنی شما آقای نویسنده این متن،فکر میکنی خیلی قدرت تجزیه و تحیل داری،چی نصیبت میشه از این همه مجیزگویی و چاپلوسی،نه،واقعا و روراست باشید.نوشته سخیفتون حال آدمو به هم میزنه..از اینکه عالم و آدم میدونن که کیروش یه آدم بسیار متکبریه که از ریزترین مسایل فرهنگی و تربیتی بویی نبرده..آدمی که همه شما رو یه پرکاهو هم حساب نمیکنه،ولی بازهم سنگش رو به سینه بزنید.توی این چند وقت اخیر به هردری زده تااخراجش کنند تا بتونه دستمزد و جریمه رو باهم بگیره و ببره.آقای محترم،بفهم که نسل امروز فوتبال ما خودش یه نسل طلایی،بااستعداده که مربیان بسیارخوب دنیا آرزوی داشتنشون رو دارن.خیلی زود کیروش به نقطه ای خواهد رسید که میبینه گردن کلفتی و اوباشگریش جواب نداده و خودش استعفا میده.اون روز دورنیست.
اميد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۲۵
جناب نويسنده! جهت گيرى شما كاملا روشن شد و صد البته بهترين شغل براى شما يا نوشتن در روزنامه ى ٩٠ و يا ماساژ دادن كيروش در منزل اوست. در درك علت ها و معلول هايى كه تنش كيروش و برانكو (يكى از چندين مربى مخالف كردار كيروش) عاجزى جناب نويسنده! شما كه از على كريمى ايراد املايى مى گيرى، ايشون تخصصش مثل شما نوشتن نيست و مشكلى هم نداره اگه سوتى بده ولى نويسنده اى مدعى چون شما كه فرق بين مقاله، آرتيكل و انشا رو نمى دونه چرا مى نويسه؟! قربونت؛ نه فرم منطقى و نه محتوا! هرچى كه اومد تو ذهنت رو بهش طوفان ذهنى نميگن برادر! مطالعه ت رو بيشتر كن و در عنادت با على كريمى دارى، و كوركورانه حمايت كردنت از كيروش، بالانس ايجاد كن تا مخاطب داشته باشى.
سلام
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۰۲
هنوز یادمون نرفته ، کارهایی که علی کریمی تو جام جهانی با خود برانکو کرد.
۲
امير
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۰۳
استقلا ليها دارن ميسوزن
كامران
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۲۷
متن عالي بود فقط همين
۳
Khaled
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۱
آي اسپورت
مصاحبه هاي كريمي زماني كه برانكو مربي تيم ملي بود بذاريد بد نيس
۱
سهيل مرادي
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۴
اقايي كه از نگارش علي اقا غلط ميگيري اقايي كه راحت به اسطوره فوتبال كشورمون بي احترامي ميكني ايا خود شما دقيقا ميدوني حرف برانكو چه بود؟خود توهم نميدوني حرف برانكو چي بود و داري از افكاره خودت چرت مينويسي برانكو گفته بود اين اردو بازيكنان و چاق ميكنه چون تو تعطيلاته كريسمس بود چون اردو بي محتوايي بود چون نه بازي تداركاتي داشت نه بازي رسمي نه تو تاريخ فيفا بوده ايا حرف برانكو صحيح نيست كه كيروش تو مقاطع حساس فصل الكي الكي ليگ و تعطيل كنه و بره خوش گذروني
خجالت بكشين اره علي كريمي نميتونست ببينه عروسك كيروش نميتونست خيلي كارايه اقايونو حضم كنه و از تيم ملي استفا داد لطفا درست و بجا انتقاد كنين
کیوان
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
اول خاک بر سره نویسنده با این شرو ورایی که در باره علی کریمی گفته و دوم خاک بر سر شما سایت کثیف آی لجن که برای بازدید بیشتر و حاشیه بیشتر این نوشته های کثیفو میذاری
هنوزم میشه بدون لقمه حروم زندگی کرد آقای مسئول سایت
بهراد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۲
"او در تیم ملی و به عنوان دستیار کی‌روش می‌خواست جایگاه یک فوق ستاره را داشته باشد و با خیال ستاره بودن و شماره هشت رویایی‌اش می‌خواست مربیگری را شروع کند اما از این خبرها نبود. کریمی با کمک‌های پر از شائبه حسین هدایتی می‌خواست جایگاه تأثیرگذاری در تیم ملی داشته باشد اما او راه مربی شدن را اشتباه طی کرد و حالا رسیده به اینجا که کنار مالک متمول باشگاه خونه به خونه بنشیند و شهرتش را خرج تبلیغات آن تشکیلات کند" جناب کاس نژاد قصدم نشان دادن نقد بی انصافانه شماست و از اونجایی که خوش ندارم با اراذل اینترنتی یک کاسه بشم عین جملات خودتون رو کپی پیست کردم. مقایسه کنید با پاراگراف اول و نوشته خودتون:"- در فوتبال ایران حتی شاخص‌ترین چهره‌ها تحلیل‌های غلط و برداشت‌های فرومایه‌ای از مسائل فوتبال دارند و با درک نادرست از مفاهیم، مسائل و حتی خبرها، موضع‌گیر‌ی‌های دور و پرت و گنگ را به خورد مخاطبان خود می‌دهند. دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها منجر می‌شود به اینکه دیدگاه چهره‌های ورزشی بدون ویرایش منتشر شود و چه خوب که مخاطبان بیشتر با اغلاط آنها در ادراک ساده‌ترین مباحث مواجه‌اند." این شلا اظهار نظر شما دقیقا مصداق همون فرومایگیه که خودتون ازش انتقاد میکنید و باعث میشه درستی بعضی از ادعاهایی که در متن کردید کاملا زیر سوال بره . و چه خوب که مخاطب شما متوجه میشه حتا در درک ساده ترین مفاهم مشکل دارید..
amin
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۷
شما خبرنیستی شما قلم فروشی . چرا آدم انقدر باید بی صفت و بی مایه باشه که قلمشو تو روز روشن به امثال این دلال موزامبیکی بفروشه . در صورتی که خودتون میدونید تو این قضیه حق با کی بود
فرشید
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۰۳
آقای کاس نژاد حرف شما درست که برانکو نباید می گفت ولی کیروش چندبار جوابش را داد چرا کیروش مسئله راکشش می دهد؟
تازه طاهری هم به برانکو تذکر داد برانکو کلا کشید کنار حالا چرا قبل از بازی مهم کیروش برای بار چندم حمله می کند؟ و حرف غیرمنطقی میزند ؟ و برای دعوا چرا روحیه بازیکنان پرسپولیس را تضعیف می کند؟ کریمی به موقع بهشون روحیه نداد؟امثال شماها کیروش را پرخاشگر کرده اند
مجتبي
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۱۲
عليرغم اينكه منتقد عملكرد كيروش در فوتبال ايران هستم اما متن نگاشته شده توسط كريمي و تيتر اكثر روزنامه هاي ورزشي امروز در صورتي ميتونست منطقي باشه كه كيروش از ابتدا و بصورت غرض ورزانه چندين بازيكن با كيفيت پرسپوليس رو به بهانه واهي اضافه وزن به تيم ملي دعوت نميكرد؛ اونوقت ميشد نتايج موفق پرسپوليس و نمايش درخشان بازيكنايي كه مورد بي مهري كيروش قرار گرفتند رو يه تودهني به كيروش محسوب كرد.
اما در حال حاضر عكس اين قضيه اتفاق افتاده؛ اين برانكو بوده كه ادعا كرده بازيكنايي كه از دست كيروش تحويل گرفته داراي اضافه وزن هستن و كيفيتشون افت كرده؛ صحبتي كه كيروش مبني بر عدم دعوت بازيكنان پرسپوليس به تيم ملي بعلت اضافه وزن داشت، در واقع نه از سر اعتقاد، بلكه طعنه و متلكي بود در واكنش به ادعاي برانكو و درخشش ملي پوشاي پرسپوليس اين ادعا رو بطور كامل زير سوال برد.
۴
ميلاد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۸
على آقا ديشب جواب شما و امثال شمارو ديشب تو اينستاشون دادن
آره ما صدريم و داريم لذت ميبريم :)
محمد
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۴۹
در نکوهش یادداشت مسخره ایران ورزشی:
حرف کریمی یک پیام مهم داره که اقای کیروش بهونه دعوت نشدن پرسپولیسیا بسیار مسخره س. اگر مرد هستی بگو من با برانکو مشکل دارم تا اون موقع بازم جواب بگیری که مشکلت با برانکو چه ربطی به این داره که چشمات رو روی بازیکنان شایسته ببندی!

یک پیشنهاد برای ایران ورزشی:
اسم روزنامه رو به کیروش کیروشی تغییر بده
بهنام
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۳۵
واقعا نویسنده این مطلب فک میکنه بیشتر از علی کریمی بارشه یا جایگاه بالاتری داره؟؟ ی نویسنده دون پایه اسطوره ی کشورو میخواد بکشه پایین اینجور چیزا فقط تو ایران دیده میشه :)) هیسسس کیسه ها فریاد نمیزنند
۴
مهدی رمضانی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۱۴
بالاخره یک نفر یه تحلیل منصفانه نوشت.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر