فهرست
رمز گشایی از داستان اختلاف کی روش و ترابیان / مگر مردک فحش است؟
رمز گشایی از داستان اختلاف کی روش و ترابیان / مگر مردک فحش است؟

رمز گشایی از داستان اختلاف کی روش و ترابیان / مگر مردک فحش است؟

آی اسپورت - مردک. این کلمه حالا رمز یکی از مهم ترین حاشیه های فوتبال ایران است چرا که این کلمه توسط سرپرست سابق تیم ملی خطاب به سرمربی تیم ملی به کار برده شده تا صورت کارلوس کی روش  از عصبانیت سرخ شود و کسی جرات نکند سمت او برود.

عباس ترابیان در گفتگویی که با روزنامه خبر ورزشی داشته در مورد این موضوع به طور کامل توضیح داده است. او گفته:اگر یادتان باشد یک روز من، کفاشیان، کروش و مترجمش برای مذاکره جلسه ای در کمپ تیم های ملی داشتیم. کروش در آن جلسه با من برخورد زننده ای داشت. اول اینکه وقتی من رسیدم ایشان در ماشینش بود، همراه با خانبان و قاسمی مترجمش. قبل از اینکه وارد ساختمان شوم، به سمت ماشین رفتم و به کروش گفتم نمی آیی؟ گفت نه، نمی آیم. گفتم عیبی ندارد. به داخل رفتم. من شاخ در آوردم که چرا اینطوری برخورد می کند. بعد که آقای کفاشیان آمد، کروش هم وارد شد. یکطرف من و رئیس بودیم و در طرف دیگر او و مترجمش. وقتی داخل آمد، ما بلند شدیم. کروش با کفاشیان دست داد، من هم دستم را دراز کردم که دست بدهم ولی دست نداد و رویش را آنطرف کرد. کفاشیان با تعجب گفت چرا اینطوری کردی؟ او گفت من با دشمنم دست نمی دهم. تا به حال سکوت کرده بودم و چیزی درباره این برخوردها نگفتم. 

ترابیان ادامه داد : من به او گفتم با شما دشمنی کرده ام؟ کفاشیان گفت ول کن. گفتم نه به من توهین کرده است و باید بگوید چرا. مگر من با ایشان چه صنمی دارم؟ به من بگو چرا دشمن شما هستم؟ گفت شما پشت سر من الفاظ بسیار زشتی به کار برده اید. چندتا فحش هم بود که می گفت اینها را به زبان آورده ای. من گفتم اصلا اهل این حرف ها نیستم. حرف های زشتی بود که من اصلا در برابر کسی به کار نمی برم. گفت تو در مقابل دیگران چنین حرفی زده ای من گفتم اسم ببر که گفت یکی از آنها همین آرین مترجم من است. 

بخش پایانی حرفهای سرپرست سابق تیم ملی هم خواندنی است: اتفاقا من گفتم چه خوب شد که یکی از شاهدان هست. گفتم آقای قاسمی من کجا این الفاظ را به کار برده ام؟ گفت یک بار در فدراسیون پست دیوار اتاق کمیته بین الملل بودم شما به بچه های این کمیته می گفتی این «مردک» خیلی بد رفتاری می کند و دیگر نمی دانیم چکار کنیم. کفاشیان شاهد است و می توانید از او در این باره بپرسید. خود قاسمی هم اگر مرد است، می تواند شهادت بدهد. من گفتم آقای قاسمی اگر من این حرف را زده باشم، می شود مردک را به انگلیسی برای من ترجمه کنی؟ تا جایی که من می دانم در انگلیسی در بدترین حالتش می شود that guy که آن هم در زبان آمریکایی بد نیست و خیلی ها به هم می گویند و فحش نیست! به آرین گفتم غیر از این است که گفت نه وسرش را پائین انداخت. کفاشیان همانجا برگشت گفت من واقعا متاسفام در فضای کاری ما پر از آدم های جاسوس و نادرست است. این عین جمله کفاشیان است. می خواستم از جلسه بروم بیرون که کفاشیان گفت بنشین. بعد از آن دیگر من دیگر من کلامی حرف نزدم و تنهایی زمانی که کفاشیان سوال می پرسید، پاسخ می دادم. 

     
آی اسپورت
2015-04-11 10:07:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر