فهرست
۱۰ جام، ۲۰ گل؛ کارنامه درخشان کمپانی در سیتی
۱۰ جام، ۲۰ گل؛ کارنامه درخشان کمپانی در سیتی

۱۰ جام، ۲۰ گل؛ کارنامه درخشان کمپانی در سیتی

آی اسپورت - ونسان کمپانی کاپیتان ۳۳ ساله منچسترسیتی یک روز بعد از تکمیل سه گانه داخلی سیتیزن ها، اعلام کرد که به دوران ۱۱ ساله حضور خود در اتحاد پایان داده و به عنوان بازیکن-مربی به آندرلخت بازخواهد گشت. این بازیکن ۳۳ ساله که در سال ۲۰۰۸ و از هامبورگ رهسپار منچسترسیتی شد، به سرعت به یکی از چهره های کلیدی این باشگاه بدل شد و بعد از تنها ۳ سال، با جلب اعتماد روبرتو مانچینی بازوبند کاپیتانی این باشگاه را به بازو بست. در این دوران سیتی از تیمی متوسط-و حتی ضعیف- به یکی از مدعیان ثابت قهرمانی در لیگ برتر تبدیل شد.

اگرچه حسرت فتح لیگ قهرمانان اروپا با سیتی تا ابد همراه کمپانی خواهد بود، اما او اتحاد را با ۴ قهرمانی لیگ برتر، ۲ جام حذفی و ۴ جام اتحادیه ترک خواهد کرد.  به این بهانه، نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام دوران حضور کمپانی در منچسترسیتی از نگاه اوپتا:

۱۰: از زمان حضور کمپانی در سیتی در سال ۲۰۰۸، سیتی با کسب ۱۰ جام بیش از هر تیم انگلیسی دیگری موفق به کسب افتخار شده است. (بدون در نظر گرفتن جام خیریه) البته ۲۰۰۸ همان سالی بود که شیخ منصور بن زاید آل نهیان سیتی را خرید و گام های اولیه را برای ساختن یک تیم قدرتمند برداشت. 

۳۶۰: کمپانی در ۱۱ سال ۳۶۰ بار پیراهن سیتی را در تمامی رقابت ها به تن کرد و اگر مصدومیت ها نبود، این عدد قطعا فراتر هم می‌رفت. او در فصل ۱۱-۲۰۱۰ با انجام ۵۰ بازی در تمامی رقابت ها، پرکار ترین فصل خود را در طول این سال ها پشت سر گذاشت.

۱۱۹: این آمار مایه مباهات هر مدافعی خواهد بود. سیتی در بازی هایی که کمپانی را به همراه داشت ۱۱۹ بار کلین شیت کرد که این یعنی تقریبا در هر ۳ بازی، من سیتی با کمپانی یک بار دروازه اش را بسته نگه داشته است. در آن سمت میدان نیز، کمپانی در تمام این سال ها ۲۰ گل برای سیتی به ثمر رساند که آخرین آن ها، شلیک تماشایی او در همین ماه مقابل لسترسیتی بود. ۵ گل از این تعداد، در بازی های فصل ۱۴-۲۰۱۳ به ثمر رسید.

۲۶۵: با انجام ۲۶۵ بازی، ونسان کمپانی به سومین بازیکن باسابقه منچسترسیتی در تاریخ لیگ برتر بدل شد. تنها داوید سیلوا (۲۸۲) و جو هارت (۲۶۶) بیشتر از کمپانی پیراهن آبی آسمانی ها را در لیگ برتر به تن کرده اند.

۱: با همان تعداد بازی که در بالا ذکر شده، کمپانی بالاتر از نام های بزرگی نظیر مروان فلینی، روملو لوکاکو و ادن هازارد به باسابقه ترین بازیکن بلژیکی تاریخ لیگ برتر انگلیس تبدیل شده است.

۹۴: با ثبت ۹۴ کلین شیت، کمپانی دومین بازیکن موفق لیگ برتر از این حیث است و تنها جان تری (۱۰۱) توانسته آمار بهتری نسبت به او در رقابت های لیگ برتر ثبت کند.

۱۶۷: با حضور کمپانی، سیتی در ۱۶۷ بازی از ۲۶۵ مسابقه لیگ برتری خود به پیروزی رسیده است. (۶۳ درصد) این آمار در غیاب کمپانی با افتی مختصر به ۶۲.۵ درصد پیروزی کاهش می‌یابد. (۹۵ برد از ۱۵۲ مسابقه)

۳۳۳۰: کمپانی در فصل ۱۱-۲۰۱۰ لیگ برتر و تحت هدایت روبرتو مانچینی ۳۳۳۰ دقیقه در میدان حضور یافت و در ۳۷ دیدار سیتی به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفت. کمترین دقایق حضور او در میدان در فصل ۱۷-۲۰۱۶ و در نخستین فصل حضور گواردیولا ثبت شد؛ جایی که او در ۱۱ مسابقه تنها ۸۲۳ دقیقه به میدان رفت.

۱۷: کمپانی در آخرین فصل حضور در سیتی، ۱۷ بازی در لیگ برتر انجام داد که از این تعداد، در ۱۳ مسابقه بازیکن ثابت بود.

 

نود

     
آی اسپورت
2019-05-19 23:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر