فهرست
توهمی به نام تئوری توطئه؛ پیراهن جنگی النصر از کجا آمد؟
توهمی به نام تئوری توطئه؛ پیراهن جنگی النصر از کجا آمد؟

توهمی به نام تئوری توطئه؛ پیراهن جنگی النصر از کجا آمد؟

آی اسپورت - بازی هفته گذشته پرسپولیس و النصر تبدیل به یکی از پرحاشیه‌ترین بازی‌های این دوره لیگ قهرمانان آسیا شد. حضور صد هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی، اختلافات به وجود آمده از بازی رفت، شادی گل جنجالی طارمی و رفتار غیرورزشی بازیکنان النصر بعد از خوردن گل دست به دست هم داد تا آزادی تبدیل به یک کوره آتش شود.

بعد از پایان بازی هنوز اظهارنظرها درباره این مسابقه ادامه دارد. اظهاراتی که بسیاری از آن‌ها چندان با واقعیت سازگار نیستند. یکی از موضوعاتی که طرفداران و بازیکنان پرسپولیس هنوز با عصبانیت درباره آن صحبت می‌کنند، رنگ پیراهن باشگاه عربستانی است. آن‌ها اعتقاد داشتند النصر به عمد برای بازی با پرسپولیس از یک پیراهن جدید با طرح جنگی استفاده کرد تا سرخپوشان را تحریک کند. برداشتی کاملا غلط که یکی از عوامل حاشیه‌های نه چندان زیبای این مسابقه بود.

پیراهنی که النصر در بازی با پرسپولیس پوشید، پیراهن سوم این باشگاه است. بسیاری از باشگاه‌ها در اروپا، آسیا و دیگر قاره‌های دنیا پیراهن سوم‌شان را برای فروش یبشتر با طرحی فانتزی و متفاوت انتخاب می‌کنند و این پیراهن، فقط در مسابقات خارج از خانه قاره‌ای استفاده می‌شود. به طور مثال بارسلونا و اینتر، همین فصل پیراهن سوم‌شان را با رنگی متفاوت برای مسابقات خارج از خانه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا انتخاب کرده‌اند.

پیراهن سوم النصر هم با سیاست مشابهی انتخاب شده است. صدرنشین عربستان در بازی‌های لیگ با پیراهن‌های زرد یا آبی بازی می‌کند اما در بازی‌های خارج از خانه لیگ قهرمانان آسیا، با همین پیراهن وارد زمین می‌شود. النصر در بازی قبلی خارج از خانه خود با لخویا هم بدون داشتن هیچ مشکل سیاسی یا رقابت سنتی با قطر، از همین پیراهن استفاده کرده بود.  ۳  
آی اسپورت
2015-04-11 14:25:19
نظر دهید

۳ نظر
میلاد
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴، ۱۷:۲۷
از تبلیغات صفحه اصلی سایتتون معلومه منابع مالیتون از کجا تعمیین میشه پس مشخصه چرا اینقدر در چند خبرتون دارین به شدت از النصر و این سعودیا حمایتت میکنین . بحث سر پوله
محمد
دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴، ۱۹:۱۶
جناب میلاد خان

حالا بحث سر پول باشه یا نه به من و شما مربوط نیست

چرا به جاده خاکی میزنی؟ چرا از واقعیت فرار میکنی؟ اصلا شما فکر کن این سایت مستقیما از آل سعود پول میگیره..

جون جوابی نداری بدی داری مغلطه میکنی.
علی
چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۵۱
چرت میگویی آی اسپورت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر