فهرست
بعد از ۵ سال؛ دوشنبه‌ای با رئال مادرید!
بعد از ۵ سال؛ دوشنبه‌ای با رئال مادرید!

بعد از ۵ سال؛ دوشنبه‌ای با رئال مادرید!

آی اسپورت - در یکی از مسابقات هفته سی و دوم لالیگا امشب و از ساعت ۲۳:۳۰ رئال مادرید در ورزشگاه بوتارکه مهمان لگانس خواهد بود. این نخستین بازی رئال مادرید در روز دوشنبه بعد از ۵سال است. رئال مادرید در جریان دیدار امشب مقابل لگانس، سی و پنجمین دیدار خود در این روز در تمامی رقابت ها را انجام خواهد داد. از ۳۴ بازی اخیر، 22 بازی در لالیگا و ۱۰ بازی در کوپا دل‌ری بوده است. یک بازی در تورنمنت مانکومونادو در سال ۱۹۹۳ انجام شده و یک بازی هم در سال ۲۰۰۰ و در قهرمانی باشگاه های جهان برگزار شده است؛ دیداری که با گل های هیرو، مورینتس و ژرمی با برتری ۳-۲ رئال دل‌بوسکه بر راجای کازابلانکا به پایان رسید.

رئال از این ۳۴ بازی ۲۲ برد (۶۴.۷ درصد)، 5 تساوی (۱۴.۷۱ درصد) و ۷شکست (۲۰.۵۹ درصد) به دست آورده است. 64 گل سهم رئال بوده (۱.۹۴ گل در هر مسابقه) و حریفان نیز موفق شده اند ۳۴ بار دروازه کهکشانی ها را باز کنند. (یک گل در هر مسابقه) رئال در ۴ مسابقه آخر خود در روز دوشنبه تنها یک بار موفق به ثبت کلین شیت شده است. رئال در ۲۶ بازی از این تعداد موفق به گلزنی شده (۷۶.۴۸ درصد) و در ۸ بازی هم در امر گلزنی ناکام بوده است. (۲۳.۵۲ درصد)

اولین بازی رئال در روز دوشنبه، سومین بازی رسمی تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود. رئال در مرحله نیمه نهایی کوپا دی‌اسپانیا سال ۱۹۰۳ به مصاف اسپانیول رفته بود و در حالی که با یک گل از حریف کاتالانی عقب افتاده بود، در پایان ۴-۱ به پیروزی رسید. رئال این پیروزی را مدیون برادران جیرالت است. آرماندو دو گل و ژوزه یک گل به ثمر رساندند و در نهایت پدرو پاراگس گل چهارم را وارد دروازه حریف کرد.

بعد از آن مسابقه، هر ۵ بازی بعدی رئال در روز دوشنبه نیز در چهارچوب رقابت های کوپا برگزار شد؛ از جمله دیداری در مرحله یک چهارم نهایی که با شکست ۴-۰ مادرید مقابل سویا همراه بود و بعد از پایان مسابقه، میلر داور مسابقه مجبور شد با اسکورت عمومی زمین مسابقه را ترک کند.

رئال مادرید بیشترین بازی های خود در این روز در لالیگا را در فصل های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ انجام داد؛ جایی که در مجموع ۱۰ بار در روزهای دوشنبه به میدان رفت. آخرین شکست رئال در روزهای دوشنبه به دیداری خاطره انگیز مربوط می‌شود؛ ال کلاسیکویی که در روز ۲۹ نوامبر ۲۰۱۰ برگزار شد و ژوزه مورینیو در اولین تجربه خود از این مسابقه تن به شکست ۵-۰ مقابل بارسلونا داد. آخرین بازی رئال در این روز در روز ۲۵ آگوست ۲۰۱۴ برگزار شد. دیداری در هفته اول رقابت های لالیگا که در آن شاگردان آنچلوتی میزبان کوردوبا بودند و در پایان با گل های بنزما و رونالدو به پیروزی ۲-۰ دست یافتند.

علیرغم برگزاری این بازی در روز دوشنبه، تمامی بلیت های این بازی در بوتارکه به فروش رسیده است. سهم هواداران رئال مادرید از ورزشگاه کوچک بوتارکه ۵۰ بلیت (هر یک ۴۰ یورو) بوده است و رئال در مقابل لگانس، تنها تر از همیشه به نظر می‌رسد.

نود

     
آی اسپورت
2019-04-15 19:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر