فهرست
پنج نکته فنی استقلال - ذوب‌آهن از نگاه آنالیزور نود؛ چمن یاردوازدهم یحیی!
پنج نکته فنی استقلال - ذوب‌آهن از نگاه آنالیزور نود؛ چمن یاردوازدهم یحیی!

پنج نکته فنی استقلال - ذوب‌آهن از نگاه آنالیزور نود؛ چمن یاردوازدهم یحیی!

آی‌اسپورت- عصر روز گذشت بازی استقلال- ذوب با تساوی یک- یک به پایان رسید. پنج نکته فنی دیدار استقلال و ذوب‌آهن از نگاه رضا عباس‌زاده آنالیزور برنامه نود را می‌خوانید.1- پیش از بازی هم مشخص بود که ذوب‌آهن توانایی فنی به مراتب بالاتری از استقلال دارد.  اما در این دیدار امیر قلعه‌نویی با نیمکت‌نشینی حنیف و جایگزینی مگویان، طرفند خوبی را به کار برد. خط دفاعی کند استقلال در این مدت به اندازه کافی برای این تیم مشکل‌ساز شده بود. با بیرون بردن عمران‌زاده، باز هم ضعف سرعت پایین مدافعان این تیم مشهود بود، اما این طرفند هوشمندانه باعث شد که قلعه‌نویی از این ناحیه آسیب جدی نبیند. به خصوص جلوی تیمی مانند ذوب‌آهن که از مهاجمان سرعتی استفاده می‌کند.

2- نمایشی که از ذوب‌آهن در این دیدار دیدیم، به دیدار دور رفت این تیم مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی شبیه بود. باز هم بازی با تعداد پاس‌های بالا و گردش توپ در دستور کار این تیم قرار گرفته بود که همین تاکتیک باعث فوتبال دیدنی و قابل قبول از شاگردن گل‌محمدی مشاهده کنیم. حالا نمایان‌تر می‌شود که اگر مسئولان این باشگاه بخش چمن استادیوم‌شان را جدی‌تر پیگیری می‌کردند و به کیفیت چمن استادیوم آزادی می‌رساندند، حالا تیم تاریخ‌سازتری در لیگ بودند. هزینه کاشت و نگهداری یک فصل چمن ورزشگاه، خیلی بیشتر از خرید یک بازیکن 30 ساله نیست. وقتی ذوب‌آهن در کنار هزینه برای بخش‌های مختلف باشگاه، بخش چمن را جدی نمی‌گیرد، مشخص است هنوز متوجه نشدند که چمن خوب بیشتر از خرید دو ستاره به کارش می‌آمد.

3- اعتماد به جوان‌ها کاری بود که یحیی انجام داد نه قلعه‌نویی.  در واقع بازی دادن به یک بازیکن در نیمه نخست و بیرون کشیدن دیگر بازیکن تیم در نیمه دوم، قدم مثبتی در جوان‌گرایی محسوب نمی‌شود.نگاه قلعه‌نویی و گل‌محمدی به جوان‌گرایی را می‌توان مقایسه کرد. سرمربی ذوب‌آهن زمانی که تیمش روان بازی می‌کند و به تیم حریف فشار می‌آورد، بازیکن جوان به بازی می‌آورد. به این بازیکن مسئولیت می‌دهد و بازیکن شخصیت پیدا می‌کند.

4- در ادامه اعتقاد یحیی به جوان‌گرایی، احسان پهلوان در این دیدار به میدان رفت. بازیکنی 22 ساله‌ای که با حضور دو هافبک خلاق ذوب‌آهن به نام‌های حدادی‌فر و دهنوی اما تمامی توپ‌ها به او رسید. پهلوان در بازی مقابل استقلال پاس اشتباه زیاد داد اما قدم بزرگی برای اضافه شدن تجربه به این بازیکن جوان و مسعتد بود. روش جوان گرایی اگر همراه با مسئولیت، توقع و ایمان به بازیکن نباشد بیشتر شبیه به نمایش است. کاری برای جلب توجه افکار عمومی است.

5- بازی ناهماهنگ و به دور از انتظار جاسم کرار نشان داد که یک ستاره به صرف ستاره بودن، نمی‌تواند برای تیمش کارا باشد. بازیکنی که خودش را در آمادگی نگه نمی‌دارد و با تیم خوب تمرین نمی‌کند، حتی اگر بهترین پاسور لیگ باشد هم باز به درد امیر نمی‌خورد. حتی اگر نامش کرار باشد. بهتر بود قلعه‌نویی به کرار از ابتدا میدان نمی‌داد.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-11 14:46:19
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۱۷
آقا اول از همه زبان مادریتو یاد بگیر. طرفند؟!!! اشتباه لپی ام نیس چون چند بار تکرار شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر