فهرست
استتوس: گاف هومن افاضلی؛ بیلسا ارزان تر از کی روش است؟
استتوس: گاف هومن افاضلی؛ بیلسا ارزان تر از کی روش است؟

استتوس: گاف هومن افاضلی؛ بیلسا ارزان تر از کی روش است؟

آی اسپورت- هومن افاضلی در برنامه میدان به عنوان موافق قطع همکاری با کی‌روش دلایلی را مطرح کرد که شاید مهمترین آنها دستمزد بالای سرمربی پرتغالی تیم‌ملی و کاهش درآمدهای فدارسیون در ماه‌های گذشته بود. عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در چالش با خبرنگاران حاضر در این برنامه و برای پافشاری روی موضعش بارها تاکید کرد که انتخاب سرمربی تیم ملی موضوعی تخصصی است و خودش جزئیاتی را در نظر می‌گیرد که دیگران (مردم و خبرنگاران مدافع ماندن کی‌روش) نمی‌تواننند ببینند. او در ادامه پیشنهاد داد که به جای کی‌روش از مربی ارزانتری استفاده شود و مارسلو بی‌یلسا را مثال زد. ولی کمتر از 24 ساعت بعد خبر پیشنهاد پنج ساله فدراسیون فوتبال عربستان به بی‌یلسا منتشر شد که اگر نهایی شود مربی آرژانتینی سالانه 15 میلیون دلار دستمزد خواهد گرفت.
برای افاضلی که در این برنامه نگاهی از بالا داشت و خودش را آگاه به جزئیات می‌داند، عجیب است که بی‌یلسا را مربی ارزانی بنامد. مربی آرژانتینی چه پیشنهاد عربستان را بپذیرد که او را به یکی از 5 مربی گرانقیمت جهان تبدیل می‌کند و چه در مارسی ماندنی شود، جزو مربیان صاحب‌سبک است که اگر دستمزدش از کی‌روش بیشتر نباشد، کمتر نیست.
بی‌یلسا در سخت‌گیری هم دست‌کمی از کی‌روش ندارد. آقای افاضلی که از بی‌یلسا نام می‌برد (اگر این گزینه را از میان اخبار و شایعات روزنامه‌ها قرض نگرفته باشد)، باید بداند که این مربی آرژانتینی روی خواسته‌هایش از ابزار و امکانات گرفته تا بازیکن حساسیت زیادی دارد. تازه‌ترین ابزاری که باشگاه المپیک مارسی در اختیار بی‌یلسا گذاشته (عکس های زیر) ماشینی است که از تمرینات فیلمبرداری می‌کند و امکان آنالیز همزمان تمرینات تیم در کنار زمین را دارد.

حالا می‌ماند فدراسیونی که چهار سال است نتوانسته زمین چمن کمپ را به دلخواه کی‌روش آماده کند، چطور می‌خواهد از کسی مثل بی‌یلسا پذیرایی کند؟ مگر اینکه تمام این گرد و خاک و فضاسازی برای پنهان کردن حقیقتی است که در پشت پرده جریان دارد و طبق معمول قرار نیست مردم در جریان آن قرار بگیرند.

آرمن ساروخانیان

     
آی اسپورت
2015-04-11 15:21:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر