فهرست
دیسلایک: جوانگرایی نیمه کاره قلعه نویی
دیسلایک: جوانگرایی نیمه کاره قلعه نویی

دیسلایک: جوانگرایی نیمه کاره قلعه نویی

آی اسپورت- در کنار همه جام ها، موفقیت ها و حرف و حدیث ها، امیر قلعه نویی را با جوانگرایی ها سال های اولیه مربیگری اش به ذهن سپرده ایم. با همان تصمیم های متحورانه ای که از یک بازیکن کم سن وسال ناشناخته، یک مهره کارکشته برای تیم های امیر می ساخت. پس، فیکس شدن مجید حسینی در ترکیب دیروز تیم او، می توانست نشانه ای برای بازگشت امیر به فلسفه سال های دور باشد. مجید اما 45 دقیقه بیش تر در ترکیب نماند. با این وجود، تصمیم تعویض او همچنان هیجان انگیز به نظر می رسید. چرا که انتخاب قلعه نویی برای جایگزینی این مدافع، یک بازیکن هجومی جوان به نام محسن کریمی بود. 

کریمی به محض ورود، شانس گلزنی برای استقلال را به دست آورد و در ادامه مسابقه نیز، چند بار با استارت های خوبش خط دفاعی حریف را به هم ریخت و شاید اگر سجاد شهباززاده کمی دقت به خرج داده بود، یکی از همین استارت ها در نهایت منجر به گل می شدند. امیر اما پیش از فرارسیدن 10 دقیقه پایانی مسابقه، بازیکن جوان تعویضی تیمش را دوباره تعویض کرد تا آرش برهانی را به زمین بفرستد. او به سادگی می توانست رضا عناینی و یا شهباززاده که هیچکدام مسابقه خوبی را سپری نمی کردند بیرون بکشد اما ترجیح داد در بین این سه بازیکن، مهره جوان تر را از بازی خارج کند. 

چهره محسن کریمی به هنگام تعویض شدن در دقایق حساس بازی با ذوب، نشان از وضعیت روحی نامناسب این بازیکن داشت. او 40 دقیقه فرصت بازی در ترکیب استقلال را به دست آورد و بعد از آن، تبدیل به انتخاب اول مربی برای تعویض شد. در لحظه تعویض البته امیر به سمت او رفت تا به بازیکن جوان تیمش دلداری بدهد اما این موضوع نیر، تصویر متفاوتی از نگاه این سال های او به جوان تر ها ارائه نکرد. سال ها بعد از جوانگرایی های موثر و نتیجه بخش، حالا در تیم قلعه نویی به عنایتی 90 دقیقه بازی می رسد و به کاپیتان تیم ملی امید، صفر دقیقه! 

     
آی اسپورت
2015-04-11 15:47:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر