فهرست
پایان مذاکرات 7 ساعته / کفاشیان: کی‌روش می‌ماند، احتمالا!
پایان مذاکرات 7 ساعته / کفاشیان: کی‌روش می‌ماند، احتمالا!

پایان مذاکرات 7 ساعته / کفاشیان: کی‌روش می‌ماند، احتمالا!

آی اسپورت: علی کفاشیان بعد از مذاکرات طولانی با کارلوس کی‌روش، امیدوارتر از همیشه درباره آینده نیمکت تیم ملی صحبت کرد. رئیس فدراسیون فوتبال مدتی قبل گفته بود احتمال جدایی کی‌روش بالای 80 درصد است اما این بار اعتقاد داشت احتمال زیاد سرمربی پرتغالی تیم ملی کارش ادامه می‌دهد.

آینده نیمکت تیم ملی: در این نشست به دنبال این بودیم که مشکلات پیش آمده بین ما و کی‌روش را حل کنیم، نشستی که بیش از هفت ساعت طول کشید و همه مسائل توسط کی‌روش، من و حسنی‌خو گفته شد. بحث‌های زیادی در نشست ما مطرح شد که به آنها قبلا اشاره کرده‌ام. اما در مورد اینکه حالا شما می‌پرسید کی‌روش با ما ادامه همکاری خواهد داد یا نه باید بگویم او تا حدی قبول کرد همکاری‌اش را با فدراسیون فوتبال ایران ادامه دهد اما این مسئله مشمول مواردی است که باید اجرا شود.

شروط کی‌روش: کی‌روش دغدغه‌هایی در خصوص مسائل مالی، امکانات، کمپ و نبودن بازی‌های تدارکاتی دارد که ما باید تلاش کنیم خواسته‌های او را در این زمینه برآورده کنیم. مسائلی که کی‌روش در خصوص مشکلات مالی گفته مربوط به بحث دستمزد خودش نیست و او در این خصوص هیچ ادعایی ندارد بلکه بحث مسائل تدارکاتی تیم ملی تا جام جهانی 2018 است که می‌خواهد حدود 50 بازی برگزار کنیم و این بازی‌ها نیاز به اردو و تدارکات دارد که باید مسائل مالی آن حل شود.

احتمال ماندن کی‌روش: اینکه حالا نتیجه جلسه به کجا کشید را باید در نشست‌هایی که فردا و پس فردا خواهیم داشت مورد بررسی قرار دهیم. مذاکرات ما در این دو جلسه ادامه پیدا می‌کند و مسائل گوناگون در این نشست‌ها مطرح و به نتیجه خواهد رسید. جلسه امروز این امیدواری را ایجاد کرد که درصد نماندن کی‌روش که من قبلاً آن را 80 درصد عنوان کرده بودم، کمتر شود.

بازی‌های تدرکاتی: کی‌روش نقطه‌نظرات خوبی داشت و کارش را نیز بعد از این جلسه آغاز خواهد کرد، چون سه بازی تدارکاتی به ما پیشنهاد شده که کی‌روش گفت بعد از قرعه‌کشی روی این بازی‌ها فکر خواهد کرد. او بعد از جلسه بسیار خوشحال رفت اما صحبت‌های ما هنوز ادامه خواهد داشت و در دو سه روز آینده صحبت‌های دو طرفه انجام خواهد شد تا تفاهمات نهایی صورت بگیرد. شاید باز هم نوشته‌ای بین ما ردوبدل شود.

سرپرست تیم ملی: اینکه ما نتوانیم یک سرپرست مقتدر برای تیم ملی داشته باشیم برای ما یک ضعف است و کی‌روش می‌خواهد بداند اگر تیم ملی دو ماه دیگر اردو دارد، قطعاً هتل و دیگر امکانات آن از همین الان آماده شده است. ما نتوانستیم در بحث مدیریتی تیم ملی خوب عمل کنیم و خیلی از مسائل را اجرا نکردیم که البته بسیاری از مسائل نیز اجرا شده است اما کی‌روش درخواست کرده این مسائل را به طور کلی حل کنیم.

توقعات برای ادامه همکاری: رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان یادآور شد: توقع کی‌روش این است که ما بهترین‌ها را برای تیم ملی فراهم کنیم و او می‌گوید مثلاً زمین چمن آکادمی باید بهترین زمین باشد که ما هم می‌دانیم که زمین چمن آکادمی ایراداتی دارد اما تا حد توان‌مان تلاش خواهیم کرد که بهترین امکانات را فراهم کنیم. کی‌روش هم خودش چهار سال با ما کار کرده و می‌داند که چنین انگیزه‌ای در ما وجود دارد و او هم ایده‌های خود را در تیم ملی اجرا می‌کند.

مشکلات کی‌روش و آل اشپورت: توپ‌ها مطابق با هر مسابقه‌ای که باشد به تیم ملی می‌رسد و اصلاً تیم ملی با توپ‌های آل‌اشپورت تمرین نمی‌کند. درباره مشکل با شرکت آل‌اشپورت هم باید بگویم ما به آنها پاسخ دادیم و گفتیم که دلایل‌شان برای قطع همکاری قابل قبول نیست و این همکاری باید ادامه داشته باشد ما همچنان با این شرکت قرارداد داریم و به آنها گفته‌ایم که از محصولات‌شان راضی هستیم و شاید باز هم همکاری‌مان را ادامه دهیم البته اگر شرکت‌های دیگر علاقه به همکاری دارند می‌توانند با فدراسیون فوتبال مذاکره کنند.

     
آی اسپورت
2015-04-11 17:21:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر