فهرست
کلوزآپ: ضد و نقیض، یعنی کفاشیان!
کلوزآپ: ضد و نقیض، یعنی کفاشیان!

کلوزآپ: ضد و نقیض، یعنی کفاشیان!

آی اسپورت- «شانس بقای کی روش در فوتبال ایران 80 درصد است». این تازه ترین جمله آقای رئیس برای خبرنگارهایی بود که در ساختمان فدراسیون، به انتظارِ نتیجه نهایی جلسه او با کی روش بودند. کفاشیان که ظاهرا به تازگی به ریاضیات و درصد علاقه زیادی پیدا کرده، چند روز قبل تاکید کرده بود که احتمال جدایی کی روش 85 درصد است و حالا ناگهان 15 درصدِ باقی مانده، تبدیل به 80 درصد شده اند! اگر درصد تازه آقای کفاشیان هم همانند درصد قبلی او باشد، نمی شود داستان بقای کی روش در فوتبال ایران را چندان جدی گرفت.

دوشنبه هفته گذشته، علی کفاشیان مهمان برنامه تلویزیونی نبود. او در بخشی از برنامه در توجیه تماس نگرفتن با جواد نکونام به واسطه خداحافظی اش، اعلام کرد که اصلا خداحافظی نکو را قبول ندارد و او را جزئی از تیم می داند. فقط چند روز بعد اما، وقتی صحبت های کاپیتان نکو در برنامه، نارضایتی آل اشپورتی ها را به همراه آورد و آن ها را تا پای فسخ قرارداد با فدراسیون پیش برد، کفاشیان برای نگه داشتن این قرارداد گفت:«نکونام دیگر در تیم ملی بازی نمی کند. با او قطع همکاری کرده ایم و انتقاد او به معنای انتقاد تیم ملی نیست!». جالب اینکه در همان برنامه، نکونام بارها از کفاشیان حمایت کرده و مسائل خاص فدراسیون را حاصل اشتباه اطرافیان او دانسته بود اما کفاشیان به سرعت پشت کاپیتان تیم ملی را خالی کرد تا مشخص شود ماجرای قبول نداشتن خداحافظی او نیز، تنها یک توجیه ساده بوده است.

همانطور که سوئدی ها، نام زلاتان را به عنوان یک فعل وارد فرهنگ لغات شان کرده اند و معنی انجام یک کار متهورانه را از آن گرفته اند، نام کفاشیان نیز می تواند وارد فرهنگ لغت فارسی شود. او گاهی آنقدر از روراست بودن فاصله می گیرد که می شود واژه ضدونقیض را از همه فرهنگ های لغت پای کرد و به جایش نوشت: کفاشیان!

آی اسپورت/ محمدحسین عباسی

     
آی اسپورت
2015-04-11 17:48:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر