فهرست
رونالدو علیه دایی؛ ۱۱ فریاد تا رکورد جاودانه
رونالدو علیه دایی؛ ۱۱ فریاد تا رکورد جاودانه

رونالدو علیه دایی؛ ۱۱ فریاد تا رکورد جاودانه

آی اسپورت - رکورد بیشترین گل ملی در جهان فوتبال با ۱۰۹ گل از آن علی دایی کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران و اسطوره فوتبال کشورمان است. کریستیانو رونالدوی ۳۴ ساله که درخشش تمامی ندارد، در حال حاضر تنها تعقیب کننده جدی برای شکستن رکورد علی دایی است. مسابقات مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فرصت عالی برای فوق ستاره پرتغالی بود تا بتواند رکوردش را ارتقا ببخشد. سه گل مقابل سوئیس، یک گل مقابل صربستان، پوکر مقابل لیتوانی، یک گل مقابل لوکزامبورگ، یک گل برابر اوکراین، ۱۰ گلی بود که به او کمک کرد تا یکی از اسطوره‌های فراموش نشدنی دنیای فوتبال را پشت سر بگذارد. پس از علی دایی و رونالدو پوشکاش از مجارستان با ۸۴ گل ملی در رده سوم است.

۱۰ گل در هشت هفته از مسابقات مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ اگرچه برای بهبود رکورد رونالدو چشمگیر بود اما کمک چندان بزرگی به تیم ملی پرتغال نکرده بود تا آنها خیالشان از صعود به دور بعدی راحت باشد. پرتغال بعد از اوکراین که خیالش بابت صعود به مرحله گروهی راحت بود با یک امتیاز بیشتر نسبت به صربستان در رده دوم ایستاده بود؛ رونالدو در بازی هفته نهم با ۹۵ گل وارد شد.

دو مسابقه تا پایان دور مقدماتی بهترین فرصت برای درخشش رونالدویی بود که به یکی از جاوادنه‌ترین رکوردها در تاریخ فوتبال نزدیک است تا کمک حال قهرمان یورو ۲۰۱۶ برای صعود به مرحله گروهی این دوره باشد. مهاجمی که در آخرین مسابقه رده باشگاهی پیش از رسیدن به اردوگاه پرتغال تعویضش جنجال‌ساز شده بود و شایعاتی مبنی بر مصدومیتش شنیده می‌شد، بعید به نظر می‌رسید برای جلوگیری از تسلیم شدن همبازیانش مقابل صربستان که برای رسیدن به رده دوم گروه اشتیاق دارد، کمک بزرگی انجام بدهد اما یک بار دیگر او نشان داد که یک فقط یک مهاجم نیست.

کریستیانو در بازی مقابل لیتوانی تنها ۷ دقیقه فرصت نیاز داشت تا اولین گلش را ثبت کند. او با تکل مدافع حریف در محوطه جریمه سرنگون شد و از روی نقطه پنالتی تیمش را یک بر صفر پیش انداخت. ۱۵ دقیقه بعد روی اشتباه بازیکنان حریف او این بار چند قدم عقب‌تر از محوطه جریمه به توپ رسید و با ضربه تمام کننده نتیجه بازی را دو بر صفر کرد.

رونالدو پس از استراحت بازیکنان در پایان نیمه نخست در بازگشت به زمین، دقیقه ۶۵ سومین گل را هم به نام خودش ثبت کرد تا با هت‌تریک در شب برتری ۶-۰ مقابل لیتوانی شانس صعود همبازیانش را زنده نگه دارد و همچنین نود و هشتمین گل ملی خود را به ثمر برساند. حالا کریستیانو تنها ۱۱ گل دیگر با رکورد جاودانه علی دایی فاصله دارد و باید منتظر بازی آخر مقابل لوکزامبورگ باشیم تا ببین او از مرز ۱۰۰ گل ملی عبور خواهد کرد یا خیر.

۱    
آی اسپورت
2019-11-15 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر