فهرست
استتوس: چرا کی‌روش ماند؟
استتوس: چرا کی‌روش ماند؟

استتوس: چرا کی‌روش ماند؟

آی اسپورت- همه چیز از آن جا شروع شد که کی‌روش عزم رفتن کرد. پس جلسه با اسدی را دستاویز قرار داد تا از ایران برود. در محاسبات کی‌روش اما یک نقص وجود داشت، او فکر روزی که فدراسیون با رفتن او مخالفت کند را نکرده بود. کی‌روش گمان می کرد در انتهای این بازی یا می ماند و اختیاراتی بیشتر از قبل کسب می کند، یا می رود و از ایران چند میلیارد تومان بابت لغو قرارداد می گیرد.

اما معادلات کی‌روش در جلسه چند روز قبل به هم خورد، همان جلسه ای که کیروش با عصبانیت از آن بیرون آمد و صدا و سیما او را در حال سوار شدن به ماشین نشان داد که شیشه اتومبیل را بالا می کشید تا جواب سوال خبرنگاران را ندهد. در این جلسه کفاشیان به او می گوید که ایران خواستار ادامه همکاری با کی‌روش است، اگر او می خواهد برود باید طی هفتاد و دو ساعت آینده به صورت کتبی عدم تمایل به ادامه همکاری را اعلام کند. معنی این گزینه برای کی‌روش روشن بود، او حتی نیازی به مشورت با وکیل حقوقی اش هم نداشت تا بفهمد در این صورت نه تنها چیزی تحت عنوان غرامت عایدش نمی شود بلکه باید تاوان فسخ قرارداد را هم بپذیرد.
کی‌روش به همین علت عصبانی بود. اما راه دیگری نداشت، یا باید قید پول را می زد و می رفت یا می ماند، آن هم نه با اختیارات گسترده تر، بلکه باید در شرایط جدیدی مشغول به کار شود.
فدراسیونی ها که روحیات کی‌روش را می شناختند و از میزان علاقه او به پول آگاه بودند حتم داشتند که کارلوس خواهد ماند (کافیست بدانید کی‌روش در تیم ملی ایران به صورت کنترات مربیگری می کند، یعنی فدراسیون فوتبال به جای این که با تک تک اعضا کادر مربیگری تیم ملی قراردادهای جداگانه داشته باشد یک قرارداد کلی برای تیم مربیگری با کی‌روش دارد و پول همه این کادر را به کی‌روش می پردازد و این کارلوس است که بدون نظارت و دخالت و حتی آگاهی فدراسیون هر قدر که صلاح بداند به اعضا این کادر دستمزد می دهد و بقیه پول را می گذارد توی جیب مبارک! )
حدس فدراسیون درست از آب درآمد، کی‌روش آخرین تلاش هایش را هم کرد تا بلکه ایران تقاضای پایان همکاری بدهد، اما فدراسیون مقاومت کرد و کی‌ر‌وش هم گزینه ادامه همکاری را برگزید. حالا او باید در شرایط تازه ای کار کند. ایرانی ها واضح به او گفته اند که دیگر نمی تواند در مواردی که به او مربوط نیست (مثل برگزاری اردوها و قرادادهای بازی های دوستانه و انتخاب مدیریت تیم ملی) دخالت کند و تنها باید \"سرمربی\" تیم ملی ایران باشد. 
فصل جدیدی در دوران کاری کی‌روش با تیم ملی ایران شروع شده است، باید دید کی‌روش چه بازی تازه ای شروع خواهد کرد؟


علی حق شناس

  ۵  
آی اسپورت
2015-04-11 23:56:42
نظر دهید

۵ نظر
میثم
يكشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴، ۰۰:۲۷
این نویسنده مطلب فکر کرده همه چیو میدونه
بابا یارو ادم بزرگیه وقتی پا میشه میاد ایران که قرداد ١٠٠ هزار دلاری نمیبنده
وقتی قلعه نویی دایی برانکو میلیاردی میگیرن خوب کیروش باید ٢ برابر بگیره
الان وقت میوه دادن تیم کیروشه
شما که این مطلبو نوشتی اگه خودت تو محل کارت لب تاپ و نت نداشته باشی نمیتونی کار کنی که
این کیروشه به گفته کفاشیان فقط امکانات خواسته دگ
فرشاد
يكشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴، ۰۲:۳۶
تا دیروز کی روش بمان بمان میکردی آی اسپورت حالا بوی پول و ....

این نویسنده از بچه های وزارته :))

مقالت چرت بود در حد لالیگا

خب همه پولو دوس دارن دیگه
محمد
يكشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴، ۰۶:۳۵
ای نوشته بازگو کننده حقایق بود
مرسی نویسنده
محمد حسین
يكشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۲۴
کاملا مخالفم.واقعا چرت و پرت بود
کیروش فقط امکانات خواسته همین.چشمتونو درست بازکنید جناب حق شناس
محمد
دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴، ۰۱:۴۰
دقیقا درسته بی نظیر وصریح بود معبومه که عاشق پوله مردم ساده ایران فکز میکنن آقای کیروش دنیال چی هست پس؟مطمین باشین تگه جای دیگه واسش بود که ایران نمیومد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر