فهرست
گزارش روز: از رحیم استرلینگ تا بازیکنان ایرانی/  تبعیضِ قلیانی!
گزارش روز: از رحیم استرلینگ تا بازیکنان ایرانی/ تبعیضِ قلیانی!

گزارش روز: از رحیم استرلینگ تا بازیکنان ایرانی/ تبعیضِ قلیانی!

آی اسپورت- ساعاتی قبل، تصویر قلیان کشیدن ستاره جنجالی تیم فوتبال لیورپول، فضای مجازی را به تسخیر خود درآورده است. رحیم استرلینگِ 20 ساله که این روزها به سبب رد پیشنهاد تمدید قرارداد لیورپول و حقوق 100 هزار پوند در هفته، بسیار مورد توجه اهالی فوتبال در دنیاست، حالا با این حرکت غیرحرفه ای حاشیه تازه ای برای خودش ساخته است. آنچه در این دقایق جالب به نظر می رسد، واکنش رسانه های بریتانیایی به ماجراست. به محض انتشار این تصویر، میرر دست به کار شده و گزارشی تند علیه استرلینگ منتشر کرده و مدعی شده او علاوه بر هم تیمی هایش، جوان های زیادی در انگلستان را ناامید کرده است. آن ها با اشاره به اطلاعات مرکز قلب انگلستان، درباره مصرف قلیان هشداری جدی به استرلینگ داده اند.

یک سال قبل، «قلیان» برای مدتی کوتاه تبدیل به یکی از کلیدواژه های فوتبالی ایران شد. این اتفاق زمانی رخ داد که شاگردان علی منصوریان در تیم ملی امید، با مصرف قلیان در هتل محل اقامت تیم ملی حاشیه ساز شدند. جالب اینکه نام بازیکنانی که این عمل را انجام داده بودند، هیچگاه به صورت رسمی فاش نشد و این تنها گمانه زنی ها بود که نام دو بازیکن پرسپولیس را به میان می آورد. با توجه به شهادت افراد حاضر در هتل، شناسایی رسمی بازیکنان قلیان کش تیم کار دشواری نبود اما رسانه های ایرانی ترجیح دادند این ماجرا را پررنگ نکنند تا همه چیز رفته رفته به فراموشی سپرده شود.

آنطرفِ دنیا، رحمی استرلینگ برای تنها یک تصویر، باید تا مدت ها طعم سرزنش شدن را بچشد و اینجا، بازیکنان به سادگی می توانند پیش چشم همه قلیان بکشند و همه چیز را تکذیب کنند. طبعا، استرلینگ با  جو ایجاد شده در یک ساعت اخیر، دیگر هرگز به سراغ این پدیده نخواهد رفت و احتمالا بازیکنان ما، باز هم امتحانش می کنند و باز هم از سرزنش، قسر در می روند.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-12 11:29:17
نظر دهید

۱ نظر
mami
يكشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۵۷
این کجاش قلیانه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر