فهرست
سپاهان قهرمان ۴۵ دقیقه‌ای
سپاهان قهرمان ۴۵ دقیقه‌ای

سپاهان قهرمان ۴۵ دقیقه‌ای

آی اسپورت - سپاهان در یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصل مقابل تیم ۱۰ نفره استقلال شکست خورد تا شانس‌هایش برای کسب سهمیه آسیا تا حدود زیادی کاهش پیدا کند. زردپوشان که نیمه اول را مقابل میزبان ۱۱ نفره خود بدون گل به پایان رسانده بودند در نیمه دوم مقابل حریف ۱۰ نفره دو بار دروازه‌شان باز شد. این سناریویی است که در این فصل بارها و بارها برای سپاهان رخ داده و تیم قلعه‌نویی در نیمه مربیان عملکرد خوبی نداشته است. آمارها نشان می‌دهند سپاهان در نیمه دوم بازی‌هایش ۲۰ درصد کمتر از نیمه اول گل می‌زند و در عوض 225درصد بیشتر گل می‌خورد! سپاهان در نیمه اول بازی‌هایش فقط 4 گل خورده، اما در نیمه دوم ۱۳ بار دروازه‌اش باز شده است.

 این تیم به همراه پارس‌جنوبی تنها تیم‌هایی هستند که تعداد گل‌هایشان در نیمه دوم کمتر از نیمه اول است. برای آنکه تجسم بهتری از موضوع داشته باشید و به عمق فاجعه پی ببرید، کافی است به این نکته توجه کنید که اگر فوتبال ۴۵ دقیقه بود و فقط نتایج نیمه اول مورد محاسبه قرار می‌گرفت الان سپاهان بالاتر از همه تیم‌ها در صدر جدول قرار داشت و حتی شکست 3 بر صفر مقابل پرسپولیس هم این تیم را پایین نمی‌کشید.  محاسبه نتایجی که در نیمه‌ اول بازی‌ها به‌دست آمده، جدولی را شکل می‌دهد که سپاهان با ۵۱ امتیاز در صدر آن می‌ایستد و پرسپولیس و استقلال با ۴۸ و ۴۴ امتیاز تیم‌های دوم و سوم این جدول هستند، اما همین جدول ۴۵ دقیقه‌ای اگر براساس نتایج نیمه دوم تنظیم شود سپاهان تا نیمه پایین جدول سقوط می‌کند و تنها با ۳۲ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار می‌گیرد. این افت وحشتناک در فاصله دو نیمه، همان پاشنه آشیلی است که در این فصل به تیم قلعه‌نویی لطمه زده و آنها را از رقبا عقب انداخته است. در عوض پرسپولیس، استقلال، فولاد و تراکتور به‌ترتیب بهترین تیم‌های نیمه مربیان بوده‌اند و در ۴۵ دقیقه دوم بازی‌ها بهترین نتایج را گرفته‌اند. پرسپولیس در ۲۷ بازی ۱۵ بار نیمه مربیان را برده و با ۵۴ امتیاز قاطعانه در صدر جدول نیمه دوم است.

استقلال(۴۳)، فولاد(۴۲)، تراکتور(۳۹) و شهرخودرو(۳۸) در رتبه‌های بعدی هستند. جالب است بدانید عملکرد سپاهان در نیمه دوم بازی‌ها حتی از پیکان و ماشین‌سازی هم ضعیف‌تر بوده است. دلیل این افت وحشتناک، چه شرایط فیزیکی بازیکنان باشد و چه برتری تاکتیکی مربیان حریف، امیر قلعه‌نویی باید برای فصول آینده فکر عاجلی برای آن بکند تا بتواند دوباره در صف مدعیان قهرمانی حضور داشته باشد.

۱    
آی اسپورت
2020-08-04 01:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر