فهرست
عقب نشینی وزارت ورزش / حسنی‌خو: دولت کی‌روش را می‌خواهد
عقب نشینی وزارت ورزش / حسنی‌خو: دولت کی‌روش را می‌خواهد

عقب نشینی وزارت ورزش / حسنی‌خو: دولت کی‌روش را می‌خواهد

آی اسپورت – وزارت ورزش در روزهای اخیر نشان داده نمی‌خواهد به عنوان مقصر جدایی کارلوس کی‌روش معرفی شود. علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در مذاکرات پرحاشیه‌اش با کی‌روش از اسنادی درباره دلالی او صحبت کرده بود. اسنادی که حاضر نشد در گفت‌وگو با مطبوعات آن را مطرح کند اما چند روزنامه به نقل از نزدیکان فدراسیون فوتبال، مطالبی درباره مدیربرنامه‌های کی‌روش و منتظری منتشر کردند. این موضوع یکی از دلایل اصلی ناراحتی کی‌روش و تلاش او برای فسخ قرارداد با فدراسیون فوتبال بود. حالا حسنی‌خو نماینده وزارت ورزش در موضعی کاملا متفاوت، همه اتهامات علیه کی‌روش را تکذیب می‌کند: «ما این موضوع را به هیچ وجه تأیید نمی‌کنیم. هرکسی این صحبت را مطرح کرده باید مستند صحبت کرده و در این خصوص سند رو کند. من نمی‌دانم چه فردی این حرف را به او زده است اما هرکسی هم زده باید خودش با سند جواب بدهد. البته خیلی در جریان این موضوع نیستم اما به نظر هم می‌رسد حرف بی‌ربطی هم باشد چون اگر باشد باید سند و مدرک وجود داشته باشد و ما به هیچ وجه تأیید نمی‌کنیم.»

مواضع تند وزیر ورزش نسبت به کی‌روش و نزدیک بودن اسدی به این وزارت خانه، باعث شده بود وزارت ورزش به عنوان بزرگترین مخالف و عامل جدایی سرمربی تیم ملی معرفی شود. با فشار افکار عمومی و حمایت علنی رئیس دولت از کی‌روش، وزارت ورزش تغییر موضع داده و فرد جدیدی را وارد مذاکرات با کی‌روش کرده است. رضا حسنی‌خو که وجهه مناسبی در فدراسیون فوتبال دارد و کی‌روش هم به خوبی او را می‌شناسد. حسنی‌خو در گفتگو با فارس، تایید کرد دولت خواستار ادامه همکاری با کی‌روش است: «می‌توانم با صراحت عنوان کنم که مجموعه وزارت ورزش و مجموعه دولت به این نتیجه رسیدیم که کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران بماند و این طور نباشد که این تلقی پیش بیاید که ما در حال دخالت هستیم. ما به این جمع‌بندی رسیدیم که کی‌روش بماند و اعلام هم کنیم که وزارت ورزش مخالف کی‌روش نیست و فدراسیون هم باید تدبیر کند تا او بماند و ما هم هر کمکی از دستمان بربیاید در این زمینه انجام خواهیم داد.»

این تغییر موضع باعث شده احتمالا ماندن کی‌روش در سطح قابل توجهی افزایش پیدا کند. دیروز کفاشیان پس از جلسه کمیته فنی با امیدواری درباره آینده کی‌روش حرف زد و حسنی‌خو هم اعتقاد دارد کی‌روش مربی تیم ملی هست و خواهد ماند. تاکید اصلی حسنی‌خو روی حمایت وزارت ورزش از فدراسیون و سرمربی تیم ملی است: «زمینه ادامه همکاری فراهم است. وزارت ورزش مخالفتی ندارد، فدراسیون فوتبال نیز موافق ادامه همکاری این مربی است و خود کی‌روش هم موافق است. یکسری ملزومات و ملاحظات وجود دارد که آنها نیز فراهم شود، کی‌روش ماندگار است. در واقع با شرایطی که پیش آمد درصد ماندن کی‌روش بالا رفته است. الان هم او سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است و شما هم او را سرمربی تیم لمی بدانید، مگر اینکه خلافش ثابت شود.»

     
آی اسپورت
2015-04-12 14:55:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر