فهرست

ستون طنز: عدم ورود مردان به ورزشگاه

به گزارش سرویس ورزشی هوش خراش در طول چند روز گذشته حرف و حدیث‌های فراوانی حول این موضوع مطرح شده که زنان را به ورزشگاه راه بدهند یا خیر! آنقدر حرف و حدیث‌ها متفاوت بوده که تا همین لحظه‌ای که بنده این یادداشت را می‌نویسم عده‌ای آن را تکذیب کردند، عده‌ای تایید کردند، عده‌ای گفتند اصلا ورزشگاه در کشور نداریم، عده‌ای گفتند ورزش کجا بود؟ عده‌ای گفتند اصلا زنان همین الان هم به ورزشگاه‌ها می‌روند و... 
در طول این چند روز برداشت‌های مختلفی ازاین خبر شده است که ما وظیفه خود می‌دانیم تا آنها را مطرح کنیم ضمنا چند راهکار نیز به کمک تیم کارشناسی خودمان پیدا کردیم و خدمت تان ارائه می‌کنیم.


ورود زنان به ورزشگاه بدون قید و شرط
در اولین روایت ازاین خبر این طور نقل شده که قرار است زنان به ورزشگاه‌ها بروند و پیش شرط و قیدی نیز وجود نداشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد با اندکی تغییر همه چیز درست می‌شود. تنها تغییر مورد نیاز تغییر فرمی برخی شعارهای داخل ورزشگاه هاست. شعارهایی که سال هاست توسط تماشاگران تمرین و هماهنگ شده است. 


ورود زنان به ورزشگاه تنها در ورزش‌های مردانه
قید ورزش‌های مردانه ما را به فکر فرو برد که به راستی چه ورزش هایی مردانه هستند؟ تکواندو و کاراته و کونگ فو و ورزش های رزمی به علاوه حسین رضازاده(وزنه برداری) و بوکس، شیرجه ،  واترپلو و...  که هیچ همه مردانه‌اند لابد! چه ورزشی باقی می‌ماند که مردانه نیست؟ اساسا ورزش مردانه یعنی چه؟ اینکه ماریو شاراپوآ عزیز که به عنوان ورزشکاری متعهد سالانه موجب فخر کشورش و ما می‌شود موجب شده تنیس ورزشی زنانه شود؟ از آن طرف راجر فدرر چکاره است؟! به نظر شما چه ورزشی مردانه است؟ و کدام زنانه؟ جا دارد که یادی کنیم از سرنا ویلیامز قهرمان، همین طوری الکی!


عدم ورود مردان به ورزشگاه
راهکاری که یکی از کارشناسان خبره هوش خراش مطرح کرد این بود که به جای بررسی این موضوع که زنان به ورزشگاه بیایند و یا خیر، این مقوله را بررسی کنیم که مردان را از ورزشگاه بیرون بفرستیم تا ازاین طریق زنان به راحتی به ورزشگاه ها راه بیابند. این طرح با استقبال مسئولان روبه رو شده و قرار است که در کمیسیون موارد خاص بررسی شود. 


برگزاری بازی بدون تماشاگر
راهکار موثر دیگر این است که بازی‌های بدون حضور تماشاگر انجام شود تا نه مردان اعتراض کنند و نه زنان و ازاین طریق به راحتی همه گروه ها به هدف‌شان برسند.


عدم برگزاری بازی و ورود زنان به ورزشگاه
راهکار موثر دیگر این است که اصلا بازی انجام نشود، ولی درب ورزشگاه ها به روی زنان باز گردد تا به راحتی بتوانند به ورزشگاه‌ها بروند و از زمین چمن ورزشگاه فوتبال گرفته تا تشک کشتی را از نزیک ببینند.

سعید هوشیار/ روزنامه قانون


     
آی اسپورت
2015-04-12 16:17:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر