فهرست

کلوپ جدایی هوملز را تایید کرد: مدت‌ها است به یونایتد فکر می‌کند

آی‌اسپورت: یورگن کلوپ مربی بوروسیادورتموند تایید کرد مدافع وسط تیمش، متز هوملز به خروج از سیگنال آیدونا پارک در تابستان پیش رو فکر می کند و اولدترافورد مقصد احتمالی او است.کلوپ از هوملز به عنوان ستاره خط دفاعی خود تمجید کرده و گفته او به اندازه کافی برای بازی در منچستریونایتد خوب است ضمن اینکه هوملز مدتی است رویای انتقال به منچستر را در سر دارد.

این خبر کمی تعجب‌برانگیز است چون زمان زیادی نمی‌گذرد از آن وقتی که زرد و مشکی‌پوشان برای قهرمانی اروپا و آلمان مدعی بودند هرچند افت این فصلشان غیرقابل انکار است و قابل درک است که برخی از بزرگترین بازیکنان تیم بخواهند به تیم دیگری بروند تا امیدهای قهرمانی خود را در جای دیگری جستجو کنند.

لویی فن‌خال با وجود آنکه در تابستان گذشته مارکوس روخو را به خدمت گرفته از هوملز به عنوان یکی از بهترین مدافعان میانی جهان یاد کرده و همواره خواسته او را به تیم خود اضافه کند اما دیلی میل گزارش داده او تنها بازیکن دورتموندی مد نظر مربی هلندی شیاطین سرخ نیست چون آنها ایلکای گوندوغان را نیز دنبال می کنند و با پیشنهادی 15 میلیون پوندی درصدد جذب او هستند.

روخو مدتی زمان برد تا در ترکیب تیم فن‌خال جا بیفتد اما در حال حاضر یکی از بهترین مدافعان تیم است و ثبات بیشتری نسبت به جانی اوانز، فیل جونز یا کریس اسمالینگ دارد. اما هوملز 26 ساله که با کمک به آلمان برای کسب قهرمانی جهان اعتبار بیشتری برای خود به دست آورده، پیش از این به سر الکس فرگوسن قول داده بود اگر از دورتموند جدا شود به یونایتد می رود. البته برخی این قول را چندان باارزش نمی دانند اما به هر حال نشانه‌ای است از اینکه در تابستان پیش رو این انتقال صورت می گیرد.

فن‌خال در تابستان 2009 هدایت بایرن‌مونیخ را به دست گرفت درست همزمان با انتقال هوملز به نورث راین وستفالیا اگرچه قبل از ورود او این انتقال عملی شده بود. شش سال بعد مربی هلندی شاید موفق شود بازیکن مورد علاقه خود را به دست آورد البته استانداردهای حال حاضر هوملز بسیار بالاتر رفته و او با قیمتی به مراتب گزاف‌‌تر راهی ترکیب شیاطین سرخ می شود. هر چه باشد هواداران منچستریونایتد خیلی خوشحال می شوند از اینکه کلوپ خود اقرار کرده هوملز در راه رفتن به تیم فن‌خال است چرا که او را یکی از باارزش‌ترین داشته‌های دورتموند می دانند.

     
آی اسپورت
2015-04-12 16:46:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر