فهرست
آنالیز بارسا: چهار اشتباهی که به تساوی با سویا منجر شد
آنالیز بارسا: چهار اشتباهی که به تساوی با سویا منجر شد

آنالیز بارسا: چهار اشتباهی که به تساوی با سویا منجر شد

آی‌اسپورت: آخرین باری که بارسلونا دو گل برتری خود نسبت به حریف را از دست داده بود در 19 ژانویه 2013 در دیدار با رئال سوسیداد بود و بعد از 87 بازی دوباره در دیدار در زمین سویا چنین اتفاقی افتاد. در آن بازی لیونل مسی گل اول را زد مثل بازی در سانچس‌پیس خوان و پدرو به گل دوم رسید اما چوری کاستر و آگیرچه بازی را به تساوی کشاندند.

سوء تفاهم نشود. این بازی سختی برای بارسلونا بود، مساوی 2-2 در زمین سویا برای این تیم لوییس انریکه نتیجه بدی نیست. اما بارسلونا چند اشتباه کرد که بدون هیچ ترتیبی از این قرار است:

1- کلودیو براوو، دروازه‌بان شیلیایی باید شوت از راه دور اور بانگا را دفع می‌کرد چون دستش به توپ رسیده بود.

2- لوییس سوارس، دو فرصت خیلی خوب را برای گلزنی از دست داد که یکی از آنها واقعا مقابل دروازه خالی بود ضمن اینکه چند موقعیت دیگر را نیز خراب کرد، او باید قبل از این که سویا به گل تساوی برسد، کار این تیم را تمام می کرد.

3- جرارد پیکه، روی گل کوین گامیرو توپ را لو داد و نتوانست پا به پای این مهاجم در لحظات پیش از به ثمر رسیدن گل حرکت کند. او در کنار براوو یکی از ارکان موفقیت دفاعی بارسلونا در هفته‌های اخیر بودند که با دو اشتباهشان یک امتیاز را به تیم میزبان تقدیم کردند اگرچه اشتباه دیگری مرتکب نشدند.

4- لوییس انریکه، نیمار را بیرون کشید در حالی که خوب بازی می کرد اما سوارس را در زمین نگه داشت در حالی که خوب نبود. ستاره برزیلی یکی از برجسته‌ترین نقاط قوت بارسا در نیمه اول بود که خطر ایجاد کرد، مدافعان سویا را به وحشت انداخت و بعد از پاس گل به مسی، گل بسیار زیبایی زد که بارسا را با دو گل جلو انداخت و تیم را در مسیر پیروزی قرار داد. شاید کمی حق داشت موقع تعویض اینقدر عصبانی باشد.

دو تعویض «ال‌لوچو» در نیمه دوم برای بارسا بی‌فایده بود،‌ او با آوردن ژاوی به جای نیمار به دنبال کنترل بازی بود که جواب نداد بلکه به سویا جرات جلوکشیدن و زدن گل تساوی را داد.

آمدن پدرو هم به جای اینیستا بعد از گل تساوی گامیرو، سودی نداشت. بارسا دو امتیاز حساس را از دست داد که ممکن است در آینده نه چندان دور برایش گران تمام شود.

     
آی اسپورت
2015-04-12 18:21:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر