فهرست
ایران با ویلموتس؛ کمی آرام‌تر و تهاجمی‌تر
ایران با ویلموتس؛ کمی آرام‌تر و تهاجمی‌تر

ایران با ویلموتس؛ کمی آرام‌تر و تهاجمی‌تر

آی اسپورت - شاید هنوز برای قضاوت در مورد ویلموتس و تاثیرات آن در تیم ملی خیلی زود باشد و از دو بازی دوستانه نمی‌توان به نتیجه قطعی رسید ولی چند فاکتور و تغییر مهم را می‌شود از سبک بازیِ تیم ملی متوجه شد. نکته اول آرامش روحی و روانی بازیکنان نسبت به دوران کارلوس کی‌روش است. بازیکنان با ذهنی آرام‌تر و بدور از حساسیت‌های کاذب و خشونت بازی می‌کنند که نمونه آن انجامِ تنها ۳ خطا در بازی با کره جنوبی و عدم دریافت کارت زرد و قرمز می‌باشد. همین تمرکز و آرامش در اجرای بدون نقص دستورات تاکتیکی کادر فنیِ تیم ملی و انجام بازی بهتر کمکِ شایانی می‌کند و از اعتراضات بی‌مورد به داور و رخ دادنِ اتفاقی شبیه به بازی با ژاپن جلوگیری می‌کند.

اما نکته دوم که کاملا مشهود است و سرمربی تیم ملی هم به آن اشاره کرد، میل به بازی هجومی در تیم است.هیچ کس منکر بازی‌های خوب خط دفاع تیم کارلوس کی‌روش نیست، تیمی که حتی در مقابل تیم‌های بزرگ دنیا هم خوب دفاع می‌کرد اما نقد همیشگی به تیم ملی بازی کنترلی شاگردان کی‌روش بود. مارک ویلموتس نشان داد که کاملا اعتقاد به بازیِ تهاجمی دارد و این گرایش را از چیدمان ترکیب تیم و همچنین آماری که در پایان بازی با کره به ثبت رسیده، می‌توان فهمید. در بازی‌ای که ما مهمان بودیم آمار مالکیت برابر داشتیم، بیشتر پاس دادیم و حتی شوت بیشتری به سمت دروازه کره جنوبی شلیک کردیم و کاملا برای حمله‌ها برنامه داشتیم.

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2019-06-11 21:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Milad6&4
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۰
بخش مهمی از آرامش برمیگرده به شخصیت هاشمیان،وقتی مربیت به جای کارای فنی و آرامش دادن به بازیکنا هر‌روز جنجال درست میکنه و زرت و زرت بیانیه مینویسه بازیکنا هم میشن مثل خودش که نتیجشو تو جام ملت ها دیدیم.امیدواریم با وجود وحید هاشمیان که به غیر از دانش فنی که داره از نظر شخصیتی فوق العادس بتونه فرهنگ اعتراض نکردن و تو تیم ملی جا بندازه
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر