فهرست
هدف بعدی روبرتو کارلوس: مربیگری یک تیم ملی
هدف بعدی روبرتو کارلوس: مربیگری یک تیم ملی

هدف بعدی روبرتو کارلوس: مربیگری یک تیم ملی

آی اسپورت – روبرتو کارلوس، مدافع سابق رئال مادرید و عضو تیم قهرمان جام جهانی 2002، تمایل خود را برای هدایت یک تیم ملی اعلام کرده است.

کارلوس در گفتگو با فولیا د سائو پائولو گفت: \" هدف من این است که سرمربی یک تیم ملی شوم. می دانم که باید راه درازی را طی کنم. به همین خاطر بازه زمانی خاصی برای این کار مشخص نمی کنم.\"

این ستاره 42 ساله برزیلی در حین گفتگو از ماریو زاگالو به عنوان فردی که از او الهام می گیرد نام برد. زاگالو دو جام جهانی 1958 و 1962 را به عنوان بازیکن، 1970 را به عنوان سرمربی و 1994 را در نقش مدیر فنی تیم ملی برزیل فتح کرده است.

از افتخارات کارلوس دردوران مربی گری اش می توان به قرار گرفتن در رده پنجم لیگ ترکیه همراه با سیواساسپور و کسب جایزه بهترین سرمربی لیگ این کشور اشاره کرد. او می گوید: \" مربی شدن بسیار آسان است. من بازیکن بسیار خوبی بودم و زندگی کردن زیر فشار را بلد هستم. فوتبالم را در بهترین باشگاه های جهان سپری کردم و این موضوع من را از نظر روانی کاملا آماده کرده است. \"

کارلوس پیش از این یک دوره مربیگری در پرو را پشت سر گذاشته و سپس به عنوان دستیار گاس هیدینگ در آنژی ترکیه مشغول به کار شد. او درباره برخوردش با مربیان بزرگ دنیا می گوید: \" من چیز های زیادی از مربیان بزرگ دنیا که با آن ها کار کردم یاد گرفته ام. زاگالو، پریرا، دل بوسکه، کاپلو، اسکولاری و روی هاجسون. \"

     
آی اسپورت
2015-04-12 22:49:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر