فهرست
قدرتِ مردم، مسئولیت مربی
قدرتِ مردم، مسئولیت مربی

قدرتِ مردم، مسئولیت مربی

یک/ اخم های گره کرده آقای مربی، زودتر از خودش از جلسه اول با فدراسیون خارج شدند. کارلوس، حتی حوصله مرتب کردن جیب شیک کت اش را هم نداشت و بعد از بگومگوی عجیب آحر با ترابیان، به سرعت سوار ماشین شد و شیشه ها را بالا کشید، تا به نگاهِ منتظر خبرنگارها پاسخی ندهد. کفاشیان، 85 درصد را برای جدایی کی روش کنار گذاشت و دیگر همه داشتند از جانشینان احتمالی او حرف می زدند. یکی نام شوشیچ را مطرح می کرد و دیگری از بیلسای 15 میلیون دلاری نام می برد و او را ارزان تر(!) از کی روش می دانست. ساعاتی بعد، وقتی که جهتِ تیترها، خطِ پایان کی روش و ایران را یادآوری می کردند، خبر اضافه شدن نماینده وزارت ورزش به مذاکره های کفاشیان با کی روش رسید. وزارت ورزش از مدت ها قبل، علیه سرمربی پرتغالی تیم ملی موضع داشت و به نظر می رسید این حضور، به معنای تسهیل جدایی سی کیو باشد اما مذاکرات 1+2 همه چیز را تغییر داد. حالا دیگر صحبت از ماندن و توافق بر سر جزئیات شده بود و مرد پرتغالی نیز با لبخند جلسه را ترک می کرد. حسنی خو به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان، حرف هایی کاملا متفاوت با آنچه در این ماه ها شنیده شده بود بر زبان آورد و نشان داد که لحن و نگاه این نهاد نسبت به ماجرای قرارداد کی روش، کاملا تغییر کرده است. او تاکید کرد که دولت و وزارت، کی روش را می خواهند. درست مثل مردم.


دو/ اولین زمزمه های جدی جدایی کی روش، درست پیش از آغاز تعطیلات کلید خوردند. سرمربی تیم ملی ایران در آستانه سال نو، وقتی همه رسانه های مکتوب و همچنین برنامه نود در تعطیلات به سر می بردند جدایی اش از تیم را اعلام کرد و حتی ترجیح داد در ویژه برنامه سال نوی شبکه سوم، در این مورد حرف نزند. پست ها، کامنت ها، توئیت ها و هشتگ ها اما به جای او حرف می زدند. بیشتر مردم، علاقه زیادی به ابقای سرمربی داشتند و این موضوع، از کامنت باران اینستاگرام رئیس جمهور گرفته تا مقایسه تکراری ظریف با گودرزی و جهت گیری شان نسبت به میل مردم، خودش را نمایان می کرد. در آخرین روزهای تعطیلات، مذاکرات لوزان نیز به نتیجه رسید تا مردم بیشتر باور کنند که «می شود». که این دولت، دولتِ فریادهای یک طرفه نیست و دولتِ توافق است. حالا دولت به یکی از اصلی ترین وعده هایش عمل کرده بود و مردم امیدوار بودند رضایت مردم در حوزه فوتبال نیز در نظر گرفته شود. قدرت شبکه های اجتماعی و اهمیت مردم برای دولت، بازی را عوض کرد و به نظر می رسد زمان زیادی تا بازگشت رسمی کی روش به تیم ملی ایران باقی نمانده است.


سه/ از لحظه قطعی شدن توافق تازه با فدراسیون، مسئولیت کارلوس کی روش در تیم ملی به مراتب بیشتر از گذشته خواهد شد. حالا، همه آدم های پرشماری که برای بقای او در فوتبال ایران تلاش کردند، همه آن هایی که به تجربه او و کلاس کاری اش دل بسته اند، همه آدم هایی که او را بهترین گزینه برای کار روی نیمکت تیم ملی دانسته اند و همه علاقه مندان به فوتبالی که به تصمیم ها، لیست ها و انتخاب های این مربی احترام گذاشته اند، در انتظارِ موفقیت فوتبال ایران با او هستند. کی روش به زودی، نفرِ اول تیمی خواهد شد که مردم ایران بیشتر از همیشه نگرانش بوده اند و بیشتر از همیشه برای رقم خوردن سرنوشت اش در جهتِ مطلوب شان تلاش کردند. این تیم، تیم همه آن هاست و با هر نتیجه اش، روزهای سخت تلاش اینترنتی برای ماندگار کردن کی روش را به یادشان خواهد آورد. آن ها از همین حالا، بی تاب تماشای دوباره تیمی هستند که باید 1156 روز و 20 ساعتِ دیگر، در روسیه باشد!

     
آی اسپورت
2015-04-13 02:03:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر