فهرست
پیش بازی هفته بیستم لیگ یک؛ جنگ بر سر سهمیه پلی آف
پیش بازی هفته بیستم لیگ یک؛ جنگ بر سر سهمیه پلی آف

پیش بازی هفته بیستم لیگ یک؛ جنگ بر سر سهمیه پلی آف

هفته بیستم لیگ دسته اول عصر امروز در شهرهای مختلف کشور آغاز خواهد شد. نگاهی بر بازی‌ها این هفته داریم.گروه \"الف\"

 

فولاد نوین اهواز – آلومینیوم هرمزگان

اهوازی‌ها در انتظار جشن قهرمانی

اگر مس در بازی‌های همزمان موفق به برد نشود و فولاد نوین هم در اهواز آلومینیوم را شکست دهد این تیم می‌تواند در فاصله‌ی دو هفته مانده به پایان جشن قهرمانی مقتدرانه خود را در خانه برگزار کند. شاگردان کوروش موسوی که فصلی رویایی را در فولاد نوین سپری کرده‌اند با صعود به لیگ برتر هم مجوز بازی در این لیگ را ندارند و باید خود را آماده‌ی شرایط جدیدی کنند. در دیگر سو آلومینیوم با شکست گیتی‌پسند در هفته‌ی قبل جایگاه خود در میانه‌های جدول را مستحکم‌تر کرد . تا حدودی از خطر سقوی رهایی یافت. این تیم اگر بتواند در اهواز فولاد نوین را شکست دهد بزرگترین شگفتی لیگ را رقم زده تا در 3 هفته مانده به پایان تنور مسابقات در گروه الف به اوج خود برسد چراکه فولاد نوین بعد از این بازی باید به مصاف مس برود.

 

 

مس کرمان – شهرداری اردبیل

میثاقیان ، ربیعی ؛ کدام یک موفق تر؟!

مس با اکبر میثاقیان هر چند در نیم فصل اول نتایج بسیار ضعیف و دور از انتظاری کسب کرد اما با جبران این امتیازات در نیم فصل دوم و کسب 22 امتیاز از 24 امتیاز ممکن در این نیم فصل، خود را به عنوان مدعی اصلی صعود به پلی‌آف معرفی کرده‌است. اما از زحمات محمد ربیعی نیز نمی‌توان به آسانی گذشت. این مربی از هفته دهم هدایت تیم اردبیلی را پذیرفت و با نتایج درخشان، شهرداری را از انتهای جدول پله به پله به رده‌ی سوم جدول کشاند. اگر شهرداری در کرمان مس را شکست دهد این بار این تیم است که می‌تواند محتمل‌ترین گزینه برای صعود به پلی‌آف باشد. شهرداری هفته‌ی قبل موفق شد پس از 13 هفته شکست ناپذیری، فولاد نوین اهواز را مغلوب کند.

 

 

نیروی زمینی تهران – نساجی مازندران

نساجی در تعقیب مس و شهرداری

نساجی به همراه مس و شهرداریسه گزینه اصلی صعود به پلی‌آف هستند. نساجی هفته‌ی گذشته نفت و گاز را شکست داد تا همچنان امیدوار باشد. نساجی که از نعمت هواداران پر شوری نیز بهره می‌برد، با توجه به نزدیکی فاصله تهران تا قائمشهر انتظار می‌رود شاهد حضور هواداران مازنی نیز در این بازی باشیم. اگر نیروی زمینی در این بازی شکست بخورد دیگر باید خودر ا آماده‌ی پذیرش سقوط به لیگ دو کنند. جالب است این تیم در ابتدای لیگ چندین هفته را با صدرنشینی سپری کرده بود و بعد از شکست‌های متوالی به انتهای جدول دوخته شد تا اکنون این تیم پس از سال‌ها حضور در لیگ یک بیش از قبل خطر سقوط را حس کند.

 

 

گیتی پسند اصفهان – استقلال اهواز

دیدار همسایه‌های جدولی

گیتی پسند پس از دو پیروزی متوالی هفته قبل مقابل آلومینیوم تن به شکست داد. اما استقلال در هفته‌ی قبل موفق شد در واپسین ثانیه‌ها تربیت نوین بخت برگشته را شکست دهد. گیتی پسند فقط یک امتیاز تا تیم رده‌ی نهم که به بازی پلی‌آف برای سقوط به لیگ دو خواهد رفت فاصله دارد و اگر نتواند در خانه خود مقابل حریف اهوازی به پیروزی برسد باید خود را آماده‌ی روزهای سختی در دو هفته‌ی پایانی کند. استقلال که نیم فصل را با نائب قهرمانی به پایان رسانده بود، گر در این بازی هم شکست بخورد باز هم چند رده سقوط خواهد داشت. این دو تیم در رده‌های ششم و هفتم جدول رده‌بندی حضور دارند.

 

 

نفت و گاز گچساران – ایرانجوان بوشهر

ایرانجوان در گچساران باج می‌هد؟!

هر دو تیم دیدار قبلی خود را با شکست پشت سر گذاشته‌اند. نفت و گاز در ده‌ی یازدهم حضور دارد و به نظر می‌رسد بعد از تربیت نوین سقوط کرده این تیم را هم سقوطی بنامیم. مگر آنکه اتفاقات غیر منتظره فوتبالی رخ دهد و این تیم هر با 3 برد متوالی خود را از قعر جدول جدا کند. ایرانجوان هم که این فصل را با شرایط نامساعد مالی پشت سر گذاشته، چند هفته‌ای است که نایج ضعیفی کسب کرده و اکنون در رده‌ی هشتم قرار دارد و حتی خطر سقوط هم این تیم را تهدید می‌کند.

 

 

تربیت نوین یزد – فجر سپاسی شیراز

تربیت در پی شکستن سنت چند هفته اخیر

این بازی بهترین فرصت برای فجر است تا با شکست تربیت نوین خود را تا حدودی از خطر سقوط نجات دهد. فجر هفته‌ی قبل مقابل دیگر تیم انتهای جدولی یعنی نیروی زمینی مساوی کرد و حالا فقط باید از این دیدار با پیروزی خارج شود. تربیت نوین که چند هفته‌ای است سقوطش قطعی شده، به رسم جوانمردانگی هر هفته در میادین حاضر شده و علی رغم شکست های متوالی، همچنان به راه خود ادامه می‌دهند که این خود قابل تقدیر است. این تیم هفته‌ی گذشته هفته در واپسین ثانیه‌ها یک امتیاز مقابل استقلال اهواز را از دست داد و چهارمین شکست متوالی‌اش در نیم فصل دوم را در کارنامه‌ی خود ثبت کرد.

 

 

 

گروه \"ب\"

 

مس رفسنجان – راهیان کرمانشاه

مس صدر را واگذار می‌کند؟

مس حتما باید از این دیدار پیروز از زمین بیرون آید تا همچنان در کورس مدعیان باشد. چرا که این تیم در هفته بیست و یکم به استراحت خواهد پرداخت. مس که چند هفته‌ای خوب نتیجه نگرفته، حالا 4 تیم دیگر را هم شریک خود در صدرنشینی می‌بیند. تنها چارهی راهیان برای باقی ماندن در لیگ پروزی مقابل مس رفسنجان است که بعید به نظر می‌رسه. هفته‌ی آخر این تیم باید استراحت کند. بنابراین در صورت عدم نتیجه گیری در این بازی باید کم کم این تیم را سقوط کرده بدانیم.

 

 

داماش گیلان – صنعت نفت آبادان

فرصت مجدد نفت برای صدرنشینی

داماش با 22 امتیاز  و حضور در رده‌ی ششم همچنان خطر را احساس می‌کند. این تیم هفته‌ی گذشته در دیداری خارج از خانه گل گهر را شکست داد تا کمی شرایط خود را بهبود ببخشد. در سوی دیگر میدان نفت آبادان حضو دارد. تیمی که هفته‌ی قبل در خانه از مس پذیرایی کرد و در نهایت هم برابر همین تیم به تساوی رضایت داد تا بهترین شانس برای صدرنشینی را از دست دهد. با توجه به استراحت پاس، اگر در بازی های همزمان مس رفسنجان پیروز نشود و نفت هم هر 3 امتیاز بازی را کسب کند، این بار این نفت است که خود را به عنوان صدرنشین جدید گروه ب معرفی خواهد کرد.

 

 

سیاه جامگان مشهد – فولاد یزد

مشهدی‌ها شانه به شانه صدرجدولی‌ها

این بازی خانگی فرصتی است که مشهدی‌ها به راحتی از دست نخواهند داد. سیاه جامگان با 32 امتیاز و به دلیل تفاضل گل در جایگاه چهارم قرار دارد. این تیم فصل گذشته به بازی پلی آف هم راه یافته بود که در مجموع رفت و برگشت مغلوب شد تا برای امسال مجددا اشانس خود را آزمایش کند و تا کنون نیز موفق بوده است. فولاد یزد 22 امتیاز دارد و در رده‌ی هفتم حضور دارد. هدف فولاد در این بازی در وهله‌ی اول کسب یک امتیاز بازی است تا برای دیدار بعدی خود در خانه خود را آماده کند. اگر فولاد در این بازی شکست بخورد و تیم‌های قعر جدولی در بازی‌های خود به پیروزی برسند، این فولاد است که باید خود را در جمع سقوط کنندگان ببیند.

 

 

شهرداری تبریز – پارسه تهران

خدادا شهرداری را نجات می‌دهد؟!

شهرداری نیم فصل دوم را با خداداد شروع کرد اما این مربی هم نتوانست نتایج درخشانی با شهرداری ارائه دهد تا بعد از گذشت 19 هفته شهرداری اکنون در رده‌ی نهم حضور داشته باشد و تاکنون یکی از سقوط کنندگان نیز باشد. پارسه شانه به شانه‌ی چهر تیم دیگر در صدر جدول رقابت‌های خود را ادامه می‌دهد. این تیم هفته‌ی قبل در خانه‌ی خود مقابل سیاه جامگان متوقف شد. پارسه اگر در این بازی شکست بخوریم باید یکی از مدعیان صعود مستقیم را از دور خارج کنیم.

 

 

شهرداری بندرعباس – گل گهر سیرجان

آخرین نفس‌های شهرداری در لیگ 1

شهرداری با 13 امتیاز آخرین نفس‌های خود را می‌کشد. به احتمال قریب به یقین در پایان این هفته باید شهرداری را هم سقوط کننده بدانیم. البته اگر این تیم در هر 3 بازی آینده خود با برد زمین را ترک کند این احتمال وجود دارد که سقوط نکند. گل گهر هفته‌ی قبل شکست سختی را مقابل در داماش تجربه کرد. گل گهر از این بازی باید حداقل یک امتیاز کسب کند تا به هفته‌های آینده و فرار از سقوط امیدوار باشند.

 

     
آی اسپورت
2015-04-13 12:23:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر