فهرست
مقایسه روز؛ این هم تقصیر وزارت ورزش است؟
مقایسه روز؛ این هم تقصیر وزارت ورزش است؟

مقایسه روز؛ این هم تقصیر وزارت ورزش است؟

آی اسپورت – اگرچه این روزها هواداران استقلال باز هم رو به تجمع مقابل باشگاه و انتقاد از مدیران این تیم آورده‌اند اما هنوز هم این نگاه در میان بخش بزرگی از آنها وجود دارد که باعث و بانی مشکلات استقلال، وزارت ورزش است که از پرسپولیس حمایت می‌کند و از استقلال نه! اما آیا عامل اصلی مشکلات استقلال مدیران این باشگاه هستند یا وزارت ورزش؟

از فهرست فصل گذشته استقلال تا امروز ۱۶ نفر جدا شده‌اند. از این ۱۶ نفر، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، روح‌الله باقری، آرمین سهرابیان و محسن کریمی در فهرست مازاد باشگاه قرار گرفتند، ایسما و منشا به صورت توافقی از استقلال جدا شدند، امید نورافکن به تیمش شارلروا برگشت، خسرو حیدری از فوتبال خداحافظی کرد، اللهیار صیادمنش به فنرباغچه پیوست، پژمان منتظری به دلایل غیر فنی از استقلال رفت و سیدمهدی رحمتی هم با مشکلاتی که در باشگاه برایش به وجود آمد به پدیده رفت. آیاندا پاتوسی هم به دلیل مشکلات ملی باشگاه، به بنی‌یاس امارات رفت. طارق همام برای فصل آینده به توافق نرسید و روزبه چشمی هم قراردادش با استقلال تمام شد و تمدید نکرد! امیرحسین اسماعیل‌زاده هم به درخواست خود از استقلال جدا شد. تا این جای کار، در میان تمام تیم‌های لیگ برتری، استقلال بیشترین خروجی را داشته اما در عوض جدایی این ۱۶ نفر استقلال فقط ۷ بازیکن جدید جذب کرده است! ضمن این که ممکن است چند بازیکن دیگر استقلال هم در روزهای آینده از این تیم جدا شوند.

اوضاع اما برای پرسپولیس کاملا متفاوت است! این تیم فعلا به جز سروش رفیعی و شایان مصلح که لیست مازاد کالدرون قرار داشتند، حتی یک خروجی هم نداشته است! البته بیرانوند و علیپور قصد لژیونر شدن داشتند و هنوز هم احتمال رفتن آنها وجود دارد اما فعلا پرسپولیس در بین تیم‌های لیگ برتر کمترین بازیکن جدا شده را داشته است. در ازای جدایی این دو نفر، پرسپولیس ۷ ورودی داشته و به دلیل پر شدن لیستش، باید حداقل یکی دو نفر دیگر را کنار بگذارد. احمدرضا احمدوند، امیر روستایی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، امیرحسین بیات و مهدی عبدی بازیکنانی هستند که تا این جای کار به پرسپولیس پیوسته‌اند.

مرور کوتاه این آمار نشان می‌دهد که دو تیم استقلال و پرسپولیس به اندازه مساوی بازیکن جدید به فهرست خود اضافه کرده‌اند اما تعداد خروجی‌های قطعی استقلال ۸ برابر تعدادی خروجی‌های قطعی پرسپولیس است. این همان اتفاقی است که تقریبا در سال‌های اخیر همواره رخ داده است. در تمام این سال‌ها اتفاقی که رخ داده این است: استقلال تعدادی زیادی از بازیکنان اصلی خود را از دست می‌دهد و تعدادی زیادی بازیکن جدید به خدمت می‌گیرد که طبیعتا همه آنها نمی‌توانند جای خالی جدا شده‌ها را پر کنند، اما پرسپولیس اسکلت اصلی خود را حفظ می‌کند و تغییرات کمتری در فهرست خود و ترکیب اصلی‌اش ایجاد می کند. نتیجه این اتفاقات هم از قبل قابل پیش‌بینی است. پرسپولیس از همان ابتدا با هماهنگی و قدرت خوبی وارد بازی‌ها می شود و امتیازات زیادی را جمع‌آوری می‌کند ولی استقلال تا به جمع‌بندی نهایی درباره ترکیب اصلی خود برسد، نیمی از فصل سپری شده و امتیازات زیادی هم از دست رفته است.

جدا از فضایی که درباره نگاه متفاوت وزارت ورزش به این دو تیم وجود دارد -که اصلا به آن معتقد نیستم- بهتر است هواداران استقلال به این فکر کنند که چرا در پایان یک فصل، 3 بازیکن قدیمی که کاپیتان‌های اول تا سوم تیم هم هستند، به دلایل غیرفنی و فقط به خاطر جو بدی که در باشگاه وجود دارد، از استقلال می‌روند؟ یا این که چرا مدیران باشگاه، به جای حفظ پاتوسی که کاملا در ترکیب تیم جا افتاده، به دنبال جذب بازیکنانی می‌رود که معلوم نیست به درد تیم خواهند خورد؟ آیا مدیران باشگاه به جای هزینه برای جذب چند هافبک متوسط نمی‌توانستند پاتوسی را نگه دارند؟ چرا قراردادها در استقلال به شکلی بسته شده که امثال روزبه چشمی و علی کریمی به راحتی می‌توانند تیم را رها کنند و با وجود نداشتن پیشنهادهای قابل توجه، به دنبال لژیونر شدن بروند اما در پرسپولیس، علیرضا بیرانوند و علی علیپور، با وجود داشتن پیشنهادهایی به تعداد انگشتان یک دست، نمی‌توانند پرسپولیس را ترک کنند و در تمرینات پیش‌فصل هم شرکت می‌کنند؟ چرا مدیران پرسپولیس موفق به حفظ محمد نادری که بازیکن کورتریک بلژیک است می شوند اما استقلال نمی تواند نورافکن را نگه دارد و مجبور می‌شود او را به شارلروا بازگرداند؟ به نظرم این‌ها سوالاتی است که پاسخ آنها را نه وزیر و اطرافیانش، بلکه مدیران باشگاه استقلال بدهند.

۴۸ ۱۳  
آی اسپورت
2019-07-18 21:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
تاج
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۲۶
iq جان، مدیران استقلال گماشته شده از جانب وزیر ورزش هستند !!
حرف حساب
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۰۶
انگار عرب و نبی رو که برانکو رو فرار ی دادند از طرف وزارت ورزش اسراییل انتخاب شدند؟؟؟! یکم عقل و شعور هم چیز خوبیه!
HHEE
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۱
الان این ابله فکر کرد خیلی کامنت هوشمندانه ای داده؟ از فشار زیر پرسپولیس بودن مغزشون کپک زده بعد درباره آی کیو هم حرف میزنن. از احمقانه بودن استدلالاتون همین بس که تو این همه سال یدونه مدرک محکمه پسند واسه مزخرفاتتون پیدا نکردید و فقط به دو لپی لمبوندنِ فلان پرسپولیسیا بسنده کردید و هر چی دروغ ساختید باور کردید. حالا الاغایی با این حد از ضریب هوشی درباره آی کیو حرف میزنن.
سیامک
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۰۵
ندظشیزکمیرکتشسسز
اهواز آبی
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۰۷
مدیر منتصب کیه؟!
ehsan
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۳
چرت و پرت ... ما پرسپولیسیا حاضریم مدیرمونو با مدیر استقلال عوض کنیم! مگه فرقی دارن؟! جفتشون بدرد نخور.
ایرانی
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۳۴
اقای نامداری همین مدیران دو تیم رو وزارت ورزش تعیین می کند پس مقصر اصلی وزارت ورزش است
nomad
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۴
به نظرت به خاطر پولی نیست که به پرسپولیس جناب وزیر تزریق میکنه و به استقلال فقط گشنگی میده؟؟؟؟
وزیر ورزش به جرات یکی از کثیف ترین افراد هست که در فوتبال ایران ظهور کرده
...
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۴
بیچاره کیسه گشنه که مهاجم میلیون یورویی میگیره
مازیار
پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۵۴
بعضی تحلیل ها رو نمیشه با تحلیل جواب داد باید با فحش جواب داد.آقای خبرنگار محترم مگه هیات مدیره و مدیران باشگاه رو ما منصوب میکنیم؟مگه مدیران باشگاه به هوادار پاسگو هستند؟مگر مدیران باشکاه با میل و خواست هواداران گمارده میشن؟دو تیم اسنقلال و پرسپولیس به اندازه هم مدیر عوض کردن ولی چرا همیشه ترکیب پرسمولیس کاملا حفظ میشه ولی ترکیب استقلال صددرصد تغییر میکنه؟تنها چیز ثابت این وسط وزارت ورزشه که برای اونها مدیریت خوب و ثبات به همراه داره و بزای استقلال مدیرای بی عرضه و تغییر به ارمغان داره
پیمان
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۴۶
دوست خبرنگار این مطلب شما فقط رد گم کردنه امروز ترانسفر مارکت باشگاه استقلال و سال سود دهی و پرسپولیس و با بیلان منفی زیان ده اعلام کرده منطقی باشید خارج از تعصب پول برانکو و طلب رسن و باقی خارجی ها از کجا اومده وقتی زیان مالی دادن از کجا وحید امیری جذب شده تک تک بازیکن های دو تیم با هم مقایسه کنید از گلر تا حمله ببینید تیم پرسپولیس چقدر بالا اینا پول داده اون وقت با تیم رقیب مقایسه کنید پولشون از کجا اومده بر عکس استقلال تلاش کرده پولشو امروز از فیفا گرفت داد به بدهی صیادمنش و فروخت تا تیم زنده بمونه سال گذشته تیام جباروف امید ابراهیمی واسه نبود پول رفتن ولی چقدر هزینه بودیمیر شد واقعا شما اگه شرافت خبرنگاری دارید بنویسد پسر طاهری مدیر عامل قبل پرسپولیس مگه ۳۰۹۰ دستشون نبود پولهاش کجا رفت بچه های سلطانیفر و داورزنی کجای این بازی کثیف هستن و پولی که به پرسپولیس تزریق میشه از کجا میاد اینا نه بازیکن فروختن بارها هم گفتن تمام طلب سال قبل از تبلیغات و غیره گرفتن همینجوری سر انگشتی حساب کنی بالای ۱۲۰میلیارد هزینه این تیم قرار بشه از کجا و چطور اگه شرافت قلم داری بگو
۹
Mojtaba
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۶:۰۶
بجای این همع نق نق پاشو برو توسامانه هواداری به تیمت کمک کن تا متوجه بشی پرسپولیس پول برانکو رو نداده جاش خرج تیم کرده تا بعدا تکلیف برانکو مشخص بشه عوضش استقلال پیش پیش پول صیادمنش رو داده به شفر
۳ ۱
...
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵
کیسه پول شفر رو تا زمانی که سرمربی تیم بوده پرداخت کرده و طلب فصل اینده اش رو هم میخواد. پول برانکو هم فرستادن سفارت ایران تو کرواسی واسه پروپیج که کیسه محروم نشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر