فهرست
گزارش اختصاصی آی اسپورت؛ استقلال و پرسپولیس باز هم مشتری ندارند/ اجاره 3ساله به جای فروش
گزارش اختصاصی آی اسپورت؛ استقلال و پرسپولیس باز هم مشتری ندارند/ اجاره 3ساله به جای فروش

گزارش اختصاصی آی اسپورت؛ استقلال و پرسپولیس باز هم مشتری ندارند/ اجاره 3ساله به جای فروش

آی اسپورت- هنوز هم سازمان خصوصی سازی اعقتاد دارد نیازی به تخفیف در رقم فروش تیم ها نیست و خریداران باید 290 میلیاردتومان پرداخت کنند. البته با این توضیح که تنها 20درصد مبلغ در ابتدا به صورت نقدی پرداخت خواهد شد که 58 میلیارد تومان است. 232میلیارد باقیمانده هم باید در اقساط 5 ساله پرداخت شود که با یک حساب سرانگشتی قسط ماهیانه آن حدود 4میلیارد تومان خواهد بود. بر اساس اطلاعیه سازمان خصوصی سازی  9 اردیبهشت ساعت 2 عصر در محل سازمان خصوصی‌سازی مزایده سوم برگزار شود. آخرین فرصت ارائه پاکت‌های پیشنهادی خریداران تا پایان وقت اداری روز 8 اردیبهشت خواهد بود.


باز هم خریداری در کار نیست!

اما در این بین اخباری شنیده می شود که انگار نباید سومین دوره مزایده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را هم جدی گرفت. در روزهای گذشته همه حسین هدایتی را به عنوان خریدار قطعی پرسپولیس معرفی می کنند، اما بر اساس اخبار غیررسمی او این بار هم سرخ های تهران را نمی خرید. هدایتی که این روزها حتی تبلیغ روی پیراهن پرسپولیس را به «استیل آذین ایرانیان» اختصاص داده، در دو مرحله قبلی مزایده اعتقاد داشت، قیمت 290 میلیاردی برای فروش باشگاه ها بیشتر است. از آن سو هم سازمان خصوصی سازی بعد از دو مزایده که با رقم 290 میلیارد تومان برگزار کرد و کسی برای خرید تیم ها پا پیش نگذاشت، حالا باز هم رقم پایه مزایده را کاهش نداده. با این حساب چه اتفاقی خواهد افتاد.


اجاره سه ساله به جای خصوصی سازی

یکی از مدیرانی که از افراد تاثیرگذار هیات رییسه فدراسیون فوتبال به حساب می آید و البته در وزارت ورزش هم نفوذ دارد، در گفت وگو با آی اسپورت از سرنوشت فروش دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت. او به خبرنگار آی اسپورت گفت: « این بار هم مطمئنیم کسی برای خرید دو باشگاه ثبت نام نمی کند. حتی در وزارت ورزش هم می دانند که سومین مزایده هم فایده ای ندراد چرا که اگر بنا به خرید تیم ها با این قیمت بود، در دو مزایده قبلی حداقل یک پیشنهاد برای خرید به سازمان خصوصی سازی ارسال می شد.» اما با این حال وزارت ورزش ترفندی دارد که برای فصل بعد دیگر مسئولیت هزینه های این دو تیم را نداشته باشد: «قرار است دو باشگاه به صورت سه ساله به دو تیم مدیریتی واگذار شود. این دو تیم مدیریتی هزینه ای برای اجاره استقلال و پرسپولیس پرداخت نمی کنند و البته حق درخواست کمک از وزارت ورزش را هم نخواهند داشت. آنها باید سالیانه رقم سی میلیارد تومانی بودجه دو  باشگاه را درامدزایی کنند ».


مستاجران چه کسانی هستند؟

از چند روز پیش قطعی شده که حسین هدایتی مستاجر سه ساله باشگاه پرسپولیس خواهد بود. او دو هفته ای می شود که مطمئن است و احتمالا کارش را به عنوان مالک سه ساله باشگاه بعد پایان فصل آغاز خواهد کرد. اما مشکل باشگاه استقلال است. جایی که بهرام افشارزاده قول داده با حضور اسپانسرها می تواند پروسه استیجاری سه ساله استقلال را از سر بگذراند. او در این سه سال باید رقمی بالای 100میلیارد تومان را صرف هزینه های جاری باشگاه استقلال کند که کار راحتی نیست. اما او وعده داده که این کار را با کمک اسپانسرها انجام می دهد.

 

 

 

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-13 16:29:23
نظر دهید

۱ نظر
سینا
دوشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۴، ۲۰:۵۳
الکی میگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر