فهرست
رمزگشایی حکم کرار: تا هر وقت دلش خواست می‌ماند و بازی می‌کند!
رمزگشایی حکم کرار: تا هر وقت دلش خواست می‌ماند و بازی می‌کند!

رمزگشایی حکم کرار: تا هر وقت دلش خواست می‌ماند و بازی می‌کند!

آی اسپورت – هافبک جنجالی استقلال بعد از حاشیه‌های مختلف، یک سال محروم شده است. بر اساس قوانین ورزشی، محرومیت بازیکن بلافاصله بعد از اعلام حکم اجرا می‌شود اما محرومیت کرار تبصره‌های متعددی دارد. کرار تا پایان فصل می‌تواند بدون هیچ مشکلی در ایران بازی کند و برای فصل آینده محروم است. البته اگر استقلالی‌ها تصمیم به تمدید قرارداد کرار بگیرند، باز هم او محروم نمی‌شود و می‌تواند تا هر زمان که قراردادش را تمدید کند در ایران باقی بماند.

این توضیحاتی است که علی‌اکبر محمدزاده به سایت ورزش‌سه داده است: «ما جریمه‌ای برای کرار در نظر گرفتیم که اگر فصل آینده در ایران نبود، دیگر نتواند با تیمی قرارداد ببندد. البته ایشان با استقلال قرارداد اما شاید استقلال نخواهد با این بازیکن تمدید کند که در این صورت محرومیت اتوماتیک اعمال خواهد شد، اما اگر قراردادش را با استقلال ادامه دهد، مانعی برای بازی او نیست.»

با این شرایط، عملا کرار فقط از نقل و انتقال به یک تیم ایرانی دیگر محروم شده و تا هر زمان بخواهد می‌تواند در استقلال بازی کند. به گفته محمدزاده، قصد آن‌ها از این مدل جریمه، متضرر نشده استقلال بوده است: «ما می‌خواستیم متخلف را محروم کنیم و نه یک تیم را. بحث برخورد با کرار کافی بود و نباید باشگاهش از محرومیت او متضرر می‌ شد.» باشگاه‌ها با علم به شخصیت و رفتار بازیکن با آن‌ها قرار می‌بندند و این سبک جریمه، با نمونه‌های مشابه در سرتاسر دنیا مغایرت دارد. محمدزاده درباره مبنای این حکم توضیح می‌دهد: «در دیات و قصاص در این زمینه حرفی نیست چون حکم، حکم الله است. اما در مجازات و حد فرد باید تنبیه بشود. به همین دلیل هم هست که در سیستم قضایی بحث بر زندان زدایی است چون تاثیر زندان به خانواده مجرم می‌رسد.»

این حکم، تلفیق کاملی از قوانین ورزشی و قضایی است. بازیکنی که بخاطر مصاحبه‌اش از نقل و انتقالات داخلی محروم شده اما چون حکمش دیه و قصاص نیست و به حد مربوط می‌شود، همچنان در استقلال می‌ماند و هر چقدر خواست قراردادش را تمدید می‌کند.

     
آی اسپورت
2015-04-13 16:28:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر