فهرست
تهدید لهستانی برای تاج و تخت مسی
تهدید لهستانی برای تاج و تخت مسی

تهدید لهستانی برای تاج و تخت مسی

آی اسپورت - ده هفته از بوندسلیگا گذشته و موتور گلزنی لواندوفسکی خاموش نشده است. ستاره لهستانی بایرن مونیخ در تمام هفته‎های سپری شده از لیگ آلمان توانسته برای بایرن گلزنی کند و از این حیث یک کورد تاریخی را به نام خود ثبت کرده است. روبرت لواندوفسکی پس از 10 هفته از بوندسلیگا توانسته 14 گل برای بایرن مونیخ به ثمر برساند و به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد. روندی که این بازیکن طی می‌کند، می‌تواند او را در انتهای فصل به کفش طلای اروپا برساند. به خصوص که بدانیم لیونل مسی برنده 6 کفش طلا از جمله سه کفش طلای متوالی اخیر، فعلا تنها توانسته 5 گل برای بارسا در لالیگا به ثمر برساند. مصدومیت‌های ابتدای فصل باعث شده تا لیونل مسی 9 گل از نفر اول جدول گلزنان اروپا یعنی لواندوفسکی عقب باشد.

اگر تعداد کل گل‌های مهاجمان در سال میلادی 2019 را در نظر بگیریم، بازهم لواندوفسکی در صدر قرار می‌گیرد. او 38 بازی برای بایرن و تیم ملی لهستان در سال 2019 انجام داده و 38 گل نیز به ثمر رسانده است. به عبارتی او در هر بازی حداقل موفق به زدن یک گل شده است. لواندوفسکی تنها در بازی سوپرکاپ آلمان بود که نتوانست برای بایرن گلزنی کند. پس از ستاره لهستانی، لیونل مسی قرار دارد که در 39 بازی موفق به زدن 36 گل شده است.

هم لواندوفسکی و هم مسی در هفته جاری موفق به گلزنی برای تیم‌های شان شدند. لواندوفسکی تک گل بایرن در شکست سنگین 5-1 از فرانکفورت را به ثمر رساند و لیونل مسی هم در شب شکست 3-1 بارسا برابر لوانته، تک گل آبی‌اناری‌ها را به ثمر رساند. بعد از این دو مهاجم، کیلیان امباپه ستاره پی‌اس‌جی قرار دارد که در 32 بازی خود در سال 2019 توانسته 31 گل به ثمر برساند. دو ماه تا پایان سال 2019 باقی مانده و رقابت بین این سه مهاجم برای کسب عنوان بهترین گلزن سال ادامه خواهد داشت. رقابتی که بی‌شک جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر نیز خواهد شد.

۱    
آی اسپورت
2019-11-04 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر