فهرست
آقای فتحی! یک جا پاسخگو باش!
آقای فتحی! یک جا پاسخگو باش!

آقای فتحی! یک جا پاسخگو باش!

آی اسپورت - بالاخره رای سوپرجام جنجالی سال ۹۷ اعلام شد و دادگاه CAS پرسپولیس را برنده این بازی اعلام کرد تا یک شکست سنگین به مجموعه باشگاه استقلال وارد شود. تعویق چندباره صدور حکم این پرونده باعث شده بود تا این طور به نظر برسد که ممکن است رای به سود استقلال صادر شود. اما این اتفاق نیفتاد و CAS در نهایت استقلال را با شوک بزرگی روبرو کرد. حالا مدیران استقلال که قبل از صدور این حکم هم حسابی از سوی هواداران تحت فشار بودند با مشکل بزرگی روبرو شده‌اند و باید پاسخگوی هواداران باشند. البته فتحی ساعاتی بعد از صدور حکم، کلا شانه خالی کرد و مدعی شد که این اتفاقات در دوران مدیریت او رخ نداده و مدیران قبلی باید پاسخگوی این اتفاق باشند. در این باره، تا بخشی از ماجرا حق با اوست. بازی نکردن استقلال در سوپرجام در دوران مدیریت افتخاری و همکارانش رخ داد و آنها باید در این باره پاسخ بدهند اما کشاندن پرونده به دادگاه، هزینه‌های چند هزار دلاری و امیدوار کردن هواداران استقلال به پیروزی در این پرونده، در دوران مدیریت فتحی و همکارانش انجام شد و آنها حداقل باید پاسخگوی این بخش از ماجرا باشند. مهمتر از هزینه‌های دلاری و بین‌المللی شدن این پرونده که در نهایت با باخت استقلال به پایان رسید، امیدوار کردن هواداران استقلال به پیروزی در این پرونده بود. فتحی می‌گوید هیچ وقت قول پیروزی را نداده اما خطیر که معاون فتحی بود بارها در این باره مصاحبه کرده بود و حتی از پرسپولیسی‌ها خواسته بود خودشان کاپ سوپرجام را که از سازمان لیگ تحویل گرفته‌اند پس بدهند چون به زودی مجبور خواهند شد که آن را برگردانند! این جملات اگر به معنای وعده پیروزی استقلال در دادگاه نیست، چه معنی دیگری می‌دهد؟ فقط کافی است چند تا از شوخی‌ها و کری‌های پرسپولیسی‌ها با رای CAS را بخوانید تا ببینید استقلالی‌ها در چه وضعیتی قرار دارند. مثلا: «روی کاپ حک کنید: عاقبت فرار به ترکیه» یا «حتما همه دنیا باید می‌فهمیدند که به ترکیه فرار کردید؟» 

۱۱ ۱  
آی اسپورت
2019-10-10 01:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Redarmys
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، ۰۲:۱۴
ادعاهای مضحک فتحی و خطیرِ واقعا خطر را بررسی کنیم و بخندیم:

خطیر خطر:

(۱. خبر دارید پرسپولیسی‌ها دو هفته دیگر می‌خواهند کاپ قهرمانی سوپرجام را تحویل بگیرند؟
پیشنهاد می‌کنم جام را نگیرند، چون باید در آینده‌ای نزدیک آن را پس بدهند. قطعاً با صدور رأی دادگاه CAS این اتفاق خواهد افتاد).
بخندیم به حماقت کسانی که اندازه ماهی هم حافظه ندارن:))))

۲. زمان: 15:05 1397/08/25 بازدید: 22,591
فتحی: به تغییر رای سوپر جام خوش‌بین هستیم
سرپرست باشگاه استقلال می گوید سازمان لیگ صلاحیت سه بر صفر اعلام کردن نتیجه مسابقه را نداشته است.
به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در گفت و گوی تلویزیونی درباره موضوع سوپر جام صحبت های جدیدی را طرح کرده است. فتحی در بخش اول صحبت های خود درباره شانس بازگشت رای برای استقلال، بیان کرد: بعد از حضور در استقلال با شفافیت و صداقت کامل صحبت کردم و یک لحظه و یک جمله بی صداقت صحبت نکردم. از روزی که به استقلال آمدم، نتیجه سه بر صفر شده بود و من خیلی زود پیگیری را آغاز کردم. به دوستان نیز گفتم اگر رای درست و خواسته صحیح باشگاه استقلال اجابت نشود، ما به مراجع بالاتر مراجعه می کنیم و به دادگاه cas شکایت کردیم.
وی ادامه داد: لایحه دفاعی ما 24 صفحه است. سازمان لیگ فاقد صلاحیت برای اعلام کردن نتیجه بازی است و اگر این را اعلام نمی کردند، شاید ما بر می گشتیم و بازی می کردیم. ما یک لایحه مفصل و با استناد به بحث حقوقی به دادگاه عالی ورزش ارائه کردیم. خیلی به این موضوع خوش بین هستیم که رای به نفع استقلال صادر شود. فدراسیون و سازمان لیگ از دادگاه عالی ورزش درخواست کرده تا فرصت 2ماهه برای بررسی داشته باشد اما دادگاه عالی ورزش ضمن مخالفت، تنها 7 روز فرصت داده است:)))))

۳. زمان: 16:37 1397/06/15 بازدید: 20,222
شفر نیازی به دستیار جدید ندارد؛

فتحی: شکایت سوپرجام را به سوئیس می‌بریم

سرپرست باشگاه استقلال عنوان کرد برای گرفتن حق این تیم در سوپرجام به دادگاه حکمیت ورزش شکایت خواهند کرد.
به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین فتحی در گفت وگو با رادیو جوان درباره حواشی پیرامون استقلال درباره دیدار سوپرجام، مسابقه آسیایی مقابل السد قطر، پرداخت مطالبات، شکایت یازالده گومز، اضافه شدن مربی به کادر فنی آبی‌ها و پاس شدن چک مرتضی تبریزی توضیحاتی ارائه کرد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

سوپر جام؟

من قبلا هم گفته بودم که حتما اعتراض می کنیم. به نظر بنده ضمن احترام به دوستان، این رای مبتنی بر انصاف و قوانین فوتبالی نبوده است. قطعا به مراجع بالاتر اعتراض می‌کنم. ما مستحق نتیجه سه بر صفر نیستیم و بازی باید دوباره برگزار شود. من لحظه‌ای برای حق استقلال کوتاه نخواهم آمد. مراجع بالاتر یعنی دادگاه حکمیت ورزش در سوئیس است. من بعد از اعلام رسمی رای‌مان، ظرف مدت قانونی کار را انجام می‌دهیم. اینکه رای به نفع ما صادر شود یا نه را باید دادگاه مشخص کند. ما وظیفه مان ارائه مدارک است. ما همین کار را با استیناف داشتیم. با وجود اینکه ما را دعوت نکردند، نماینده ما با اصرار بنده، مستندات را ارائه داد:))))

۴.
سرپرست باشگاه استقلال می گوید هنوز حکم قطعی درباره پرونده گومز صادر نشده است و این باشگاه به رای دادگاه امیدواری زیادی دارد.
به گزارش "ورزش سه"، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در برنامه ورزش و مردم و در واکنش به اظهارات حسن‌زاده گفت: من فرمایشات دوست و برادر ارجمندم جناب آقای حسن زاده را گوش کردم و دوست داشتم زمانی که ایشان صحبت می‌کردند در خدمتشان باشم. متاسفانه رای کمیته انضباطی و استیناف علیرغم تمام احترامی که برای این دو مرجع قائل هستم، مبتنی بر عدالت، انصاف و موازین حقوقی نبوده است. باشگاه استقلال این حق را بر خودش قائل است که به مراجع قانونی اعتراض کند.
او درباره صحبت‌های حسن‌زاده راجع به حضور نماینده باشگاه استقلال در آن جلسه گفت: آقای ملکی در جلسه شورای تامین استان حاضر شد و نام این شورا روی خودش هست. این شورا مرجع حقوقی نیست که تصمیم بگیرد. سه روز قبل از بازی سازمان لیگ به غلط و خلاف بازی را لغو کرده است. این اصل بدیهی و حقوقی است که وقتی بازی لغو می‌شود، نتیجه تجدید بازی است. نتیجه عدم حضور سه بر صفر است. این را اصلا کمیته استیناف عنایتی به آن نداشته است. همچنین کمیته استیناف یک تخلف آشکار مرتکب شده است. یک اصل بدیهی حقوقی داریم مبنی بر قانون منع تجدید مجازات در تجدید نظر. مثل اینکه من به حبس ابد محکوم شوم و درخواست تجدید نظر بدهم و در تجدید نظر مرا به اعدام محکوم کنند. ما به حکم اعتراض کرده‌ایم و به اضافه سه بر صفر، پنجاه میلیون هم جریمه شده‌ایم. این مسئله هم مخالف با اصول بدیهی و پذیرفته شده حقوقی است و هم با بند چهار ماده صد و شش آیین نامه انضباطی مغایرت دارد که به صراحت می‌گوید کمیته استیناف نمی تواند مجازات کمیته انضباطی را تشدید کند. متاسفانه به غلط کمیته محترم استیناف مبادرت به صدور یک رای خلاف واقع کرده و من به عنوان مسئول، سرپرست و نماینده خیل بزرگ هواداران استقلال این حق را برای خودم قائلم که به جد در مراجع بین المللی پیگیر حق و حقوق باشگاه استقلال و هوادارانش باشم:))))

۵. علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم ، درباره این موضوع اظهار داشت: به خاطر احقاق حقوق به حق هواداران مجبور شدیم به دادگاه CAS شکایت کنیم. اگر سیستم حقوقی درست در بدنه فدراسیون وجود داشت، هیچ وقت مجبور نمی‌شدیم هزینه کرده و شکایت کنیم، اما چون متأسفانه حق ما و هواداران ضایع شده، مجبور شدیم برای احقاق حق، مدیریت کرده و با کمترین هزینه ممکن شکایت کنیم.
وی افزود: ما درخواست یک قاضی برای بررسی پرونده کرده بودیم، اما دوستان در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درخواست سه قاضی کرده تا هزینه سه برابری به ما تحمیل کنند که خوشبختانه دادگاه CAS با درخواست دوستان مخالفت کرد. در مرحله بعدی، به دلیل اینکه مسافرت به سوئیس گران‌ است و هزینه زیادی در برمی‌گیرد، برای کاهش هزینه درخواست کردیم دادگاه‌مان در دفتر CAS در ابوظبی برگزار شود. قاضی همان قاضی است، اما دوستان دنبال مسافرت لاکچری بودند و فدراسیون و سازمان لیگ هر دو درخواست کردند دادگاه در لوزان سوئیس برگزار شود.
معاون ورزشی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: هدف دوستان از این کار چه بود؟ آیا می‌خواهند پول بیت‌المال هزینه شود؟ در روند پرونده و نوع قاضی تفاوتی ایجاد نمی‌شد و تنها هزینه کمتری برای کشور صورت می‌گرفت. شما این وسط چه اهدافی را دنبال می‌کنید؟ آیا دنبال مسافرت لاکچری هستید؟ به افکار عمومی جواب بدهید که هدف‌تان از برگزاری دادگاه در لوزان سوئیس چیست؟ این هزینه‌ها چه از طرف فدراسیون صورت بگیرد، چه باشگاه استقلال، پول بیت‌المال است که هزینه می‌شود. آیا هدف‌تان ضربه زدن به باشگاه استقلال است یا مسافرت کردن به سوئیس؟ مطمئن باشید باشگاه استقلال از هزینه مسافرت به سوئیس برمی‌آید، اما شما باید به افکار عمومی پاسخ بدهید که هدف‌تان چه چیزی بوده است. آقای تاج در فدراسیون شما چه می‌گذرد؟ آیا شما از همه این مسائل که در پرونده سوپرجام در جریان است، باخبرید؟ آیا از اقدام مشاوران و وکلای حقوقی، دبیرکل و رئیس سازمان لیگ در این پرونده باخبرید؟:))))

۶. معاون ورزشی باشگاه استقلال با اعلام اینکه این باشگاه به رای کمیته استیناف برای دیدار سوپرجام شکایت خواهد کرد گفت: امیدوارم سازمان لیگ با اهدای جام به پرسپولیس اشتباه دوم را انجام ندهد.

به گزارش سایت استقلال جوان علی خطیر در گفت‌و‌گو با تسنیم, درباره صدور رای کمیته استیناف که در نهایت استقلال را بازنده دیدار سوپر جام فوتبال ایران اعلام کرد گفت: استدلال دوستان عزیز در فدراسیون فوتبال برای استنکاف و خودداری استقلال از انجام مسابقه اصلاً درست نیست. کجای دنیا سراغ دارید که یک سازمان برگزار کننده مسابقه (سازمان لیگ) خودش سه روز قبل از یک مسابقه، این بازی را لغو و بلافاصله نتیجه را سه بر صفر به نفع یک تیم اعلام کند. مگر می‌شود مسابقه‌ای که توسط سازمان لیگ لغو شده برنده داشته باشد؟

وی با بیان اینکه «ضمانت اجرای یک بازی لغو شده برگزاری مجدد آن بازی است نه اعلام نتیجه سه بر صفر به نفع یکی از تیم‌ها» اظهار داشت: دلیل نیامدن استقلال در سه روز منتهی به بازی از ترکیه به ایران این بود که سازمان لیگ خودش مسابقه ۲۹ تیر را سه روز قبل از بازی لغو کرده بود. کسی نمی‌تواند بگوید اگر سازمان لیگ مسابقه را از سه روز پیش لغو نمی‌کرد، باز هم استقلال از ترکیه به ایران برنمی‌گشت. اتفاقاً چون سازمان لیگ مسابقه را لغو کرده، استقلال به تهران بازنگشته است. روزانه ۲۰ پرواز از ترکیه به تهران وجود دارد و تیم می‌توانست در صورت لغو نشدن بازی به راحتی به تهران بیاید.

معاون ورزشی باشگاه استقلال تصریح کرد: هیچ صورت‌جلسه‌ امضا شده‌ای در شورای تأمین امضا از سمت باشگاه استقلال وجود ندارد که حتی اگر هم وجود داشت دلیل لغو بازی و اعلام نتیجه ۰-۳ از سمت سازمان لیگ نخواهد بود. جلسات شورای تأمین برای بحث مسائل امنیتی بازی, مسائل تماشاگران و بلیت فروشی و موارد دیگر است نه برای برگزاری یا عدم برگزاری بازی. وقتی استقلال به شورای تأمین نماینده می‌فرستد یعنی می‌خواهیم در بازی شرکت کنیم. حیطه اختیارات نماینده هم در حد نظرات مسائل امنیتی پیرامون برگزاری بازی است و نه بیشتر.

خطیر عنوان کرد: وقتی یک بازی رسمی از سمت سازمان لیگ به عنوان مسئول برگزاری بازی لغو (کان لم یکن) می‌شود, ضمانت اجرای بازی لغو شده, برگزاری مجدد بازی است و نه نتیجه سه بر صفر.همانطور که گفتم جلسه شورای تأمین با فرض برگزاری بازی به منظور تصمیم در جهت تأمین امنیت بازی تشکیل می‌شود. تصمیم درباره برگزاری و یا عدم برگزاری بازی در حیطه اختیارات شورای تأمین نیست. شورای تأمین می‌تواند به خاطر مسائل امنیتی پیشنهاد تغییر زمان بازی را دهد نه اینکه صورت‌جلسه لغو بازی را تنظیم کنند.

وی راجع به پیشنهاد به تعویق افتادن بازی سوپرجام نیز گفت: اتفاقاً اصرار باشگاه استقلال بر عدم برگزاری بازی در آن روز تمام و کمال در جهت حفظ امنیت کشور و کاهش تنش‌های امنیتی احتمالی بوده است. تصور کنید استقلال با تیم امید در بازی دربی ۴ تا گل از پرسپولیس می‌خورد آیا می‌توانستید جلوی عصبانیت و ناراحتی هواداران استقلال را بگیرید؟ پس پیشنهاد تغییر زمان بازی در آن شرایط به نفع دو تیم و یک پیشنهاد عقلانی در جهت حفظ امنیت کشور بوده است.

معاون ورزشی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: براساس ماده ۱۱۱ آئین‌نامه جدید انضباطی که می‌گوید « احکام قطعیت یافته رکن قضایی فدراسیون با رعایت شرایط قانونی مندرج در مرقررات شکلی و ماهوی در دادگاه داوری ورزش (CAS) قابل اعتراض در این نهاد بین‌المللی هستند» باشگاه استقلال این حق را دارد که درباره این مسئله در CAS شکایت کند و این کار را هم خواهد کرد. ما تا آخر این ماجرا را در CAS پیگیری خواهیم کرد.

خطیر با اشاره به صحبت‌های مطرح شده برای اهدای جام به پرسپولیس گفت: امیدوارم سازمان لیگ با اهدای جام به پرسپولیس اشتباه دوم را انجام ندهد. از زمان اعلام رای کمیته استیناف ۲۱ روز فرصت داریم که به CAS شکایت کنیم و تا صدور رای دادگاه عالی ورزش نباید جام به پرسپولیس داده شود. همانطور که آقای فتحی, مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کردند با قدرت موضوع را در CAS پیگیری می‌کنیم و سازمان لیگ هم طبق قانون نباید تا زمان اعلام رای این دادگاه جام را به پرسپولیس بدهد:)))))


۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر