فهرست
المپیاکوس - منچستر یونایتد: ضیافت سلطان یونانی از پسران مویس
المپیاکوس - منچستر یونایتد: ضیافت سلطان یونانی از پسران مویس

المپیاکوس - منچستر یونایتد: ضیافت سلطان یونانی از پسران مویس


آی اسپورت- سه شنبه شب از دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، منچستر یونایتد با روحیه ی خوبی به جدال حریف یونانی شان می روند.

این فصل آنطور که باید برای منچستر یونایتد قهرمان سه دوره ی لیگ قهرمانان خوب پیش نرفته و دیوید مویس در نخستین سال حضورش در باشگاه شیاطین سرخ، فهمیده که جایگزینی سرالکس فرگوسن تقریبا کاری غیرممکن است.

شاید فرم منچستر یونایتد در رقابت های لیگ برتر انگلیس خوب نباشد، اما آنها در لیگ قهرمانان عملکرد خوبی داشتند و به عنوان صدرنشین گروه آ راهی این مرحله از رقابت ها شدند؛ ضمن اینکه تنها سه گل در شش بازی مرحله ی گروهی دریافت کردند.

تمدید قرار وین رونی با شیاطین سرخ تا سال 2019 که روز جمعه گذشته منتشر شد خبر خوبی برای هوادران یونایتد بود؛ در حالی که این مهاجم ملی پوش انگلیسی 24 ساعت بعد از این خبر در برد 2-0 برابر کریستال پالاس گلزنی کرد.

-

-
پس از مصدومیت های تقریبا زیادی که یونایتد این فصل داشته، بازگشت رابین فن پرسی به ترکیب قطعا خوشحال کننده ترین خبر برای دیوید مویس است. این مهاجم هلندی این فصل در مجموع رقابت ها 14 گل زده که چهار تای آنها در پنج بازی اخیرش در لیگ زده شده.

-

-
مویس برای این بازی شرایط آمادگی بازیکنانی چون فیل جونز، رافائل دا سیلوا و جانی اوانس که همگی در برد شنبه شب در سلهورست پارک غایب بودند را بررسی خواهد کرد؛ در حالی که به نظر می رسد دنی ولبک با توجه به مصدومیتش از ناحیه زانو این دیدار را از دست می دهد.

خرید بزرگ زمستانی شیاطین سرخ یعنی خوآن ماتا نمی تواند در این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان یوناتید را همراهی کند، چرا که به همراه چلسی این فصل در لیگ قهرمانان بازی کرده.  با تمام این اوصاف دارن فلچر به لیست اروپایی لیگ قهرمانان منچستر یونایند اضافه شد.

آنها سه شنبه شب از دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف المپیاکوس، تیمی می روند که در رقابت های سوپر لیگ یونان فوق العاده هستند. المپیاکوس از فوریه سال گذشته به بعد در لیگ هرگز تن به شکست نداده و این فصل آمار فوق العاده و خیره کننده تفاضل گل 69+ با تنها 9 گل خورده در سوپر لیگ یونان دارند.

المپیاکوس یونان به شکلی خاص و کاملا دراماتیکی در جمع شانزده تیم نهایی این رقابت ها قرار گرفتند. آنها به لطف برتری در بازی های رو در رو برابر بنفیکا موفق شدند پس از پاری سن ژرمن صدرنشین، به عنوان تیم دوم گروه سی به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کنند.

میزبان پس از برد خوب 4-0 آخر هفته در بهترین فرم ممکن از سری رقابت های لیگ قهرمانان به میزبانی منچستر یونایند می رود. در آن پیروزی مارکو اسکیپوویچ مهاجم صربستانی المپیاکوس موفق به انجام یک هتریک تماشایی شد اما مثل خوآن ماتا ستاره ی یونایند، او هم نمی تواند در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان بازی کند

اما آن پیروزی به قیمت از دست دادن خاویر ساویولا مهاجم کلیدی المپیاکوی یونان تمام شد؛ چرا که به دنبال مصدومیت او، اسکیپوویچ فرصت بازی و درخشش پیدا کرد. بنابراین قطعا ساویولا به دیدار حساس سه شنبه شب برابر منچستر یونایند نمی رسد.

با اینحال، دو خرید زمستانی آنها، یعنی ارنان پرس و ایوان مارکانو هر دو برای دیدار سه شنبه در دسترس هستند؛ ضمن اینکه نلسون والدس هم که ماه گذشته به جمع آنها اضافه شده، با توجه به آسیب دیدگی که از ناحیه قوزک پا دارد حضورش برای این بازی مشخص نیست.

پیش بینی پیروز احتمالی این دیدار قطعا به هیچ وجه برای تیم میزبان جالب نیست. آنها در چهار دیداری که در رقابت های لیگ قهرمانان به مصاف منچستر یونایتد رفتند در هر چهار بازی با زدن تنها دو گل متحمل شکست شدند.

     
آی اسپورت
2014-02-25 09:02:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر