فهرست
شاهکار جدید یوزپلنگ ایرانی/ قهرمانی روی سنگ
شاهکار جدید یوزپلنگ ایرانی/ قهرمانی روی سنگ

شاهکار جدید یوزپلنگ ایرانی/ قهرمانی روی سنگ

آی اسپورت-  رضا علیپور شنازندی‌فرد، قهرمان سنگ‌نوردی سرعت در "بازی‌های جهانی" ( World Games) شد.سنگ‌نورد ایرانی در فینال "بازیهای جهانی" در لهستان بر دانیل بولدیرف از اوکراین غلبه کرد و مدال طلا گرفت.این اولین مدال طلای ایران تاکنون در تاریخ "بازی‌های جهانی" است. این دوره از مسابقات در لهستان برگزار شده است.

"بازی‌های جهانی" شامل آن دسته از ورزشهایی است که در بازی‌های المپیک جایی برای آنها درنظر گرفته نشده. این مسابقات هر چهار سال یک بار و معمولا یک سال پس بازی‌های تابستانی المپیک برگزار می‌شود.علیپور پیشتر نیز در مسابقات سرعت سنگ‌نوردی موفق به کسب مدال طلا شده بود. او در اردیبهشت در مسابقات جام جهانی نانجینگ چین در سنگ‌نوردی سرعت مردان در فینال الکساندر شیکوف از روسیه را با زمان ۵ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه شکست داد و قهرمان شد.

علیپور به دلیل سرعتش در سنگ‌نوردی به "یوزپلنگ ایرانی" نیز معروف شده است.رضا علیپور که ۲۳ سال دارد در پنج سال گذشته، قهرمانی ایران، سه نایب قهرمانی آسیا، پنج طلا و نقره و برنز در جام جهانی و مقام سوم قهرمانی جهان را در سال ۲۰۱۴ در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

۷ ۱  
آی اسپورت
2017-07-24 09:59:00
نظر دهید

۱ نظر
آرش
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۰۲
آقا فیلم مسابقات این اعجوبه رو ببینین. بهت آور و باورنکردنیه. به معنی کلمه از دیوار صاف بالا میره. انگار رو دیوار یک و دو پر میکنه انقدر سرعتش زیاده. یوز ایرانی برازنده این ورزشکاره واقعا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر