فهرست
سود ۱۴۵میلیون دلاری لندن از دوومیدانی ۲۰۱۷
سود ۱۴۵میلیون دلاری لندن از دوومیدانی ۲۰۱۷

سود ۱۴۵میلیون دلاری لندن از دوومیدانی ۲۰۱۷

آی‌اسپورت- مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی ۲۰۱۷ لندن نشان داد که این مسابقات بیش از ۱۰۷ میلیون پوند (۱۴۵ میلیون دلار) تاثیر اقتصادی مستقیم داشته. بررسی‌ها  نشان داده که بیش از یک میلیون نفر در مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی و مسابقات جهانی پارا دوومیدانی شرکت کرده‌اند. این مسابقات بیش از ۱۴۵ میلیون دلار تاثیر اقتصادی مستقیم داشته‌اند.

لندن اولین شهری است که دو مسابقات قهرمانی جهان را در یک سال در یک استادیوم برگزار کرده است. همچنین نظر سنجی که انجام شد نشان داد که ۹۱ درصد را مردم معتقد بودند که این برگزاری مسابقات در لندن مفید بوده است. سباستین کو، رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی درباره این مساله اظهار کرد: سال بسیار خوبی برای دوومیدانی را تجربه کردیم. در این سال مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در لندن را داشتیم که در آن شاهد رقابت تعداد بیشتری دوومیدانی کار در سطح بالاتر بودیم. همچنین تماشاگران بیشتری به استادیوم‌ها آمدند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که برگزاری مسابقات جهانی دوومیدانی برای لندن فایده زیادی داشته .

مسابقات جهانی پارا دوومیدانی لندن در ۲۳ سال اخیر موفق‌ترین دوره این مسابقات بوده است. در این بازی‌ها ۳۰۵ هزار بلیت فروخته شد که تنها ۱۰ هزار بلیت کمتر از بازی‌های پارالمپیک ریو بوده است. لندن قصد دارد بعد از این موفقیت دوباره برای میزبانی مسابقات سال ۲۰۱۹ نامزد شود.

صادق خان، شهردار لندن هم گفت: لندن موفقیت زیادی در برگزاری مسابقات قهرمانی جهان دوومیدانی داشت. بازی‌های ۲۰۱۷ نشان داد که هیچ شهری مانند لندن نمی‌تواند این طور مسابقات را برگزار کند. این میزبانی بدون شک نشان داد که لندن پایخت ورزشی جهان است.

ایسنا

     
آی اسپورت
2017-12-30 18:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر