فهرست
والورده و تهدید به استعفا؛ شوک در بارسلون؟
والورده و تهدید به استعفا؛ شوک در بارسلون؟

والورده و تهدید به استعفا؛ شوک در بارسلون؟

آی‌اسپورت- نه قهرمانی لالیگا و نه فتح باشکوه کوپا دل‌ری، هیچ‌کدام نتوانسته‌اند کابوس حذف از لیگ قهرمانان را از ذهن مدیران بارسلونا پاک کنند. پس از پیروزی درخشان ۵-۰ بر سویا و فتح کوپا دل‌ری، هوای بارسلونا کاملا آفتابی به نظر می‌رسد؛ به خصوص این‌که با کسب تنها یک امتیاز از بازی‌های باقی‌مانده، قهرمانی لالیگا نیز مسجل خواهد شد. در چنین شرایطی اوضاع در بارسلونا باید کاملا مساعد باشد ولی همه چیز ممکن است با تصمیمی که والورده به زودی اتخاذ خواهد کرد، از بین برود.

والورده تابستان گذشته جانشین انریکه  شد و قرارداد او تا ژوئن ۲۰۱۹ اعتبار دارد و هیچ برنامه‌ای از سوی مدیران باشگاه برای تمدید آن در نظر گرفته نشده است. در این میان، زمزمه‌هایی مبنی بر عدم تمایل برای ادامه حضور والورده در بارسلونا شنیده می‌شود.

صبح روز بازی فینال کوپا دل‌ری بود که موندودپورتیوو خبری منتشر کرد مبنی بر احتمال برکناری والورده در صورت ناکامی برابر سویا که این نشان می‌داد، فاصله‌ای آشکار بین والورده و مدیریت باشگاه ایجاد شده است.

همه چیز پس از شکست ۳-۰ برابر رم در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شروع شد و دیوار بی‌اعتمادی‌ها بین دو طرف بلندتر شد. مدیریت بارسلونا بر این اعتقاد است که والورده نتوانست تیم را پیش از بازی برگشت با رم به خوبی مدیریت کند و در حالی که برتری ۴-۱ بازی رفت، تقریبا حکم به صعود بارسا می‌داد، شکست عجیب ۳-۰ الیمپیکو همه پیش‌بینی‌ها را باطل کرد و بلوگرانا برای سومین سال متوالی از صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازماند.

در باشگاه بارسلونا، والورده را مقصر اصلی این فاجعه بزرگ می‌دانند و در این بین ادامه کار پپ سگورا و روبرت فرناندز، دو عضو ارشد کادر مدیریت بخش فوتبال بارسلونا نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

شاید پیروزی ۵-۰ بر سویا پاسخ محکمی از سوی والورده به منتقدان بود اما هنوز هم در بین مدیران باشگاه این اعتقاد وجود دارد که او سرمربی ایده‌آلی برای بارسلونا نیست و این عده فراموش کرده‌اند که والورده در چه شرایطی بارسا را تحویل گرفت.

تیمی که نیمار را از دست داده بود و در سوپرکاپ اسپانیا برابر رئال دو بار تحقیر شد، تا اینجای لالیگا حتی یک شکست را هم تجربه نکرده و در آستانه یک دبل بزرگ است (هشتمین در تاریخ باشگاه) با این حال شکست برابر رم و حذف بزرگ از لیگ قهرمانان، بر این دبل سایه بزرگی انداخته است.

طبق ادعای آ.اس، ارنستو والورده پس از قهرمانی تیمش در کوپا دل‌ری و در محفلی خصوص گفته است که به صورت جدی به ترک بارسا فکر می‌کند و به دلیل اختلاف نظر با بخش بزرگ و مهمی از کادر مدیریت باشگاه، دیگر انگیزه‌ای برای ادامه کار ندارد و به زودی تصمیم نهایی خود را به اطلاع خواهد رساند.

شاید جدایی والورده با استقبال خوبی هم از سوی باشگاه مواجه شود ولی شکی نیست که انتخاب سرمربی جدید با ایده‌هایی متفاوت، باعث بروز اختلافاتی در مجموعه بارسلونا خواهد شد به خصوص این‌که والورده مورد حمایت کامل ستاره‌های تیم نیز قرار دارد. اتفاقی مشابه سه سال پیش که آنچلوتی با وجود حمایت علنی ستاره‌های رئال از کار برکنار شد و سپس رئال با بنیتس در مسیر قهقرایی قرار گرفت.

استعفای سرمربی محبوب بازیکنان آن هم پس از دبل کردن در اسپانیا بدون شک می‌تواند منشا بحرانی جدید در بارسلونا باشد؛ بحرانی که بیشتر از همه مورد استقبال پایتخت نشینان قرار خواهد گرفت. بسیاری معتقدند که ارزش کار بارسا در این فصل با سرنوشت رئال در لیگ قهرمانان گره خورده است. اگر رئال در این فصل نیز قهرمان اروپا شود، دبل بارسا زیر سایه قرار خواهد گرفت و جدایی والورده نیز توجیه پذیرتر خواهد شد؛ در غیر این صورت باید دید مدیران بارسا شهامت پذیرش استعفای سرمربی محبوب را خواهند داشت یا خیر.

 

ورزش سه

۳ ۱  
آی اسپورت
2018-04-23 22:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا حلوا ارده
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۳۶
فکرکردی بارسا لنگ میمونه یه سوت بزنند فردا تو نیوکمپ دارم تیم میبندم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر