فهرست
همه تخم‌مرغ‌های زنوزی در سبد تراکتور
همه تخم‌مرغ‌های زنوزی در سبد تراکتور

همه تخم‌مرغ‌های زنوزی در سبد تراکتور

آی اسپورت- روزهایی که ماشین‌سازی تبریز در میان طرفداران این شهر خودنمایی می‌کرد، خبری از تراکتور نبود اما این دوران طلایی ماشین‌سازی خیلی زود به پایان رسید و تراکتور با حضور موفق در لیگ برتر، گوی سبقت را از ماشین‌سازی ربود و به‌عنوان تیم اول تبریز شهرت یافت. هرچند هنوز هم برخی طرفداران قدیمی فوتبال تبریز ماشین‌سازی را برادر بزرگ فوتبال شهرشان می‌دانند، اما واقعیت این است که امروزه تراکتور حتی با وجود نرسیدن به قهرمانی لیگ برتر، اوضاع متفاوتی نسبت به ماشین‌‌سازی دارد.

محمدرضا زنوزی برای دست گرفتن فوتبال تبریز ابتدا دلخوش به ماشین‌سازی بود برای همین خیلی زود این تیم را زیر پر و بال خود گرفت، اما از مدت‌ها پیش او متوجه شده بود ماشین‌سازی او را به آرزوهایش نخواهد رساند. مدت‌ها بود زنوزی مترصد فرصت خوبی بود تا بتواند تیم اصلی تبریز را که همان تراکتور بود به دست بگیرد. یک مزایده تقریباً صوری در سال 1396 او را به آرزویش رساند. بعد از اینکه تراکتور در تصاحب زنوزی درآمد، مالک جدید تراکتور از ماشین‌سازی هم گذشت نکرد و با وجود اینکه مشتری‌های پروپاقرصی به‌دنبال امتیاز این باشگاه بودند، زنوزی همچنان این تیم را در تبریز حفظ کرد، اما کاملا ً مشخص بود این فرد به‌دنبال دست یافتن به آرزوهایش با تراکتور است.

زنوزی سال اول حضورش در تراکتور سنگ‌تمام گذاشت و با جذب مربیان و بازیکنان ستاره تلاش کرد در همان سال اول حضورش هواداران تبریزی را به آرزوی دیرینه‌شان برساند اما همه‌چیز بر وفق مراد او پیش نرفت و برعکس سال‌های گذشته که معمولاً تراکتور در جایگاه دوم و سوم جدول رده‌بندی حضور داشت، در اولین سال حضور زنوزی به جایگاهی بهتر از پنجمی دست نیافت؛ جایگاهی که فعلاً تا اینجای لیگ نوزدهم هم محل قرار گرفتن تراکتور است.

زنوزی در سال دوم حضورش شاهکار کرد و با جذب مصطفی دنیزلی و بازیکنانی که داشتن هر کدام از آنها آرزوی باشگاه‌های دیگر بود تیمش را برای قهرمانی بست و راهی لیگ نوزدهم کرد. این پایان کار زنوزی نبود و او همواره در تلاش است برای رسیدن به قهرمانی، تراکتور را بیش از پیش تقویت کند.

اتفاقی که برای باشگاه ماشین‌سازی در مورد محرومیت از پنجره نقل‌‌و‌انتقالات رخ داد، در وهله اول نشان داد که همه حواس زنوزی به باشگاه تراکتور است و ماشین‌سازی را حتی در اولویت دوم نیز نمی‌تواند بگنجاند، در ثانی زنوزی حالا با این اتفاق تقریباً همه تخم‌مرغ‌هایش را در سبد تراکتور گذاشته است. هرچند او مثل گذشته همچنان تلاش خواهد کرد ماشین‌سازی را نیز حفظ نماید اما جلسه‌ای که بین مدیران و مالک این باشگاه قبل از شروع تمرینات شاگردان دنیزلی برگزار شد نشان داد حالا همه امیدهای زنوزی به تراکتور است.

تمرینات تیم فوتبال تراکتور تبریز روز جمعه با صلاحدید مصطفی دنیزلی، سرمربی این تیم تعطیل و از روز شنبه دوباره با حضور بازیکنان از سر گرفته شد. کوین فورچونه، مهاجم اهل کشور مارتینیک که برای حضور در تیم ملی کشورش چند روزی در تمرینات تراکتوری‌ها غایب بود، به تبریز بازگشته و به تمرینات این تیم اضافه شده است اما جلسه‌ای که در این باشگاه تشکیل شد، فارغ از جذب این بازیکن نکات دیگری هم داشت. مالک باشگاه ضمن تأیید مجدد بر تلاش همگانی برای قهرمانی تراکتور در لیگ نوزدهم، در این جلسه عنوان کرده که نقاط ضعف تراکتور بخصوص در دفاع را با نظر سرمربی برطرف خواهد کرد و این تیم را به سمت قهرمانی پیش خواهد برد. شاید به همین خاطر بود که دنیزلی در مصاحبه‌ای گفته بود: «تراکتور را در ابتدای فصل انتخاب کردم به همین دلیل می‌خواهم در لیگ برتر ایران برای اولین‌بار قهرمان شوم. مهم‌تر از این قصد دارم مردم آذربایجان و هواداران تراکتور را به قهرمانی برسانم و با این هدف اینجا حضور دارم. لیگ برتر را خوب شروع کردیم اما در هفته‌های اخیر نتیجه نگرفته‌ایم که چنین اتفاق‌هایی در فوتبال طبیعی است. شروع لیگ مهم بوده اما نحوه پایان آن مهم‌تر است.» حالا با این حرف‌ها و حمایت‌های همه‌جانبه زنوزی از تراکتور و دنیزلی و بخصوص اتفاقی که برای ماشین‌سازی رخ داده که ممکن است این تیم را از لیگ برتر دور کند، شاید شاهد تحولاتی در باشگاه تراکتور و بخصوص در کسب نتایج این تیم باشیم. هرچند ممکن است این اتفاق تا شروع نیم‌فصل دوم به تعویق بیفتد اما همانقدر بدانید که تراکتور امسال به‌دنبال قهرمانی است و رقابت سنگینی با برخی مدعیان خواهد داشت.

۲ ۲  
آی اسپورت
2019-11-25 12:55:00
نظر دهید

۲ نظر
علی
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۰۹
لعنت بر زنوزی
۱
ناشنا تی تی
چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸، ۰۰:۱۴
احمدی نژاد : آب رو بریز اونجا که میسوزه .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر