فهرست
طارمی و ریوآوه در ۶ سکانس؛ درخشش با طعم پرتغالی
طارمی و ریوآوه در ۶ سکانس؛ درخشش با طعم پرتغالی

طارمی و ریوآوه در ۶ سکانس؛ درخشش با طعم پرتغالی

آی اسپورت - مهدی طارمی در روز‌های اول حضورش در لیگ پرتغال به‌قدری درخشید که چشم‌ها را به خود خیره کرد. پنالتی گرفت، هت‌تریک کرد و باعث برد تیمش شد. بعد از این اتفاقات مهاجم ایرانی دچار مصدومیت شده و مدتی از ترکیب دور بود و حالا در آخرین بازی ریو‌آوه گل به خودی زده است! روز‌های حضور طارمی در ریو‌آوه را در ۶ صحنه بررسی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

مروارید ایرانی وارد می‌شود

مهدی طارمی که بار‌ها از آرزویش برای بازی در اروپا صحبت کرده است. بالاخره در تابستان امسال به آرزویش می‌رسد. نام باشگاه جدید او، اما عجیب و ناشناس است. همه می‌دانند با وجود توانایی‌های طارمی این مهاجم می‌توانست در باشگاه‌های بزرگتری توپ بزند. ریو‌آوه که از خرید چنین مهاجمی سر از پا نمی‌شناسد از طارمی به عنوان مروارید ایرانی یاد کرده و اعتراف می‌کند با خرید طارمی برد بزرگی کرده است. کارلوس کاروالهال، مربی ریو‌آوه می‌گوید: «در شرایط معمولی بازیکنی با کلاس طارمی نباید به باشگاه ما بیاید، اما علاقه او به بازی در اروپا به سود ما شد و مهدی برای حضور در ریو‌آوه حاضر شد از مبلغ کلانی چشم‌پوشی کند.»

مهدی پنالتی می‌گیرد

با وجود تمام این تعریف‌ها، مهدی در اولین بازی تیمش در لیگ مقابل فامیلیسائو تنها دوازده دقیقه به میدان فرستاده می‌شود. او که در دیدار نه چندان مهم تیمش در انتخابی جام حذفی و در اولین بازی رسمی با پیراهن ریو‌آوه در حضور ۲۶ دقیقه‌ای، اولین گلش را برای تیم جدیدش زده، حالا در همین مدت‌کوتاه در حالی‌که ریوآوه با یک گل عقب است برای تیمش پنالتی می‌گیرد، اما این فرصت طلایی توسط هم‌تیمی طارمی از دست می‌رود تا سهم مهاجم ایرانی از بازی اول در لیگ پرتغال شکست باشد. با این حال توجه رسانه‌ها به مهاجم ایرانی جلب می‌شود.

طارمی هت‌تریک می‌کند

مهدی در بازی دومش مقابل آوس به میدان می‌رود. این بار او از ابتدا در ترکیب فیکس است و نشان می‌دهد اعتماد مربی به او بی‌مورد نبوده. طارمی در این مسابقه هت‌تریک می‌کند و یک پنالتی دیگر می‌گیرد تا تیمش ۵ بر یک برنده شود و اولین سه امتیاز بازی را دشت کنند. حالا تمام رسانه‌های پرتغالی از وجود یک مهاجم تأثیرگذار در ترکیب ریو‌آوه خبردار شده‌اند. مهدی به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب می‌شود و مقالات زیادی در ستایش از او نوشته می‌شود.

هت‌تریک در پنالتی

درخشش در بازی قبلی به‌طور خودکار جایگاه فیکس مهدی را تضمین کرده است. ریو‌آوه این‌بار مقابل تیم قدرتمند اسپورتینگ بازی دارد و هواداران چشم به درخشش ستاره ایرانی خود دارند. طارمی خیلی زود نشان می‌دهد این انتظار بی‌جا نبوده. طارمی در این دیدار کابوس سباستین کواتس، مدافع سابق لیورپول می‌شود و سه بار پنالتی می‌گیرد که هر سه پنالتی توسط هم‌تیمی‌هایش وارد گل می‌شود تا ریو‌آوه به لطف طارمی اسپورتینگ را با نتیجه سه بر دو شکست دهد.

گل حساس مهاجم ملی‌پوش آفساید اعلام می‌شود

طارمی بعد از بازی مقابل اسپورتینگ دچار مصدومیت می‌شود و ۴ بازی تیمش را از دست می‌دهد. ریو‌آوه بدون طارمی قدرت همیشگی‌اش را ندارد و مربی تیم کاملاً منتظر برگشت طارمی است. کاروالهال با اعتراف به این موضوع می‌گوید: «ریو‌آوه وقتی طارمی را در ترکیب دارد به شکل دیگری بازی می‌کند.» طارمی در بازی با پورتو به مستطیل سبز برمی‌گردد و از نیمه دوم به میدان می‌رود. ریو‌آوه با یک گل از دیگر تیم قدرتمند پرتغالی عقب است و باز هم نیاز به معجزه ستاره ایرانی‌اش دارد. طارمی در این بازی هم موفق به گلزنی می‌شود، اما این بار بخت با او یار نیست. کمک‌داور او را در موقعیت آفساید تشخیص داده و گلش را مردود اعلام می‌کند تا این بار درخشش ستاره ایرانی به کار تیمش نیاید و ریو‌آوه با طارمی هم شکست بخورد....

و این بار گل به خودی می‌زند

طارمی قبل از آمدن به تیم ملی باید در یک بازی دیگر به میدان برود. در جام حذفی پرتغال و مقابل پورتیموننزه. مهدی که حالا مصدومیتش کاملاً رفع شده، از ابتدا در ترکیب تیمش قرار می‌گیرد و در دقیقه ۴۸ گل هم می‌زند، اما به تیم خودش. ضربه کرنر حریف به پای مهدی برخورد کرده تا توپ وارد دروازه شده و طارمی با بدشانسی کاری کند که تیمش بازی برده را با تساوی عوض کند. رسانه‌ها این بار در مورد طارمی می‌نویسند: «او که همیشه با گل‌هایش ریو‌آوه را پیروز می‌کرد حالا اشتباهی گل زد.» طارمی این روز‌ها به تیم ملی آمده. اگر چه بخش عمده حضور طارمی در تیم جدیدش همراه با درخشش بوده، اما می‌توان دوران حضور او در تیم جدیدش را همراه با فراز و نشیب دانست. طارمی این روز‌ها توجهات زیادی را در پرتغال جلب کرده و در صورت ادامه این شرایط تیم‌های بزرگی برای فصل بعد به دنبال او خواهد آمد، اما تنها به این شرط که روند خوب طارمی ادامه داشته باشد و تبدیل به آن مهاجم فرصت‌سوزی نشود که آه هواداران الغرافه را در آورده بود.

 

خبر ورزشی 

۳    
آی اسپورت
2019-10-10 09:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر