فهرست
در جست‌وجوی حقوق بیکاری
در جست‌وجوی حقوق بیکاری

در جست‌وجوی حقوق بیکاری

آی اسپورت - در فاصله کمتر از 3هفته تا اولین بازی ایران در جام‌جهانی، کارلوس کی‌روش در مصاحبه با رویترز اعلام کرد مذاکراتش برای تمدید قرارداد با ایران به پایان رسیده و او بعد از جام‌جهانی تهران را ترک خواهد کرد. جمله کلیدی کی‌روش در مصاحبه اخیرش این است: «بعد از این همه سال، پیشنهاد تمدید 6ماهه به من داده‌اند. انگار نمی‌دانند در ایران چه کردم؟» کی‌روش تا به حال هزار بار حرف رفتن زده و نرفته؛ حالا معلوم نیست این هم از همان دست سناریوهاست و برای افزایش فشار روی فدراسیون فوتبال زده می‌شود یا نه. نیت کی‌روش هر چه باشد اما، بهانه‌ای که او برای خداحافظی گرفته غیرموجه به‌نظر می‌رسد. مرد پرتغالی شاکی است که چرا به جای پیشنهاد همکاری 4ساله، قرارداد 6ماهه جلوی او گذاشته‌اند. کی‌روش این رفتار فدراسیون را نشانه بی‌توجهی به‌خدمات او در 7سال گذشته و نوعی توهین به خودش قلمداد کرده؛ اما آیا واقعا این‌طور است؟

تیم‌ملی ایران 6ماه بعد از بازگشت از جام‌جهانی باید در جام ملت‌های آسیا شرکت کند. به همین دلیل هم فدراسیون فوتبال مدت قرارداد پیشنهادی‌اش را 6ماه در نظر گرفته تا اگر تیم‌ملی در امارات موفق بود، قرارداد مربی پرتغالی تا جام‌جهانی بعدی تمدید شود؛ آیا این اشکالی دارد؟ اگر کی‌روش دنبال «پول مفت» نباشد، حتما باید از این پیشنهاد استقبال کند و تازه خوشحال باشد که فدراسیون آن‌قدر به او اعتماد داشته که پیش از جام‌جهانی و روشن شدن نتایج تیم‌ملی در روسیه، به‌دنبال نگه داشتش تا جام ملت‌ها بوده است. تیم‌ملی ایران بعد از جام ملت‌ها حداقل یک سال هیچ کار مهمی ندارد؛ آیا سزاوار است درصورت ناکامی در امارات، کی‌روش با قرارداد بسیار گران‌قیمتی که دارد، یک سال بدون هیچ زحمتی پول بگیرد و تازه اگر بنا به برکناری او باشد، فدراسیون به پرداخت غرامت 3سال‌ونیم باقی‌مانده محکوم شود؟ از قرار معلوم کی‌روش حداقل سالیانه یک‌ونیم میلیون یورو دستمزد از ایران می‌گیرد که این رقم در قرارداد بعدی احتمالا افزایش هم خواهد یافت. او یک ریال مالیات نمی‌دهد و زندگی‌اش در ایران با هزینه‌های جاری و جانبی هنگفتی همراه است؛ آیا اگر او در امارات شکست خورد، منطقی است که فدراسیون در رکود بعد از جام ملت‌ها برای خودش چنین هزینه سرسام‌آور بیهوده‌ای بتراشد؟

دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد. در بسیاری از کشورهای اروپایی هم قرارداد مربیان به‌طور دو سال دو سال و از هر دوره جام‌جهانی تا رقابت‌های یورو تمدید می‌شود. حالا اینکه جام ملت‌های آسیا در فاصله 6ماه بعد از جام‌جهانی برگزار می‌شود، تقصیر فدراسیون نیست. اگر کی‌روش به کار خودش اطمینان دارد، نباید به‌خاطر پیشنهاد تمدید 6‌ماهه ترش کند. مگر اینکه او به تیمی که خودش در 7سال گدشته ساخته اعتماد نداشته باشد که این کلا یک داستان غم‌انگیز دیگر است.

۱۳۸ ۱۸  
آی اسپورت
2018-05-26 19:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
محسن
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۲۶
کیروش کبیر معمار فوتبال نوین ایران بیشتر از مبلغ دریافتی قراردادش در این هفت سال تنها با بردن ایران به جام جهانی برای دوبار نزدیک دو برابر ارز دریافتی به فوتبال ایران از طریق فیفا درآمد زایی داشته و با مبارزه دلاورانه با دست های پشت پرده و. .... از همان پول ساختمان پک و. .. را راه‌اندازی کرد و همچنان تا آخرین لحظه ای که در ایران باشه داره خدمت می‌کند حالا ببینیم چه کسانی موافق رفتن او از ایران هستند به اسامی و صبغه آنان توجه کنید ونیک بیندیشید علت کاملا مشخص است. ....
بی طرف
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۳
کل افتخار این مربی در ایران شکست از ارژانتین و عراق هست وگرنه صعود به جام جهانی که در دور اول اون به لطف اشتباه داوری بوده و دور دوم هم که راحت ترین گروه تاریخ ایران بوده افتخاری نداره اون ساختمان هم با کی روش یا بی کی روش ساخته می شد و ساختن اون هیچ ارتباطی به یک مربی فوتبال نداره .
عرفان
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۵۱
شما یکی از منتقدان منصف بودی و نوشتت تا حدود زیادی منطقی بود البته من فکر میکنم باید پیشنهاد ۴ ساله بدن ولی تو دنیا عرف تا آخر جام ملتهاس
behrooz
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۰
شما با توجه به نوشتتون معلومه که ظاهرا زیاد فوتبال نمیدونید ، فکر میکنید تیم ملی با سالی ۲_۳ اردو شده این تیم یا ۱ سال بعد از جام ملتها تیم ملی تعطیل که باز دوباره بردن امارات ، قطر ارزو بشه؟
اسمان
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۱۵
ماشالله به فدراسیون.زرنگ شده.هیچکس نمیتونه مثل مافدراسیون اداره کنه.
۹
مارال
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
نمیدونم چرا 20 روز مونده به جام جهانی هم دست از حاشیه سازی برا کیروش برنمیدارن! تاج با کیروش تا 2022 میبنده
اشکان4
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۸
به خاطر اختلافاتی که با باشگاه های داخلی پیدا کرده
جای خودش رو به یک مربی با کیفیت خارجی دیگه بده به نظرم بهتره
۲
محمد
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۲۳
بندازیدش بیرون بابا
خارجی بهتر حقوق کمتر میگیریم
ايمان از سن ديگو
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۰۷
مسلم هست كه اين جام جهاني براي كيروش بسيار مهم و حيثتي هست. مخصوصا بازي مقابل پرتغال كه يه زماني خودش سرمربيش بوده و با دعوا جدا شده. واسه همين كيروش برنامه ي ويژه اي براي تيم ملي در نظر گرفته بود كه به هر دليلي نشد و خيلي مسلمه كه كيروش از اين بابت ناراحته و عطاي كار كردن در ايران رو به لقاش بخشيده. حالا هم دو هفته مونده به جام جهاني بايد با بازيكن هايي كه از لحاظ بدتي اماده نيستند بره مقابل پرتغال و اسپانيا بازي كنه و طبيعيه كه هم استرس داره هم عصبيه. شما خبرنگار هاي وطن فروش و هواداري رنگي به جاي تزريق ارامش به اردوي تيم ملي و حمايت، كلمات و خركاتش رو زير ذزه بين گذاشتين و انتقاد ميكنين. دو هفته مونده به جام جهاني سايتتون اصلا حال و هواي جام جهاني رو نداره. دريغ از يه مطلب يا مقاله در مورد تيم هاي حاظر، رقيب هاي ايران، ورزشگاه ها. مثل يه مجله زرد سايتتون پر شده از انتقاد به كيروش و وضعيت استقلال و پرسپوليس و هدايتي و تيام. اگه اين كارتون اسمش وطن فروشي نيست چي هست.
نظر ٣
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۷
ممنون ايمان جان. كاملا باهات موافقم. ادم تاسف ميخوره از وجود همجين نويسنده ها و ديكر كارشناس ها و بيشكسوت هاي وطن فروشي در سرزمينش. البته نكته مثبت قضيه اينه كه افراد خاين خودشون رو به مردم معرفي كردند. مسلما مردم خوبمون اين افراد و خيانت هاشون رو فراموش نخواهند كرد.
عبدالله
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۷
اولا پیشنهاد فدراسیون توهین آمیز نبود
بلکه کار خوبی کرد که 6 ماهه یعنی تا پایان جام ملتهای آسیا 2019 داد.
چون اگر کیروش در آسیا بازهم نتیجه نگرفت باید 3.5 سال پول قراردادش پرداخت کنند
تمام تیم ها یک دوره 4 ساله با یک مربی کار می کنند اگر نتیجه گرفت تمدید می کنند . اگر نتیجه نگرفت سراغ گزینه دیگه میروند. درست نیست ما با کیروش ازالان برای 4 سال دیگه بعد تمدید کنیم
چون
در دنیا کجا به یک مربی 7 سال فرصت میدهند در حالی که در این 7 سال در هیچ تورنمنتی تیم ملی فوتبال ایران چهارم هم نشد که کاپ اخلاق، نصیبمان بشود.
اگر در آلمان سرمربی مثل یواخیم لو هنوز سرمربی است دلیلش این است که آلمان همواره در این جندسال جزو 4تیم برتر هر تورنمنتی بود.
اما کیروش چی؟
به صغیر و کبیر فوتبال این کشور رحم نکرد.
کاری کرد که هر فوتبالیستی تا یه ذره مطرح میشه لژیونر میشه
چون میدونه که از نظر کیروش بازیکن باید لژیونر باشد تا به پیراهن تیم ملی برسد.
نمونه های زیادی وجود داره
رفتن به قطر چه اثری برای فوتبال سروش رفیعی (بجز بحث مالی ) داشت؟
عابد زاده چه برتری بر حسینی دروازه بان استقلال دارد؟
و..........
آیا سیدجلال که هرقت نبود، پرسپولیس دفاعش به مشکل خورد و هروقت بودش صخره بود، لایق حضور درجام جهانی نبود؟
من یقین دارم که با کیروش در جام ملتهای آسیا2019 هم به جایی نمی رسیم. البته جایگیزین او نباید دایی و قله نویی باشد
الان کیروش هفتمین مربی گران قیمت در بین 32 مربی حاضر در جام جهانی است آیا در بین مربیان 25 تیم حاضر درجام جهانی که خیلی از آنها قراردادشان تمام میشود نمی توانیم جایگزین کیروش را پیدا کنیم؟
آیا با همین حقوق کیروش نمی توانیم مربی تاپ برای تیم ملی استخدام کنیم؟
شاید گفته شود زمان 6 ماه تا جام ملتها ، برای جایگزینی کیروش کم است ؟
اولا نیازی نیست که ما تا مردادماه، برای انتخاب جانشین کیروش صبر کنیم. در دنیا هم مرسوم است که 6 ماه مانده به پایان قرارداد طرفین می توانند مذاکره کنند.
ثانیا فراموش نکنیم امثال شفر و برانکو کمتر از 6 ماه تیم های خود را متحول کردند.
بشرطی که فدراسیون زمان را ازدست ندهد. اگر فدراسیون سرمربی آینده تیم ملی را سریعتر مشخص کند اون میتونه از همین الان کارش را شروع کنه با توجه به اینکه 5 تیم مطرح آسیا ( ایران کره جنوبی ژاپن استرالیا و عربستان) در جام جهانی حضور دارند، شناخت کافی نسبت به رقبای ایران هم بدست آورد
محمد
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۴۸
نویسنده زر نزن
داریوش
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۲
بیگ لایک بهروش
عالی و منطقی بود
حتی به ایشان می شود قرارداد مشروط چهارساله بست. ۶ ماه قطعی و اگر به فینال آسیا رسید خودبخود ۳ سال و نیم دیگه تمدید بشه
نظر ٣
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
اقاي نويسنده، متاسفم واسه كشورم كه فردي مثل شما به راحتي داره خيانت ميكنه و يك عده هم براش هورا مي كشند. با وجود افراد خود فروشي مثل شما كشور ما هيجوقت بيشرفت نميكنه.
روستایی
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۵۶
به عبداله
فقط به یکی دو مورد حرفات جواب بدم باقی بقایت؛
یک ، گفتی غفوری توهین نکرد در حالی که اسم مخالفان کی روش را ردیف کرد اما اسم موافقان اونو نه ، موافقان مثل کریم باقری و مهدوی کیا و علی دایی
مگر اینکه از نظر غفوری اینا آدمهای مهمی نباشند ،

دو _ مربی عابدزاده جلوی پورتو بهش اعتماد کرد و گذاشت توی دروازه اما مربی حسینی جلوی خونه به خونه بهش اعتماد
ناصر شجاعی
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۰۷
برای کسی مثل جنابعالی که پرستیژ اهمیتی نداره این پیشنهاد عادیه ولی برای کیروش توهین محسوب میشه چون پرستیژ براش مهمتر از هر چیزیه.
روستایی
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۱۹
در جواب بی طرف
آخ راست گفتی !
ما دوره های قبلی تو آسیا با برزیل و اروگوئه و ..هم گروه بودیم و نرفتیم جام جهانی ،
با قطر و بحرین و تایلند و ....کره شمالی و .هیجگاه هم گروه نبودیم.
۶
هاشم
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۲۸
یادتون باشه، بیشتر خبرنگارهای ورزشی در ایران همیشه ترجیح میدن سرمربی تیم ملی آدمی در دسترس باشه و بشه کانال زد سمتش و کارهای کمی نامربوط به خبرنگاری کرد و مابقی ماجرا. مسلمن این ۷ سال کیروش اون سوراخ رو محکم بست. واسه همین ناخواسته رسانه های ورزشی دوسش ندارن. اونا و حرفاشون رو بذارید کنار و بعد کارنامه کیروش رو در قالب پروژه ای که شروع کرد برای ارتقا فوتبال ملی ایران ارزیابی کنین. کارلوس مدیر موفق و خستگی ناپذیریه نه فقط سرمربی تیم. یکی که اومد، و تن به خرابی سیستم نداد و سعی کرد قدم به قدم اصلاحش کنه. فکر میکنین کم دشمن درست میشه تو همچین فرآیندی؟ یادتون نره ما سالها تیمی منتخب از لیگهای خارجی و داخلی داشتیم بدون ساختار حسابی که اسمش تیم ملی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر